Jest miliard złotych na kolejny odcinek zakopianki

Są pieniądze na budowę kolejnego odcinka dwupasmowej zakopianki, czyli drogi łączącej Zakopane z Krakowem. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał właśnie aneksy do drogowych programów inwestycyjnych.

Ten najistotniejszy dotoczy rozbudowy drogi krajowej nr 47, czyli właśnie odcinka zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu.

- W ramach rozbudowy drogi krajowej nr 47 przewidywana jest budowa ponad 16 km dwujezdniowej drogi klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Powstaną też cztery węzły: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe oraz 22 obiekty inżynierskie. Budowany odcinek, mimo porównywalnych parametrów, nie będzie drogą ekspresową – czytamy w komunikacie resortu.

Czytaj więcej: Mapy aktualnie budowanych dróg w województwach

Przetarg ma być ogłoszony w drugiej połowie tego roku, a oddanie drogi do użytku w 2022 roku. Koszt budowy to ok. 1 mld złotych. Od Nowego Targu do Zakopanego dalej jednak będziemy poruszali się drogą jednopasmową.

Drogowe przyspieszenie

Dzisiejsza zapowiedź resortu którym kieruje minister Adamczyk, to nie pierwsza w ostatnich dniach dobra wiadomość dla kierowców. Wystarczy choćby przypomnieć, że od piątku mogą oni już jechać nowym, prawie 23-km odcinkiem drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk z Warszawą i Krakowem. W planach jest też budowa i rozpisanie przetargów na kolejne drogi.

Więcej o:
Komentarze (29)
Jest miliard złotych na kolejny odcinek zakopianki
Zaloguj się
 • dbs2004

  Oceniono 28 razy 6

  Czyli w Zakopanym smogu, hałasu i .....korków jeszcze więcej. Czy ten ciemniak tego nie rozumie? A może coś mu w rozumieniu przeszkadza? Jakieś zobowiązania ? A na kolej ciągle jakieś ochłapy.

 • pilotpirx2

  Oceniono 9 razy 5

  Bez tunelu pod Obidową? - to jakieś nieporozumienie ?

 • marek.zak1

  Oceniono 1 raz 1

  Do takiego Zermatt w Szwajcarii prowadzi wąska droga, a do samego miasta wjechać samochodem nie wolno, więc wszyscy przesiadają się na pociąg. No ale skoro pociąg z Krakowa jedzie 3.5 godziny, to już nie wiadomo, co robić.

 • annx78

  0

  10.2019... :)

  obcych kropek nie nastawiali i wynik, - prawie rok przed terminem

 • remo29

  Oceniono 16 razy 0

  Kuźwa, Morawiecki normalnie jak Indiana Jones - tu znalazł miliard, tam osiem, obok czytam, że znalazł pieniądze na wcześniejsze emerytury, no cudotwórca! Dajcie mu działać, to do końca wakacji znajdzie pociąg w Wałbrzychu, Atlantydę i tamte prywatki.

 • susceptant

  Oceniono 2 razy 0

  Co się dzieje z dwujezdniowej dk 8 w standardzie GP z Wrocławia do Kłodzka?
  Jesienią 2015 r. ogłoszono przetarg na przygotowanie pakietu podstawowej dokumentacji (STEŚ z materiałami do DŚU) i od półtora roku jest on zablokowany...

 • tata60

  Oceniono 2 razy 0

  Taaa..... Podpisywać można, intencje jak najbardziej. Ale jest jedno, ale.....Kiedy?????? Po roku 20025!!!!!!!!!

 • templogin

  Oceniono 4 razy 0

  Serio przekleiliście wszystkie mapki ze strony GDDKiA? Czy w redakcji kogoś do reszty pogrzało?

 • radek_sziwa

  Oceniono 4 razy 0

  100km. Ta droga to jest raptem 100km. I od 25 lat nie potrafią nic z tym zrobić. Oddają po 2-5-7km. W tym czasie zbudowano A4 od granicy do granicy, A2 od granicy do Warszawy, A1 od Gdańska do Łodzi i masę S'ek po całej Polsce. A te 100km jak nie było tak nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX