Polski Reserved podbija Europę, potem chce zawojować świat. Prezes Piechocki ma już plan

Salon Reserved w Galerii Pomorskiej

Salon Reserved w Galerii Pomorskiej (ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ)

- Mamy ambicje stworzenia globalnej marki - mówi prezes spółki LPP właściciela marki Reserved Marek Piechocki. I ma plan, jak tego dokonać.

Największy polski koncern odzieżowy, LPP, do którego należą marki Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, ma ambitne plany rozwoju, zarówno w kraju, jak i za granicą. Prezes koncernu, Marek Piechocki, poinformował, że celem jest zbudowanie globalnej rozpoznawalności marki Reserved i bycie jedną z pięciu największych firm odzieżowych w Europie, obok Inditex, Hennes & Mauritz, czy Marks & Spencer.

Już teraz sieć obecna jest 18 krajach Europy, Afryki i Azji. A do końca 2017 r. ma otworzyć salony w czterech kolejnych: w Serbii, Białorusi, Kazachstanie i Wielkiej Brytanii. We wrześniu tego roku otwarty zostanie salon na prestiżowej londyńskiej ulicy Oxford Street.

– Trzy lata czekaliśmy na lokal, który spełni nasze oczekiwania. W Mediolanie poszukujemy miejsca już czwarty rok. Musimy to robić, bo mamy ambicje stworzenia marki globalnej – powiedział Piechocki w rozmowie z Rzeczpospolitą. – Wysyłaliśmy ludzi do Chin, rozważaliśmy tamten rynek i wejście tylko do krajów rozwijających się. Ale nasi wysłannicy przywieźli jedną ważną obserwację – Chińczycy kupują brandy. Jak nie będziemy królować w Europie, to oni nas nie kupią. Oni nie przyjeżdżają do Polski, tylko do Paryża, Mediolanu, Londynu, znają tamte miejsca. Dotarło do nas, że nie mamy szans na światowych rynkach, jeśli nie będzie nas na prestiżowych ulicach Europy Zachodniej.

Wzrost o 50 proc.

W Polsce LPP zakłada wzrost produkcji odzieży w 2017 r. o 50 proc. W kolejnych latach koncern spodziewa się rocznego wzrostu powierzchni o 10 proc., a sprzedaży o 15–20 proc.

Największym wyzwaniem firmy jest niedobór wykwalifikowanych pracowników. Do końca 2018 r. LPP ma zamiar zatrudnić około 1000 osób, w tym informatyków, kupców i projektantów. Zarząd myśli też o budowie nowego centrum dystrybucyjnego za 320 mln zł.

– Dochodzimy do górnych mocy przerobowych w naszym obecnym centrum dystrybucyjnym. Szacujemy, że będzie nam wystarczać na dwa-trzy lata. Myślimy więc o nowym centrum – powiedział Piechocki.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Zobacz także
 • Korea Północna Korea Północna ma złoża warte 10 bilionów dolarów. Ale za mało sprzętu i prądu, by je wydobyć
 • Ritz-Carlton Yacht Collection "Trzeba dywersyfikować biznes", luksusowe hotele wypływają w morze
 • Nowy supermarket 'Piotr i Paweł' KE: podatek handlowy narusza unijne przepisy. Rząd będzie miał problem, żeby go wprowadzić
Komentarze (23)
Polski Reserved podbija Europę, potem chce zawojować świat. Prezes Piechocki ma już plan
Zaloguj się
 • dariuszk85

  Oceniono 1 raz 1

  Cieszy oko taka informacja. Polska firma dąży do tworzenia globalnej marki. Brawo i trzymam kciuki.

 • antykonformista

  Oceniono 5 razy 1

  Wy lepiej z bluzami coś zróbcie, bo ten SYF co teraz produkujecie, to się nie da nosić! Czemu 10-15 lat temu mogliście mieć fajne bluzy, normalne, rozpinane bez kaptura, dobrej gramatury i 100% bawełna? Czemu teraz są to w zasadzie "longsleeve" z kapturem, do tego 100% poliester?

 • Asia Krol

  Oceniono 7 razy 1

  Reserved omijam. Jakość produktów hmmm.

 • Dorota Wozniak

  Oceniono 5 razy 1

  Sugeruję poprawę jakości zanim wystawia się na posmiewisko . Jakościowo nie dorównują innym gigantom. Sam plan i informatycy nie wystarczą

 • melaszka25

  0

  Skoro w Polsce sobie dobrze radzą z konkurencją zagraniczną z tej samej kategorii ubrań to czemu z tymi samymi firmami miało by im się nie udawać konkurować za granicą, dadzą radę.

 • maksalala

  0

  Reserved jest już coraz bardziej rozpoznawalny za granicą, za kilkanaście lat dogoni w tej kwestii swoją europejską konkurencję, w Polsce rywalizują z tymi markami jak równy z równym.

 • alicjac_78

  0

  Gratulacje dla prezesa Piechockiego, że pomimo przeszkód rzucanych co chwilę pod nogi idzie swoją wytyczoną ścieżką, mam nadzieję że osiągnie sukces i z dumą będzie prezentował swoją POLSKĄ firmę, co coraz częściej jest podkreślane.

 • alicjac_78

  0

  W stosunku do innych "galeriowych salonów odzieżowych", Reserved wychodzi naprawdę dobrze. Jakość jest ok, a teraz jeszcze przenoszą się do polskich szwalni. Ja wolę kupować w polskim salonie.

 • lol76

  Oceniono 2 razy 0

  'W Mediolanie poszukujemy miejsca już czwarty rok'...

  hahahaha dobre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje