Gazeta.pl Next >  Biznes >  Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy

Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy

A A A
Lotnisko w Monachium

Lotnisko w Monachium

Z wyników najnowszego rankingu Airhelp Score wynika, że najlepszym lotniskiem na świecie jest obecnie Singapore Changi. Warszawskie Okęcie nie załapało się na podium. Nie jest nawet w pierwszej dziesiątce.

Pod uwagę brano szereg czynników, wśród których najważniejsze to jakość i obsługa podróżnych, szczególnie w sytuacji wielogodzinnego czasu oczekiwania na lot, punktualność oraz wizerunek w mediach społecznościowych.

To już nie pierwszy raz, kiedy mieszczące się w Singapurze lotnisko Singapore Changi Airport za sprawą niesamowitej architektury, masy sklepów, punktów usługowych i dodatkowych atrakcji dla podróżnych zgarnia główną nagrodę w konkursie na najlepszy port lotniczy świata. Tuż za nim uplasowały się międzynarodowe lotniska w Monachium oraz Hong Kongu.

Najlepsze lotniska na świecieNajlepsze lotniska na świecie fot. Airhelp Score

Warszawskiego Okęcia nie ma niestety w pierwszej dziesiątce. W rankingu Airhelp Score zajęło dopiero 25. pozycję. Jego atutem jest za to wysoki wskaźnik punktualności. Pod uwagę wzięto dane z przełomu ubiegłego i obecnego roku (22 grudnia - 20 marca). Pod tym względem Okęcie zajęło 20 miejsce na świecie. Co ciekawe, osiąga wynik lepszy od znajdujących się w czołówce Monachium i Hong Kongu.

W ogólnym rozrachunku Lotnisko Chopina wyprzedzają między innymi kopenhaski Kastrup, fiński Helsinki-Vantaa, amerykański Cincinnati Northern Kentucky oraz dwa lotniska w Hiszpanii (Barcelona i Madryt). Pierwszą dziesiątkę zamykają porty lotnicze w Nowej Zelandii (Auckland) oraz Niemczech (Frankfurt).

Czytaj też: Nie dopatrzono się nadużyć w kwestii cen wody na lotniskach. Jest wręcz pochwała dla Lotniska Chopina

Według danych Airhelp Score każdego dnia na Okęciu odbywają się średnio 352 starty i lądowania. Dla porównania, najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie (Atlanta) notuje średnio 2290 lotów dziennie.

Komentarze (43)
Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane