Gazeta.pl Next >  Biznes >  Dyskonty znów walczą promocje. Lidl oferuje cukier za 1,99 zł. A Biedronka? Jeszcze taniej

Dyskonty znów walczą promocje. Lidl oferuje cukier za 1,99 zł. A Biedronka? Jeszcze taniej

A A A
Biedronka i Lidl

Biedronka i Lidl

Największe sieci dyskontów już od miesięcy prowadzą prawdziwą wojnę na promocje. Tym razem Lidl i Biedronka postanowiły osłodzić nam początek wakacji, oferując cukier w bardzo atrakcyjnych cenach.

W środę 28 czerwca klienci Lidla będą mogli nabyć cukier w cenie 1,99 zł za kilogram. Oferta jest jednak ograniczona. Każdy klient będzie mógł nabyć trzy opakowania, a w przypadku większej liczby obowiązywać będzie cena regularna.

Lidl - promocja na cukierLidl - promocja na cukier fot. LIDL

Biedronka postanowiła pójść o krok dalej. W poniedziałek 26 czerwca klienci sieci kupią cukier za 1,95 zł/kg, o ile wydadzą na zakupy co najmniej 49,99 zł. Tutaj limit zakupowy jest znacznie większy niż w Lidlu i wynosi 10 kg na jednego klienta.

Biedronka - promocja na cukierBiedronka - promocja na cukier fot. Biedronka

To jednak nie koniec. We wtorek cukier w Biedronce będzie kosztować już tylko 1,49 zł, o ile klienci zrobią zakupy za minimum 99 zł (limit 10 kg). Z kolei w środę każda osoba, która kupi kawy rozpuszczalne za co najmniej 19,99 zł, otrzyma 1 kg cukru gratis.

Lidl ściga Biedronkę

Biedronka i Lidl już od dłuższego czasu prowadzą w naszym kraju wojnę na promocje. Póki co, portugalska sieć dyskontów jest w naszym kraju niekwestionowanym liderem rynku dyskontów, ale w ostatnim czasie niemiecki konkurent rozwija się coraz szybciej.

Obroty Lidla w regionie Centralnej i Wschodniej Europy wzrosły w ubiegłym roku o 10 proc. i  osiągnęły wartość 9,2 mld euro.

Za największą część obrotów Lidla w tym regionie – 34 proc. – odpowiada właśnie Polska. Na naszym rynku Lidl osiągnął w 2016 r. 13,7 mld zł przychodów (3,2 mld euro). W porównaniu do poprzedniego roku oznacza to wzrost o 7 proc.

Analitycy spodziewają się, że niemiecki gigant zanotuje w tym roku wzrost obrotów w regionie o ok. 10 proc. W Polsce prawdopodobnie otwierane będą kolejne sklepy, co sprawi, że Lidl wyprzedzi u nas Auchana i zajmie drugie miejsce po Biedronce.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Polecamy
    • Lidl w dawnej hucie szkła Lidl włączył drugi bieg. Ekspansja w Polsce trwa. Biedronka ma powody do obaw?
    • 23.02.2017 Bydgoszcz, otwarcie marketu Lidl przy ulicy Nakielskiej. Lidl kładzie na stół miliony. Nawet Biedronki nie stać na taką promocję
Komentarze (52)
Dyskonty znów walczą promocje. Lidl oferuje cukier za 1,99 zł. A Biedronka? Jeszcze taniej
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX