Komentarze (69)
1 mln dol. za bitcoina? "Kupowanie teraz to jak kupowanie tulipanów w XVII wieku"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ustern

  Oceniono 5 razy -3

  Wszystko co chciałeś wiedzieć o bitcoinach: youtu.be/e7UwwcCKj4Y?t=40s
  Możesz włączyć polskie napisy

 • kamil-t

  Oceniono 11 razy -5

  W ogromnym skrócie: oczywiscie, ze wzrosty wartości bitcoina przybierają często postać bańki spekulacyjnej. Rzecz jednak w tym, że przybierają taką postać mniej więcej raz na rok. Po czym bańka pęka i... wartość BTC dalej rośnie, do nastepnej bańki. I ta pęka, po czym... cykl sie powtarza, lecz za każdym razym na dużo wyzszej wysokości. I tak juz od 10 lat. ktoś, kto nie dostzrega odmiennosci tego schematu od np. syłnnej bańki tulipanowej w XVII wieku, nie rozumie chyba zbyt wiele. I nie dostzrega cechy zasadniczej - tego, ze mamy tu zastosowanie technologii blockchain, która zrewolucjonizuje świat finansów (i nie tylko). O nadchodzącej rewolucji świadczy przecież fakt, ze w tej chwili banki rozpaczliwie starają się ją zaimplementować do swoich potrzeb - nie wykazywałyby takiej gorączki w przypadku tulipanów, prawda? Gdyby kogoś interesowało: technologia blockchain np. po prostu eliminuje konieczność istnienia banku zarówno do przechowywania jak i przesyąłnia wartości (nieważne - zawartej w bitcoinie, dolarze czy rupii). Wydaje się raczej, ze wiekszość komentatorów nie zdaje sobie raczej sprawy z tego, z czym ma do czynienia, dostrzegając jedynie spekulacyjny aspekt sprawy. Tymczasem nadchodzaca rewolucja bedzie znacznie silniejsza od tej, w której maile wyparły listy i "wykonczyły" telegramy. By jednak zrozumieć, na czym polega, należały zacząć od zapoznania sie z własnosciami kryptografii asymetrycznej. Inaczej znajdziemy sie w sytuacji tych, którzy w latach 80-tych śmieli sie "komputer domowy? A cóz za obliczenia będzie wykonywać gospodyni domowa w swoim domu - przeliczała bez przerwy srebrne łyżeczki?".

 • krunghtep01

  Oceniono 9 razy -5

  Bitcoin jest doskonalym przykladem zwyrodnienia swiatowego systemu ekonomicznego Rzecz bez absolutnie zadnej wartosci realnej robi za oficjalna walute !! Np. w Japonii .Madoff to przy operatorach Bitcoina przedszkolak !!!

 • chlebojad

  Oceniono 11 razy -5

  Bitcoin został zaprojektowany tak by jego cena rosła. W przeciwieństwie do cebulek, czy dolarów – Bitcoina nie da się "dorobić". Jest to jedyny przykład aktywa deflacyjnego (ok, możemy doliczyć jeszcze niektóre inne kryptowaluty, które próbują go naśladować). Cena rośnie gwałtownie ponieważ gdy ludzie zaczynają rozumieć tę właściwość to nie chcą kupować jako ostatni. Naturalne jest, że na wykresie powstają lokalne bańki i następują korekty. Niemniej, 4 lata temu bitcoin kosztował 20usd, dwa lata temu 200usd, a teraz przekroczył 2000usd. Z wielkim prawdopodobieństwe, za kolejne 2 lata będzie kosztował ponad 20000usd. To czy teraz ktoś kupił go za 500 czy za 4000 nie będzie miało dużego znaczenia.

 • spasinizna

  Oceniono 11 razy -7

  Haha
  jełopy z gazety wiedzą co to jest bańka
  bitcoin to jest waluta przyszłości i to gadanie że bitcoin jest jakimś śmierdzącym zielskiem jest nie na miejscu
  ja osobiście kupiłem pare sztuk po 10$ i jeszczd mam zamiar czekać bo ma być po 5k $ pod koniec roku a wy dalej róbta u żyda za 1500zł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX