Komentarze (219)
Sejm przyspiesza prace nad projektem nowej opłaty drogowej. Zajmie się nim już w środę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wolak007

  Oceniono 15 razy 3

  Podwyżka+

  Niech płacą i płaczą idioci głosujący na tę bolszewicką partię?!

 • fagusp

  Oceniono 13 razy 3

  Pani EKSPERT Barbara żyje ze składek wnoszonych przez firmy budujące drogi. Czyli tych, które zarobią na wprowadzeniu nowego podatku. I gdyby poza zachwytem wyraziła jakąkolwiek wątpliwość, to jutro nie byłaby już Prezesem Izby.
  Więc może w miejsce słowa >>EKSPERT<< pierdoła, która wypociła ten art, wstawiłaby określenie >>LOBBYSTA<<?

 • hiszpan25

  Oceniono 4 razy 2

  ktos jeszcze jest zdziwiony? obiecali 500+ a tu nagle 700- :)

 • rozterka47

  Oceniono 14 razy 2

  różne opłaty będą nam rosły szybciej i szybciej , bo budżet państwa niedługo zacznie pękać w szwach ,
  a lepiej by było ograniczyć finansowanie kościoła poprzez rezygnację z dotacji na kościoł , jego instytucje i imprezy , opłacanie katechetow , wprowadzenie normalnego opodatkowania działalności gospodarczej krk, ograniczenie programu 500+ niz ciagłe zwiększanie obciążeń coraz więcej pracującego społeczeństwa

 • Rbpozar

  Oceniono 14 razy 2

  Dobrze, niech tak robią: 1. Abonament TVPis, 2. Abonament węglowy, 3. Opłata paliwowa, Co następne? Im więcej tego nawymyślają tym prędzej stracą swoich kiełbasianych zwolenników.

 • gienek1982

  Oceniono 1 raz 1

  "Kukiz’15 wylicza, że w skali roku każdy kierowca zostawiłby na stacjach benzynowych od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych więcej." Robię 10tys km rocznie, moja Astra pali 7 l/100km, wychodzi mi 175 zł więcej.

 • robert.kwi

  Oceniono 3 razy 1

  Czyżby pisowi znudziło się rządzenie? Taka opłata i w wyborach dostaniecie łomot jak platfusy, dodajcie do tego jeszcze coroczne egzaminy na prawo jazdy oraz zakażcie jeszcze bardziej możliwości dysponowania drzewami na własnej działce i ... macie prosty przepis aby was ludzie pogonili jak to już z innymi bywało. Tylko na kogo głosować, wszyscy się oni powinni odejść: platfusy to złodzieje, kradną kłamią mataczą próbuja tylko załatwić coś dla siebie, pis: opłata 25gr za paliwo więcej, abonament, egzamin an prawo jazdy co rok, zakaz wycinania drzew na swojej działce, sld - to nawet nie ma co komentować, rządzili przez 50 lat jak było każdy chyba wie, psl - nie ma co nawet komentować, n'ka spalona na maksa, kukiz - no trochę powagi, może korwin ;)

 • zd46

  Oceniono 13 razy 1

  To nie sukces opozycji a BLAMAZ I PRZEGRANA PiSowskiego nierzadu !!! Przyniesli knota, znowu chca UKARAC POLAKOW za wygranie wyborow i "wydoic" z nas pieniadze na realizacje obietnic wyborczych !!! Winduja CENY: paliwa, wody, powietrza, ubezpieczen, podatkow a sami uprawiaja "gminno-soltysowe pisancjum.. Pany a sloma z butow wystaje !!

 • wiedenska_smietanka

  Oceniono 13 razy 1

  zaślepieni nienawiścią do pisu nie widzą chyba, że w ten sposób na drogi płacić będą ci, którzy z tych dróg korzystają i to proporcjonalnie do zużycia (w przybliżeniu, bo zależy to też od spalania)
  do tej pory płacili wszyscy (z budżetu), również ci, którzy z dróg nie korzystają
  nadal oczywiście będzie się finansować drogi z budżetu, ale przynajmniej część dróg sfinansują też korzystający z nich kierowcy

 • rabingoldblatt

  Oceniono 15 razy 1

  drogie paliwo - to drogi transport, drogie żarcie, wyższe koszty utrzymania

  i co Suwerenie dupa nie boli?

 • 09pleione

  Oceniono 2 razy 0

  Gdzie referendum szkolne? Gdzie 30 000 kwoty wolnej od podatku?

 • Dariusz Kowalski

  Oceniono 2 razy 0

  Cóż kiedyś był podatek drogowy, kierowcy płacili go oddzielnie w zależności od pojemności silnika, nie wiem czy pamiętacie ale ten podatek został już włożony do ceny paliwa. Miało to finansować rozbudowę infrastruktury drogowej. Jak widać już o nim zapomniano. Nic dziwnego skoro trafia do jednego worka podatkowego a wydatków tak wiele... Osmiorniczki, nowe auta dla BORu i wiele innych równie ważnych. Teraz na drogi gminne, tamten stary pewnie na krajowe. No to jeszcze jeden można dołożyć na powiatowe czemu mają być poszkodowani.

 • antymoher64

  0

  Te 500+ oddacie z nawiązką durnoto, która głosowała na ten Szambopis

 • drugiepietro

  0

  Jeszcze jeden fundusz administrowany centralnie to jeszcze jedno narzędzie oddziaływania na samorządy lokalne. To bat na niepokorne, niepodporządkowane PiS wspólnoty gminne, a na dodatek to źródło nie dających się rozliczyć środków na kampanie wyborcze PiS.

 • miksztal2354

  0

  kaczka mistrz kierownicy decyduje o podatku drogowym.

 • prosty.polak

  Oceniono 4 razy 0

  oni prowadzą KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚĆ !!!!!!!!!!!!
  oszukują banki, zagraniczne fundusze i społęczeńśtwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Polska - jak Brazylia - stoi na skraju bankrutwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • fleshless

  0

  zaniedbaliśmy szkoły to wychowaliśmy pokolenie sebków, które ledwie umie czytać i mnożyć do stu, więc nic dziwnego, że nie rozumie, że choć dostanie pincet za darmo, to za niedługo za pińcet kupi mniej i będzie ono warte tyle co trzysta

  no i jak ten biedny sebek ma pojąć że pińcet będzie zaraz równe trzysta?!

 • y0rg

  Oceniono 8 razy 0

  W kasie widać już dno i trzeba sięgnąć do kieszeni obywateli. To wszystko to koszty miesięcznic smoleńskich, utrzymywania niby armii Macierewicza, fundowania pensyjek górnikom, milionów Rydzykowi , Misiewiczom, czy innym pisowcom. A jeśli dodać do tego awanturnictwo gospodarcze i związane z tym perturbacje, to mamy takie , a nie inne, działania władców, zniewolonego narodu. I Bóg to widzi i przyzwala , bo miłosierny dla głupoty.

 • 12witia1

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystkich drzew szyszko nie wytnie.Trochę zostanie...

 • aagaj

  Oceniono 2 razy 0

  Kasa coraz bardziej pusta, obiecanek kolejne tysiace a statystyczne dochody się kończą ! Dlaczego !
  Czyżby dane były fałszywe!

 • lumpior

  Oceniono 4 razy 0

  A kler ma się dobrze.

 • grey55

  Oceniono 4 razy 0

  Złodzieje ! Złodzieje !!!! Okradają mnie moje dzieci i moją rodzinę ... A mieli nie kraść

 • grab31

  Oceniono 2 razy 0

  "poza tym jest to stały mechanizm i nie trzeba przy okazji układania corocznie budżetu walczyć o te pieniądze"
  uśmiałem się... to gdzie się podziewa dotychczasowy podatek drogowy wliczony w paliwa????? chyba nie udaje się tego wyrwać. I tak będzie z dodatkową daniną.... złodziejski PiS.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 2 razy 0

  Oj tam oj tam, te kilkadziesiąt groszy "utopi" się w cenie paliwa i trochę zwali na czynniki makroekonomiczne. Dzisiaj w Trójce przytoczono jakąś opinie Orlenu, że to dobrze, że paliwo podrożeje bo będzie na drogi. Tylko, że Orlen jest spółką skarbu państwa i jak więcej zarobi to dla rządu dobrze a poza tym w zarządzie siedzą ludzie z PiS zatem sprawa jest jasna, że wszystko jest w jednym worze i na jedną modłę gada.

 • brzmski

  Oceniono 2 razy 0

  tak sobie marzę, że przyjdą czasy gdy śmignę, lekko upojony uroczo entuzjastyczną manifą, po ścieżce rowerowej ufundowanej przez mój wyśniony rząd!
  z wegańskim pozdro
  cyklista

 • polak_k.prawy

  Oceniono 6 razy 0

  Borowski powiedział dzisiaj rano w TOK FM że Komisja Europejska znalazła jeszcze 60 mld zł ukrytego przez polski rząd (sądzę, że nie tylko ten) zadłużenia. To nie są żarty, tu chyba wyjścia nie ma. I piszę to jako przeciwnik tej władzy.

 • srauciepies666

  Oceniono 6 razy 0

  Najważniejsze ze cebulaki biorą 500+ wiec i tak będą dalej na PiS głosować

 • pawel_vogel

  Oceniono 2 razy 0

  do gimnazjum to ja może nie chodziłem,
  ale nie potrafię też pojąć dlaczego importer płaci:
  za 1000 litrów 200zł

  a ja(odbiorca)
  0,25 * 1000 = 250zł

  przepraszam, a gdzie jest to 50zł?
  Marża od podatku?

 • leszekkrzysztof

  0

  pytanie historyczne
  Jaki byłby efekt tego obłędu podatkowego w czasach pańszczyzny?
  Porównani podatku do transferu na dzieci nie ma sensu; należy podkreślić "dziadowską" (jednostkową) kwotę transferu na tle różnorodnych apanaży...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX