Lidl będzie dostawcą prądu. Czy będzie tanio? Już mają odpowiedź

Lidl od 3 lipca będzie dostarczał energię elektryczną. Prąd ma pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Nową usługę niemiecki detalista nazwał „Lidl-Strom”. Lidl zapowiada, że energia będzie tania, mówi o „znacznej przewadze cenowej" nad większością lokalnych dostawców prądu. Do 31 stycznia 2019 odbiorcy będą korzystać z gwarancji ceny. Nowi klienci, którzy podpiszą umowę, otrzymają kupon zakupowy o wartości 10 euro.

W pełni ekologiczna energia

Lidl podkreśla, że program „Lidl-Strom” pozwoli mu potwierdzić pozycję odpowiedzialnego sprzedawcy detalicznego. Nawiązał w związku z tym współpracę z dostawcą energii E.on, który oferuje energię w całości ze źródeł odnawialnych – elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych, certyfikowanych przez Tüv.

- Razem z E.on, oferujemy naszym klientom zieloną energię w rozsądnej cenie, pochodzącą ze zrównoważonych i odnawialnych źródeł – mówi Jan Bock, dyrektor zarządzający ds. zakupów w Lidlu. - Znaleźliśmy partnera do współpracy, która gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii dla naszych klientów. „Lidl-Strom” sprawia, że wszyscy mogą coś zrobić dla naszego środowiska.

Lidl od niedawna w USA

Lidl stanowi część Grupy Schwarz, która jest też właścicielem sieci hipermarketów Kaufland. Działa w wielu krajach Europy, gdzie ma około 10 tys. sklepów Lidl, w Polsce jest ich ponad 600.

Od kilkunastu dni Lidl działa również w Stanach Zjednoczonych. Amerykański rynek chce podbić niskimi cenami. Do końca 2017 roku chce otworzyć tam 100 dyskontów.

***

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (8)
Lidl będzie dostawcą prądu. Czy będzie tanio? Już mają odpowiedź
Zaloguj się
 • ontos2

  Oceniono 5 razy 1

  Całkiem mądre.

 • 7rewrer7

  Oceniono 2 razy 0

  Mam mały panelsłoneczny, akumulator stary samochodowy i płacę za energie 270 zł za pół roku.Oświetla łazienkę korytarz ,piwnice, garaż.

 • Oceniono 1 raz -1

  a ja juz mam tanio :))) zmienilem dostawce energii elektrycznej na axpo. jest super. polecam szczerze, ceny nie do podbicia

 • brunon_k

  Oceniono 6 razy -2

  Oby jak najwięcej prywatnych dostawców i jak najwięcej prywatnych dystrybutorów bez udziału państwa.

  GRATULUJĘ prawdopodobnie skorzystam jak będzie okazja.

 • acid-head

  Oceniono 6 razy -2

  Szkoda, że autor zapomniał dodać, że ta oferta jest w Niemczech, no ale liczą się kliknięcia, prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX