Fiskus domaga się od TVN 110 mln zł. Mimo, że wcześniej nie miał żadnych zastrzeżeń

W poniedziałek TVN poinformowała, że Izba Administracji Skarbowej domaga się od niej 110 mln. Telewizyjny wydawca wg niej nie zapłacił podatku, łącząc platformę "n" z Cyfrą +. Spółka dokona wpłaty na konto fiskusa i następnie natychmiast zacznie dochodzić jej zwrotu.

- TVN, należąca w całości do SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE, amerykańskiej spółki notowanej na giełdzie NASDAQ, otrzymała decyzję Izby Administracji Skarbowej w związku z transakcją, która miała miejsce przed nabyciem TVN przez SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE – czytamy w komunikacie spółki.

Decyzja dotyczy zbycia przez TVN platformy n w 2012 roku. Wtedy TVN wniósł swój udział w platformie n w zamian za 32 proc. udziałów w połączonym nowym biznesie – teraz platformie nc+. Spółka rozliczyła wtedy kwotę prawie 2 mld zł przelaną za 32 proc. udziałów do nowej spółki zarządzającej platformą nc+ jako koszt i nie zapłaciła od niej podatku, bo została ona przeznaczona na spłatę długu ciążącego na platformie cyfrowej. Urzędnikom ta operacja teraz się nie podoba.

Amerykanie absolutnie nie zgadzają się z ich decyzją i przypominają, że wcześniej fiskus nie miał żadnych zastrzeżeń do przeprowadzonych operacji finansowych.

- . Przed dokonaniem transakcji TVN zwróciła się do Ministra Finansów o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, aby mieć pewność, że sposób rozliczenia transakcji jest zgodny z obowiązującym prawem. TVN zastosowała się do wytycznych Ministerstwa Finansów. Podejście spółki było zgodne z opiniami otrzymanymi od największych międzynarodowych firm doradztwa podatkowego i rachunkowego, a następnie potwierdzone audytami. Ponadto w 2013 r. organy podatkowe przeprowadziły pełną kontrolę rozliczenia transakcji, nie stwierdzając żadnych nieprawidłowości – zauważa spółka w komunikacie.

Zapłacimy i zażądamy zwrotu

Amerykanie, mimo braku akceptacji dla decyzji fiskusa, zapowiadają, że wpłacą naliczoną kwotę około 110 mln zł na konto fiskusa w wymaganym terminie. Będą jednak natychmiast domagali się jej zwrotu, co może bardzo długo potrwać. Odwołania i procesy w takich sprawach mogą ciągnąć się latami.

Więcej o:
Komentarze (241)
Fiskus domaga się od TVN 110 mln zł. Mimo, że wcześniej nie miał żadnych zastrzeżeń
Zaloguj się
 • kixx

  Oceniono 106 razy 34

  nie ma lepszej inwestycji niz ustawowe odsetki za nienaleznie pobrana kwote+ odszkodowanie
  Polska zaplaci- a ze to bedzie za rzadow innych niz PiS-kogo to obchodzi-wazne zeby teraz wyszarpac troche kasy na chore pomysly

 • voyager747

  Oceniono 100 razy 24

  Polsat 40 mln, tvn 110 i się nazbiera, a to, że trzeba będzie oddać z odsetkami, to już nie ich problem.

 • dzieciol71

  Oceniono 23 razy 7

  Juz dawno bolszewidzka tv z polski powinna zniknać!!Mam nadzieję ,że szybko to nastapi!!!

 • michaelus_maximus

  Oceniono 41 razy 5

  Wiadomo kogo promuje TVN, teraz widać, że nie za darmo!

  Mimo wszystko myślę, że 110 mln to znacznie mniej niż wartość reklamy i manipulacji, którą uskuteczniają na rzecz pewniej partii i ich znajomych.

  Władza się zmieniła... Jedni będą musieli oddać kasę, inni kamienicę męża w Warszawie! Nie mogę się doczekać, żeby się dowiedzieć, co z resztą cwaniaków!

 • losiu4

  Oceniono 14 razy 4

  nie dziwne że nie miał. To byl rok 2012, pełownia rządziła i nie takie wały przechodziły :) stąd m.in. permanentny brak kasy i "nic nie mogę zrobić"

  Pozdrawiam

  Losiu

 • premio12

  Oceniono 14 razy 4

  Wczesniej fiskus nie mial zastrzeżeń bo rządziła PO, ktora dobrze robila tylko bankom i korporacjom....

 • piekarnik80

  Oceniono 152 razy 4

  Ciekawe czy ktos beknie jak bedzie trzeba oddac kase z odsetkami po 10 latach.... w takich sytuacjach powinny sie podpisywac mf imiennie i brac za to odpowiedzialnosc.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX