Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy

Lotnisko w Monachium

Lotnisko w Monachium (mat. prasowe)

Z wyników najnowszego rankingu Airhelp Score wynika, że najlepszym lotniskiem na świecie jest obecnie Singapore Changi. Warszawskie Okęcie nie załapało się na podium. Nie jest nawet w pierwszej dziesiątce.

Pod uwagę brano szereg czynników, wśród których najważniejsze to jakość i obsługa podróżnych, szczególnie w sytuacji wielogodzinnego czasu oczekiwania na lot, punktualność oraz wizerunek w mediach społecznościowych.

To już nie pierwszy raz, kiedy mieszczące się w Singapurze lotnisko Singapore Changi Airport za sprawą niesamowitej architektury, masy sklepów, punktów usługowych i dodatkowych atrakcji dla podróżnych zgarnia główną nagrodę w konkursie na najlepszy port lotniczy świata. Tuż za nim uplasowały się międzynarodowe lotniska w Monachium oraz Hong Kongu.

Najlepsze lotniska na świecieNajlepsze lotniska na świecie fot. Airhelp Score

Warszawskiego Okęcia nie ma niestety w pierwszej dziesiątce. W rankingu Airhelp Score zajęło dopiero 25. pozycję. Jego atutem jest za to wysoki wskaźnik punktualności. Pod uwagę wzięto dane z przełomu ubiegłego i obecnego roku (22 grudnia - 20 marca). Pod tym względem Okęcie zajęło 20 miejsce na świecie. Co ciekawe, osiąga wynik lepszy od znajdujących się w czołówce Monachium i Hong Kongu.

W ogólnym rozrachunku Lotnisko Chopina wyprzedzają między innymi kopenhaski Kastrup, fiński Helsinki-Vantaa, amerykański Cincinnati Northern Kentucky oraz dwa lotniska w Hiszpanii (Barcelona i Madryt). Pierwszą dziesiątkę zamykają porty lotnicze w Nowej Zelandii (Auckland) oraz Niemczech (Frankfurt).

Czytaj też: Nie dopatrzono się nadużyć w kwestii cen wody na lotniskach. Jest wręcz pochwała dla Lotniska Chopina

Według danych Airhelp Score każdego dnia na Okęciu odbywają się średnio 352 starty i lądowania. Dla porównania, najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie (Atlanta) notuje średnio 2290 lotów dziennie.

Zobacz także
Komentarze (43)
Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy
Zaloguj się
 • pan-mario

  Oceniono 20 razy 14

  Twórcy rankingu mylą się. Najlepszym lotniskiem wszechświata jest lotnisko w Radomiu tuż obok portu Polskiej Marynarki Wojennej.

 • pieknykrk

  Oceniono 13 razy 5

  bardzo mnie ciekawi jakim cudem Atlanta ma taki ruch ?!? miasto ma 500 tys. mieszkańców ...

 • amuzc

  Oceniono 2 razy 2

  Co za durny artykuł. Autor porównuje wielki lotniska z zapyziałym Okęciem.
  Okęcie "przoduje" w rankingu punktualności, cho, cho - powód do dumy. Ciekawe co by było gdyby przyszło obsłużyć tyle lotów ile ma Monachium.

 • tomasz.rze

  Oceniono 3 razy 1

  A dla kogo ten ranking? Jeśli dla zarządu PLL LOT, to musiało być podium. Inaczej Pani Premier Szydło nie będzie mogła ogłosić kolejnego sukcesu.

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  Lotnisko w Hong Kongu to syf. Brak informacji po angielsku, obsluga naziemna niekumata. Patroszenie bagazy podrecznych po raz n-ty. Wiecej szpicli i policji niz pasazerow.

 • atoja

  Oceniono 4 razy 0

  Nie rozumiem jakim cudem polskie lotnisko weszlo do setki?..nie wierze w rzetelnosc tej listy.

 • Tad S. Golosinski

  0

  Metropolitan Atlanta ma 5,5 mln mieszkancow. Lotnisko to "hub" najwiekszej linii lotniczej na swiecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje