Uważaj na swój bagaż. Ryanair ostrzega pasażerów. W WizzAir duże zmiany

Tanie linie lotnicze ograniczają liczbę bagaży podręcznych. Ryanair nadliczbowe bagaże przewozi w luku, a WizzAir dopuszcza tylko jedną darmową sztukę.

Ryanair opublikował na swoim portalu informację dla pasażerów na temat ograniczeń bagażu. Podczas sezonu letniego, ze względu na wysokie obłożenie lotów, tylko 90 pierwszych sztuk dużego bagażu podręcznego może być wniesionych na pokład. Pozostałe trafią do luku bagażowego bez konieczności opłaty.

Każdy pasażer może wnieść dwie darmowe sztuki bagażu: dużą (55 x 40 x 20cm, do 10 kg wagi) i małą (damska torebka lub torba na laptopa). W dalszym ciągu obie sztuki będą dopuszczane bez opłat, jednak część dużych nie będzie dostępna w trakcie lotu, a pasażerowie, którzy wykupią pierwszeństwo wejścia za 5 euro, mają gwarancję dopuszczenia swoich bagaży na pokład.

- W szczytowym sezonie letnim musimy ograniczyć liczbę bagaży wnoszonych na pokład – tłumaczy dyrektor operacyjny Ryanair Kenny Jacobs. – Nasze samoloty pomieszczą tylko 90 sztuk dużych bagaży, więc nasi pracownicy muszą przestrzegać tego limitu, żeby uniknąć opóźnień i zapewnić komfort wszystkim pasażerom – dodaje.

Bagaż, który przekroczy wyznaczone limity, zostanie obciążany opłatą w wysokości 50 euro.

W WizzAir będą zmiany?

Jeszcze bardziej restrykcyjną politykę zamierza wprowadzić WizzAir. Według informacji portalu Fly4Free zniknie podział na mały i duży bagaż podręczny, a zastąpi go jedna dopuszczalna sztuka bagażu. Jej limit ma być nieco mniejszy niż limit dużego bagażu podręcznego.

Podobnie jak w przypadku Ryanaira, na pokład dostanie się tylko pierwsze 80 lub 90 (zależnie od modelu samolotu) sztuk, a wśród nich na pewno te, których właściciele wykupili priorytetowy boarding.

WizzAir planuje też zmniejszyć dopuszczalną wagę bagażu nadawanego z 23 do 20 kilogramów – podaje Fly4Free.

Więcej o:
Komentarze (35)
Uważaj na swój bagaż. Ryanair ostrzega pasażerów. W WizzAir duże zmiany
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 19 razy 13

  Spoko, Rząd i Partia wprowadzą nas z UE , tanie linie się wyniosą i problem zniknie.

 • tzuru

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli 95 pasażerów wykupi pierwszeństwo wejścia to pozwolą wnieść wszystkim?...
  Kluczową kwestią jest, że większość przedmiotów typowych w pagażu podręcznym (dokumenty, klucze, pieniądze, elektronika, okulary itp) zgodnie z regulaminem Ryanair'a nie powinna być przewożona w luku. Ryanair nie bierze też odpowiedzialności za szkody lub zgubienie takich przedmiotów. Elektronika konsumecka ma w większości baterie li-ion w środku, zakazane w luku.
  Jak można więc oczekiwać że ktoś to odda do luku?...

 • robert.kwi

  Oceniono 4 razy 2

  Nigdy więcej z ryanair !!! Same niespodzianki. Latałem kilka razy ale za ostatnim razem przeszli samych siebie i rozlosowali pasażerów tak aby nie mogły matki siedzieć z dziećmi. Mi tez jakoś dziwnie miejsce przyznali a ja mam to gdzieś (dodam, że jak kupowałem bilet to nie było opcji dodatkowej zapłaty za gwarantowane miejsce). Co nastepnym razem? Kibel za 10 Euro? Ja już z nimi nigdy i nigdzie nie polecę. I proponuje innym tez z nimi nie latać. No chyba, ze lubicie takie niespodzianki jak płatny kibel :)

 • lokator

  Oceniono 1 raz 1

  Ale pieprzenie.
  W lutym kupowałem bilety w Ryanair na lipiec i wykupiłem priorytet.
  W jedną i w drugą stronę wchodziłem jako pierwszy (i jedyny z priorytetem), a nikt bagażu do luku oddać nie musiał.

 • aksonometria

  0

  Przecież w Ryanie tak było od zawsze. Jak jest duże obłożenie lotu to pracownicy lotniska chodzą i znakują bagaże które idą do luku (prawie wszystkie walizki na kółkach). Osobiście wolę oddawać, zostaję tylko z dużą torebką z najpotrzebniejszymi rzeczami.

 • wladca_piaskownicy

  0

  Przecież w Wizzair dopuszczalny limit bagażu rejestrowanego to 32kg

 • taroudant

  0

  I bardzo dobrze, panie Rajan i panie Łizer. Jak wsiadasz na końcu to nawet plecaka nie schowasz na górze, wszędzie mini-walizy pasażerów na jednodniowej delegacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX