Nike prezentuje świetne wyniki finansowe i wykonuje zaskakujący ruch biznesowy

Earns Nike

Earns Nike (Michael Noble Jr. (AP Photo/Michael Noble Jr., File))

Do tej pory produkty Nike można było kupić na Amazonie tylko od nieoficjalnych dystrybutorów. Teraz firma zdecydowała się na otwarcie własnego sklepu.

Nike opublikowało wyniki finansowe za ostatni rok fiskalny. Korporacji udało się uzyskać wzrost przychodów o 6 proc. do 34,4 mld dolarów. Dobre wyniki przyniósł biznes międzynarodowy i sprzedaż kierowana bezpośrednio do konsumenta.

– Nike tworzy zarówno codzienne zwycięstwa w krótkoterminowej skali, jak i fundamenty dla przyszłego wzrostu – komentuje prezes Nike Mark Parker. – Przez naszą Bezpośrednią Ofensywę chcemy użyć jeszcze większej siły ognia dla realizacji naszych celów w kolejnym roku. To będzie ważny rok dla innowacji w Nike, chcemy nawiązać z naszymi klientami głębsze relacje.

Krótsza droga do klienta

Bezpośrednia Ofensywa (Consumer Direct Offense) to nowa doktryna Nike, według której firma stara się skrócić drogę obsługi klienta. W jej ramach do 2020 r. 12 miast ma odpowiadać za 80 proc. wzrostu firmy: Nowy Jork, Londyn, Szanghaj, Pekin, Los Angeles, Tokio, Paryż, Berlin, Meksyk, Barcelona, Seul i Milan.

Bezpośrednia obsługa klienta dotyczy też sprzedaży internetowej. Do tej pory Nike skupiało się na własnym sklepie. Teraz zgodziło się otworzyć swój sklep na największej platformie internetowej sprzedaży, na Amazonie. W zamian Nike liczy na ostrzejszą politykę Amazona wobec podróbek i nieoficjalnej sprzedaży, twierdzi anonimowe źródło Wall Street Journal.

– Jesteśmy na razie na wczesnym etapie, wiążemy jednak nadzieje z wynikami ewaluacji pilotażowego programu – mówi Mark Parker.

Największy rywal Nike, Adidas, już od dawna posiada własną witrynę na Amazonie. Podobnie jest na polskim Allegro: łatwo możemy znaleźć autoryzowany sklep Adidasa, jednak na razie próżno szukać sklepu pod oficjalnym szyldem Nike.

Zobacz także
 • Trampki Nike Mag 2016 Ktoś właśnie kupił trampki Nike'a za 100 tysięcy dolarów. Ale za to jakie!
 • watch nike Apple Watch Series 2 już jest. Sporo nowości, ale bez rewolucji
Komentarze (5)
Nike prezentuje świetne wyniki finansowe i wykonuje zaskakujący ruch biznesowy
Zaloguj się
 • zqredzik

  Oceniono 2 razy 0

  Świetna wiadomość, ale chyba nie dla Polaków, których Amazon najwyraźniej ma głęboko w dupie, nie dając dostępu do polskiego sklepu.

 • merkury-3

  0

  W ramach globalizacji nike pozbedzie sie swoich partnerow moze zatrudni ich do sprAtania swoich magazynow wyrzuci ich z amazona i samo bedzie
  sprzedwac buty i odziez . Taki sam los czeka wszyskich .korporacje nie potrzebuja nikogo do pomagania

 • grma

  Oceniono 14 razy -2

  Panie Karolu!
  Miasto w północnych Włoszech uznawane za jedną ze światowych stolic mody, to Mediolan. Po włosku Milano, Milan jest nazwą tego miasta po angielsku lub lombardzku.
  Dziękuję za uwagę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje