Carrefour rusza w Polsce z zaskakującą usługą. Teraz sam zawieziesz zakupy sąsiadowi

Robert Kędzierski
Sieć Carrefour rozpoczyna testy programu "SąSiatki". Skoro wybierasz się na zakupy do supermarketu, to może zawieziesz zakupy sąsiadom.

Pracownicy jednego z warszawskich sklepów Carrefour rozpoczynają testowy program "SąSiatki", który może być ciekawym sposobem robienia zakupów. W ramach projektu osoba, która kupuje w Carrefour, odbiera zakupy swoich sąsiadów. A nawet innych osób mieszkających po drodze. I dostarcza je, wracając do domu,

Czytaj też: Polacy pewnie tego nie widzą, ale zarabiamy coraz więcej

Zlecenie zakupów będzie można wykonać za pomocą aplikacji, a rozwiązanie ma docelowo przypominać BlaBlaCar, serwis oferujący możliwość wyszukania przejazdu na określonej trasie. Zakupy z Carrefoura też mają być dostarczane "przy okazji".

Pomysł zza oceanu

Na początku czerwca na podobny pomysł zdecydował się amerykańska sieć Walmart. W tym wypadku zakupy dostarczane są jednak nie przez klientów, a przez pracowników firmy - w drodze z pracy. Dostawy realizowane przez pracowników są alternatywą dla tradycyjnych dostaw realizowanych przez ciężarówki Walmarta.

Zarówno Wallmart jak i Carrefour dają sobie kilka tygodni na sprawdzenie, czy wspólne e-zakupy się sprawdzają. Czy w Polsce taki pomysł ma szansę na powodzenie?

Aromamarketing, czyli jak sklepy oszukują nas przy pomocy zapachów

Więcej o:
Komentarze (44)
Carrefour rusza w Polsce z zaskakującą usługą. Teraz sam zawieziesz zakupy sąsiadowi
Zaloguj się
 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 20 razy 10

  Co by tu jeszcze wymyślić, żeby nie trzeba było zatrudniać pracowników.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 6 razy 4

  Bigboss powiedzial, ze oczekuje kostkattikiniszjejtifs, wiec brantmenadżer zrobil pałerpointa i mu wyszlo, ze ci goscie, co rozwoza zakupy za duzo zarabiaja. Po czym zrobili brejnstormink i wymyslili, zeby ich zastapic kims, kto zrobi to samo za darmo.

 • pbe64

  Oceniono 6 razy 2

  Ja raczej nie wróżę dobrze temu pomysłowi:
  1. Co jeżeli zawartość nie będzie się zgadzać z zamówieniem? Czy uczynny dostawca nie będzie współwinny, bo chyba ciężko będzie cokolwiek udowodnić, chyba, że zakupy będą zawsze zamknięte w sposób nie pozwalający dostać się do środka bez naruszenia opakowania
  2. Co jeżeli odbiorca nie odbierze zamówienia? Przy dostawcy firmowym odwozi się z powrotem do sklepu, tu raczej nikt nie będzie jechał jeszcze raz, żeby oddać nieodebrane zakupy
  3. Markety są w większości w dużych miastach, gdzie są strefy płatnego parkowania, raczej nikt nie będzie chętny, żeby na własny koszt zatrzymać się gdzieś po drodze i dostarczyć komuś zakupu

 • alicja_marciniak

  0

  Gdyby było to jakoś nagradzane, np. 25% zniżki na zakupy własne tego, kto komis dowiezie to może kilku się znajdzie, a tak to nie ma szans :)

 • zanimmnieznowzbanuja

  0

  Szukaja jeleni zeby zwiekszyc zyski ............... sasiadowi za "przysluge" mam zaplacic ja czy Carrefour ?

 • rafiol

  0

  Pytanie - warunek sukcesu tej inicjatywy: co dowozacy bedzie z tego mial? Altruistow wokol jak na lekarstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX