PiS cieszy się z nagrody za pomysł PO. "Tematy, o których się mówiło"

Piotr Skwirowski
- Narodowa Loteria Paragonowa nagrodzona w konkursie Golden Arrow - informuje z dumą na swojej stronie internetowej Ministerstwo Finansów.

Loteria ruszyła 1 października 2015 r. Uruchomiła ją jeszcze poprzednia ekipa w Ministerstwie Finansów, czyli rząd PO-PSL.

- Głównym celem Loterii Paragonowej jest uświadomienie wszystkim obywatelom dokonującym zakupów towarów lub usług, że w kwocie, którą zostawiamy w sklepie, barze, u fryzjera, na stacji benzynowej czy gdziekolwiek indziej, zawarte są podatki. I w naszym interesie jest, żeby uzyskać od przedsiębiorcy paragon, bo to jest dowód na to, że podatek, który uiszczamy, zostanie odprowadzony do budżetu państwa, a nie trafi do kieszeni nieuczciwego sprzedawcy - tłumaczyła ówczesna wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

Loteria miała trwać rok. Od razu jednak zastrzeżono możliwość jej przedłużenia o kolejne pół roku. I już po wyborach, nowe kierownictwo resortu finansów, spod znaku PiS, szybko się na to zdecydowało.

Nagroda za loteryjną innowacyjność

Teraz Loteria Paragonowa została nagrodzona w konkursie Golden Arrow.

- Nagrodzono autorów najlepszych projektów kreatywnych i przedsięwzięć marketingowych. Podstawowym kryterium oceny była efektywność i innowacyjnośćzastosowanych w kampanii narzędzi komunikacji marketingowych. Oceniano także sposób opracowania strategii kampanii reklamowej i świeżość podejścia do jej poszczególnych elementów - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. - Narodowa Loteria Paragonowa została nagrodzona w kategorii „Digital marketing – innowacja internetowa" za aplikację mobilną do sczytywania paragonów. Kampania edukacyjna Ministerstwa Finansów otrzymała także dwa wyróżnienia w kategoriach: „Promocja sprzedaży B2C" i „Kampania zintegrowana B2C" - dodaje resort.

Konkurs organizowany jest od 2006 r. przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu i VFP Communications.

Efekty Loterii też cieszą fiskusa

Zdaniem Ministerstwa Finansów Polacy z entuzjazmem przyjęli Loterię. - W całym okresie jej trwania zarejestrowali ponad 137 mln zgłoszeń, z czego blisko 17 mln w pierwszym miesiącu akcji. To czyni ją największą loterią przeprowadzaną w Polsce pod względem liczby zgłoszeń - zaciera ręce resort. - Świadczy o tym również pierwsze miejsce Narodowej Loterii Paragonowej w kategorii „Tematy, o których się mówiło" według raportu Google dotyczącego najpopularniejszych haseł wpisywanych przez Polaków w wyszukiwarce w 2015 r. - dodaje.

Ministerstwo uważa też, że Loteria przyniosła oczekiwane efekty. - Zaobserwowaliśmy pozytywne zmiany szczególnie w obszarze zmiany świadomości klientów odnośnie roli paragonu fiskalnego i potrzeby jego zabierania przy każdych zakupach - wyjaśniło. I przytoczyło dane, z których wynika, że przed uruchomieniem loterii (IPSOS dla MF, 2014 r.) zaledwie 7 proc. respondentów przy zakupie towarów i 5 proc. przy zakupie usług, w sytuacji, kiedy nie otrzymywało paragonu – zawsze o niego prosiło. - W grudniu 2015 r., a więc w trzecim miesiącu loterii i ponownie w grudniu 2016 r., przeprowadzono kolejne badania w tym zakresie. Porównanie danych wskazuje, że wartości te znacząco wzrosły: w przypadku zakupu towarów: do 31 proc. w 2015 r. i do 34 proc. w 2016 r.. W przypadku usług, odpowiednio: do 28 proc. w 2015 r. i do 31 proc. w roku następnym - napisało do nas biuro prasowe resortu finansów. - Dziś, co trzeci Polak zawsze pamięta o paragonie fiskalnym przy zakupach towarów lub usług. Jeszcze w 2014 r. był to zaledwie, co 14 respondent - dodało.

Koszt Loterii to 7 mln zł. Jej przedłużenie o pół roku podbiło go do 9 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (27)
PiS cieszy się z nagrody za pomysł PO. "Tematy, o których się mówiło"
Zaloguj się
 • teddy_boy

  Oceniono 17 razy 3

  Ten Vincet Rostowski z Bydgoszczu, to jednak był innowator,twórca,wizjoner, jednym słowem fachman! Nie mający sobie równych w pomysłach na loterie i podobnego rodzaju geszeftach ( trzy karty,lusterka itp.) podołał temu olbrzymiemu wyzwaniu i stąd ten sukces,chociaż znany od dawna z taśm nagranych u ,,Sowy i Przyjaciele"

 • kibolbandyta

  Oceniono 25 razy 3

  Ja myślę, że jednak nie PiS się cieszy z tej nagrody a na czerskiej martwią się za rzeczywiste sukcesy PiS. No ale przecież całą Polska wie jak bardzo dupa was boli przez 500+ czerwona zarazo.

 • ubudubu4

  Oceniono 33 razy 3

  Za PO mafia paliwowa szaleje, mafia hazardowa szaleje , mafie VAT-wskie wyłudzają miliardy....itd
  Rząd PO wymyśla loterię paragonową....i dostaje nagrodę za pomysł marketingowy.... czy w Wyborczej uważają Polaków za idiotów???

 • intransigent

  Oceniono 4 razy 2

  Za po loteria była po to, żeby wygrała znajoma organizatora.

 • ivrp

  Oceniono 9 razy 1

  Są jelenie, które jeszcze wierzą w zamawiane badania ?, oprócz lemingów ofc., które ustawione ankiety mylą z jakimś naukowym procederem.

 • a.k.traper

  0

  Jeżeli jakis dobry pomysł jest kontynuowany to bardzo dobrze, gorzej, że mieliśmy wiele przykładów zarzucenia niezłych rozwiązań i wprowadzenia gorszych albo i zastopowania całkowicie.

 • lica79

  Oceniono 2 razy 0

  PiS to nie partia to stan umysłu poddawanego nieustannej indoktrynacji bez szans na ratunek. Mogą obrażać ich inteligencje, mogą kpić z oczywistych prawd a Wolski "ciemny lud wszystko kupi"

 • k0szalek

  Oceniono 1 raz -1

  Pseudonauka nagradza swoje pseudoinnowacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX