Znane kurorty chcą zakazu picia alkoholu na lotniskach i w samolotach

Władze archipelagu Balearów, do których należą popularne Majorka czy Ibiza, zwróciły się do Hiszpanii i Unii Europejskiej o zakazanie sprzedaży alkoholu na lotniskach i w samolotach przywożących turystów. Chcą w ten sposób walczyć z "turystyką antyspołeczną".

Prośba ma związek z kolejnymi doniesieniami o awanturach i seksualnych harcach w samolotach, spowodowanych przez pijanych turystów lecących na Baleary.

- Prosimy rząd i Komisję Europejską o wprowadzenie zakazu spożywania napojów alkoholowych w samolotach i na lotniskach - powiedziała szefowa turystyki regionu Balearów, Pilar Carbonell, która dodała, że chodzi o zagwarantowanie bezpieczeństwa i zwalczanie „turystyki antyspołecznej”.

Pilar Carbonell podkreśliła, że celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pasażerów, a także strażników pracujących w samolotach i portach lotniczych na wyspach, którzy często mają do czynienia z pijanymi pasażerami.

Skok z balkonu do szpitala

Na należący do Hiszpanii, położony w północno-zachodniej części Morza Śródziemnego archipelag Balearów, przybywają każdego roku miliony turystów. Wielu z nich szuka relatywnie taniej rozrywki. Część imprez zaczyna się już w samolocie, a z kurortów słychać doniesienia o napędzanych alkoholem i narkotykami zabawach. Wiele z nich kończy się w szpitalu, a nawet na cmentarzu.

Jedna z rozrywek polega na skakaniu z hotelowego balkonu do basenu. Lekarze ze szpitala Son Espases w Palma de Mallorca przyznają, że najpopularniejsza jest wśród Brytyjczyków oraz Niemców.   

W maju zaś Hiszpańska Gwardia Cywilna interweniowała na lotnisku Palma de Mallorca, by rozdzielić trzech pijanych Brytyjczyków, którzy bili się cały czas podczas lotu z Manchesteru na Majorkę.

Niedawno głośno było także o bójce niemieckich turystów na promenadzie koło niesławnego lokalu „Ballermann” na wyspie Palma. Nowy burmistrz wyspy Antoni Noguera nazwał ich „szumowinami, których nikt tu nie potrzebuje”.

Więcej o:
Komentarze (55)
Znane kurorty chcą zakazu picia alkoholu na lotniskach i w samolotach
Zaloguj się
 • an35m

  Oceniono 14 razy 12

  niestety teraz wszędzie w kurortach do 3-ciej w nocy słychać pijackie wrzaski we wszystkich językach. Po prostu upadek obyczajów. Jak się taki wyrwie z domu na parę dni to zachowuje się jak ....chciałem napisać jak bydło, ale przecież bydło jest cicho...

 • 162tony

  Oceniono 18 razy 10

  i dlatego też wprowadzają strefy dla Polaków.
  All inclusive, całe wakacje nad hotelowym basenem, ryki, śpiewy, skakanie do wody, obowiązkowo muzyka z telefonu. Krzyki przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. Polacy opaleni jak buraki zostawiający swoje ręczniki na leżakach - żeby przypadkiem im nikt nie zajął bastionu prostactwa...

  LOL LOL LOL

 • elenem

  Oceniono 10 razy 6

  Brawo. W końcu. :)

 • mamusia5754

  Oceniono 8 razy 4

  z tymi Brytyjczykami, to myslalam,ze tylko w Krakowie maja takie libacje alkoholowe,ale widze ,ze wszedzie pija na umor !!! W centrum Krakowa na drzwiach lokali wisi karteczka " NIE PRZYJMUJEMY ANGLIKOW " !!!...bylam na MAJORCE -piekna wyspa z rozleglymi plazami ,ale pare lat temu nie bylo takich incydentow w Hotelach ;)

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 7 razy 3

  Z kolei na "swojskiej" (bo taniej) Krecie, uciążliwi są pijani Polacy.

 • my_kroolik

  Oceniono 5 razy 3

  Palma, to STOLICA Majorki, a nie wyspa. Niech się ktoś zlituje i zatrudni redaktora chociaż po liceum. Absolwenci gimnazjum nie dają rady.

 • judas1

  Oceniono 5 razy 3

  najlepiej nich urżną się od razu na plaży - oczywiście alkoholem zakupionym w hotelu...

 • nickdokomentowania

  Oceniono 2 razy 2

  Uwielbiam te stwierdzenia "alkoholu oraz narkotyków" bez dodania "innych" przed "narkotyków".

  Poprawiajcie sobie nastrój ćpuny w płynie. ;-)

 • ewa5.0

  Oceniono 4 razy 2

  Anglicy i Niemcy o ruskich nie wspomnę to najgorsze dziadostwo które moźna spotkać w najlepszych kurortach Polacy juź się dawno ogarnęli i nie jest to zasługa zasranego pisu!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX