Gazeta.pl Next >  Biznes >  Zobacz, jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny. Państwowa spółka pokazała projekty

Zobacz, jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny. Państwowa spółka pokazała projekty

A A A
Praca zgłoszona w konkursie ElectroMobility Poland na karoserię polskiego samochodu elektrycznego.

Praca zgłoszona w konkursie ElectroMobility Poland na karoserię polskiego samochodu elektrycznego.

Spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała galerię prac zakwalifikowanych do konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego.

Na stronach poświęconych konkursowi można obejrzeć wizualizację 66 samochodów. Wszystkie te prace spełniły wymogi formalne konkursu i przeszły do kolejnego jego etapu. Jury konkursu będzie uważnie przyglądało się pracom w lipcu i w sierpniu. Rozstrzygnięcie nastąpi 12 września, kiedy wyłonionych zostanie 5 zwycięskich wizualizacji na podstawie których powstaną jeżdżące prototypy.

- Wysoki poziom merytoryczny projektów spowodował, że jury konkursu będzie miało z czego wybierać. Efektowność wizualizacji jest dowodem na to, jak wielki potencjał drzemie w polskich projektantach i inżynierach. Chcemy skorzystać z tych atutów na rodzimym rynku - mówił w poniedziałek, podczas wystąpienia na wrocławskim Kongresie Regionów, gdzie odbyła się pierwsza prezentacja prac konkursowych, Maciej Kość, prezes ElectroMobility Poland.

Konkurs na karoserię polskiego samochodu elektrycznego zorganizowany przez spółkę ElectroMobility Poland powołaną do życia jesienią ubiegłego roku przez cztery państwowe koncerny energetyczne jest pierwszym etapem prac na budową polskiego samochodu elektrycznego. - Żeby za kilka lat sprzedać samochód „made in Poland”, już dziś trzeba dbać, aby produkt wpisywał się w oczekiwania ludzi – uważa Piotr Zaremba, szef projektu Electromobility Poland.

 – Konkurs ma pokazać jakiego samochodu chcą kierowcy w naszym kraju. Potem przyjdzie czas na prototypy i krótkie serie, które będziemy poddawać weryfikacji przyszłych użytkowników. Dokładne odzwierciedlenie oczekiwań polskiego konsumenta może być naszym wyróżnikiem na rynku motoryzacyjnym – uważa Zaremba.

Polecamy
    • Brytyjski sekretarz skarbu Philip Hammond przed prezentacją budżetu Ruszają brexitowe negocjacje. Konserwatyści łagodnieją i zmieniają zdanie
    • Salon lotniczy w Paryżu W Paryżu ma zostać podpisany wielki kontrakt. 440 samolotów F-35 chce kupić grupa 11 państw
Komentarze (196)
Zobacz, jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny. Państwowa spółka pokazała projekty
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX