Grozi nam zagłada, musimy opuścić Ziemię! Stephen Hawking nie owija w bawełnę

- Jestem przekonany, że ludzie muszą opuścić Ziemię - mówi popularny brytyjski naukowiec Stephen Hawking. Jego zdaniem, zostało nam na tej planecie zaledwie 100 lat.

W maju Stephen Hawking przedstawił dramatyczną prognozę, jeśli chodzi o losy ludzkości na Ziemi. Jego zdaniem zostało nam na tej planecie zaledwie 100 lat. Chodzi o zmiany klimatyczne, wywołane przeludnieniem, zagładę wielu gatunków zwierząt, a także wyczerpaniem zasobów.

Hawking uważa też, że jedynym sposobem, aby przedłużyć istnienie ludzkości, jest znalezienie nowego domu, na innej planecie.

Księżyc w drodze na Marsa

Słynny brytyjski fizyk powtórzył swoją prognozę na Starmus International Festival w norweskim Trondheim.

- Jeśli ludzkość ma trwać kolejne miliony lat, nasza przyszłość leży w odważnym podążaniu tam, gdzie nikt jeszcze nie dotarł – wyjaśnił Hawking.

W jego opinii, powinniśmy dążyć do kolejnego lądowania na Księżycu do 2020 roku, a w ciągu następnych 30 lat zbudować bazę księżycową. Byłby to etap na drodze do wysłania ludzi na Marsa w 2025 roku.

- Nasza przestrzeń wyczerpuje się, jest to czas na poznanie innych układów słonecznych.  Jestem przekonany, że ludzie muszą opuścić Ziemię – dodał Hawking.

Naukowiec jest zdania, że sposobem na efektywne podróże międzygwiezdne może być okiełznanie promieni światła. Popchnąć statek kosmiczny mogłyby żagle świetlne.

Wyścig na Księżyc

Plany dotyczące Księżyca ma nie tylko Hawking. Prezydent USA Donald Trump chce tam umieścić człowieka do 2020 roku, podobne plany mają także europejska i chińska agencje kosmiczne.

Hawking o dotarciu na Księżyc myśli w kontekście przetrwania ludzkości, dla prywatnych firm jest to raczej atrakcja turystyczna. Już w przyszłym roku turystów chce tam wysłać SpaceX Elona Muska. Lecieć zamierza tam także Jeff Bezos z Amazonu i jego Blue Origin.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (201)
Grozi nam zagłada, musimy opuścić Ziemię! Stephen Hawking nie owija w bawełnę
Zaloguj się
 • Piotr Gibczyński

  Oceniono 34 razy 20

  Nie będziemy potrafili zapanować nad klimatem na Ziemi, a jednocześnie mamy przerobić Marsa na nadający się do użytku? Ot tak, wyprodukujemy sobie wodę, atmosferę, znajdziemy źródła energii, rudy metali, posadzimy drzewa, trawę, obsiejemy pola, zrobimy drogi, koleje, miasta, mosty, sprowadzimy zwierzęta - ptaki, ryby, konie krowy, jelenie, psy, koty, pszczoły? Brednie. Dbajmy o to co mamy. Kto wie co będzie w przyszłości - może przeludnienie, a może jakaś zaraza wytłucze 90% ludzkości?

 • gustdelf4

  Oceniono 10 razy 8

  Jeśli zacznie się wymieranie to dojdzie do sytacji, że zacznie spadać produkcja CO2 i klimat wróci na właściwe tory. Jeśli powiedzmy zostanie 500 mln ludzi rozsianych po oazach pozostałych na ziemi korzystających jak pradziadowie z tego co daje natura to i tak będzie to dla ludzi lepsze niż Mars.

 • kletos

  Oceniono 92 razy 8

  Panie Hawking mam dla pana złe wiadomości, niestety myli się pan. Jeszcze długo, długo ziemia będzie funkcjonować, co najmniej 1000 lat ( oczywiście zmieniona).
  Potem będzie nowa ziemia, nie musimy się o nią martwić Bóg ją przygotował. Problem w tym, żeby tam zamieszkać, a to już musi pana "załatwiać" z Bogiem.
  Pana teorie nie robią na wierzących ludziach wrażenia, ot takie sobie gadanie.

 • airmaro

  Oceniono 64 razy 8

  Jeśli czcisz jedną z tych Żydowskich Historii Stworzenia, to jesteś kontrolowany (zindoktrynowany) i będziesz użyty jako pożyteczny idiota przez kontrolowaną opozycję.

  Teoretyczna nauka, THEO oznacza Boska
  Boska Nauka
  Kosmos (Wielki Wybuch) ATOM, usuwa Elektron tworzy Eksplozję

  Tworząca Nauka, Tworzenie oznacza Boskość
  Boska Nauka
  Niebo (Duch Święty) ADAM, usuwa żebro tworzy Kobietę

  Ludzie otrzymują odżywcze porady z jednej z tych opowieści stworzenia (Fikcji):

  Ateista
  Naukowiec mówi, zszedłeś z Drzew jako małpa, aby gotować swoje mięso i nabiał, wymieniać przepisy kulinarne i czcić Teorie.

  Teista
  Bóg mówi, że stworzył Drzewo, z którego nie powinieneś jeść, ale ty zjadłeś, więc teraz musisz gotować mięso i nabiał, wymieniać przepisy kulinarne oraz czcić Wiarę.

  Którą z tych Fikcyjnych opowieści kupujesz?

 • szymi_mispanda

  Oceniono 11 razy 7

  Nie no racja. Tutaj lody arktyki sie topia, smog w kazdym miescie, przeludnienie.

  Nie to co na Marsie czy na Ksiezycu.

  Tam sa dla nas idealne warunki - wystarczy doleciec wyladowac i mozna znowu cieszyc sie natura i swiezym powietrzem.

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 19 razy 5

  A w 2000 roku miało być w Londynie dwa miliony dorożek.

  Siadaj chłopie w rakietę i odlatuj. Chociaż właściwie to już odleciałeś

 • ksiadz.sowa

  Oceniono 5 razy 3

  Syndrom Szwejka - Hawking jest taki mądry, że z tej mądrości całkiem zidiociał.

 • adin_null_adin

  Oceniono 3 razy 3

  Ho ho, facet pożeglował. Światło jest zbyt wolne a im dalej od gwiazdy tym ciemniej.
  Lepiej podróżować w "międzywymiarowej" bańce bez strat "paliwa".

 • mar1mar1

  Oceniono 11 razy 3

  Hawking to powinien dać sobie już spokój z tymi swoimi teoriami. Zaawansowany wiek i choroba robią swoje i chłop zaczyna bredzić od rzeczy. To Bóg zdecyduje kiedy nastąpi koniec a nie jakiś tam Hawking. I jeśli zdecyduje że nastąpi to za 100 lat to nie pomogą żadne próby ucieczki przed końcem panie Hawking. Trochę pokory bo jak widać nauka to straszny demon pychy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX