Znane kurorty chcą zakazu picia alkoholu na lotniskach i w samolotach

Majorka

Majorka (Fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Gazeta)

Władze archipelagu Balearów, do których należą popularne Majorka czy Ibiza, zwróciły się do Hiszpanii i Unii Europejskiej o zakazanie sprzedaży alkoholu na lotniskach i w samolotach przywożących turystów. Chcą w ten sposób walczyć z "turystyką antyspołeczną".

Prośba ma związek z kolejnymi doniesieniami o awanturach i seksualnych harcach w samolotach, spowodowanych przez pijanych turystów lecących na Baleary.

- Prosimy rząd i Komisję Europejską o wprowadzenie zakazu spożywania napojów alkoholowych w samolotach i na lotniskach - powiedziała szefowa turystyki regionu Balearów, Pilar Carbonell, która dodała, że chodzi o zagwarantowanie bezpieczeństwa i zwalczanie „turystyki antyspołecznej”.

Pilar Carbonell podkreśliła, że celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pasażerów, a także strażników pracujących w samolotach i portach lotniczych na wyspach, którzy często mają do czynienia z pijanymi pasażerami.

Skok z balkonu do szpitala

Na należący do Hiszpanii, położony w północno-zachodniej części Morza Śródziemnego archipelag Balearów, przybywają każdego roku miliony turystów. Wielu z nich szuka relatywnie taniej rozrywki. Część imprez zaczyna się już w samolocie, a z kurortów słychać doniesienia o napędzanych alkoholem i narkotykami zabawach. Wiele z nich kończy się w szpitalu, a nawet na cmentarzu.

Jedna z rozrywek polega na skakaniu z hotelowego balkonu do basenu. Lekarze ze szpitala Son Espases w Palma de Mallorca przyznają, że najpopularniejsza jest wśród Brytyjczyków oraz Niemców.   

W maju zaś Hiszpańska Gwardia Cywilna interweniowała na lotnisku Palma de Mallorca, by rozdzielić trzech pijanych Brytyjczyków, którzy bili się cały czas podczas lotu z Manchesteru na Majorkę.

Niedawno głośno było także o bójce niemieckich turystów na promenadzie koło niesławnego lokalu „Ballermann” na wyspie Palma. Nowy burmistrz wyspy Antoni Noguera nazwał ich „szumowinami, których nikt tu nie potrzebuje”.

Zobacz także
Komentarze (55)
Znane kurorty chcą zakazu picia alkoholu na lotniskach i w samolotach
Zaloguj się
  • Oceniono 14 razy 12

    niestety teraz wszędzie w kurortach do 3-ciej w nocy słychać pijackie wrzaski we wszystkich językach. Po prostu upadek obyczajów. Jak się taki wyrwie z domu na parę dni to zachowuje się jak ....chciałem napisać jak bydło, ale przecież bydło jest cicho...

  • Oceniono 18 razy 10

    i dlatego też wprowadzają strefy dla Polaków.
    All inclusive, całe wakacje nad hotelowym basenem, ryki, śpiewy, skakanie do wody, obowiązkowo muzyka z telefonu. Krzyki przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. Polacy opaleni jak buraki zostawiający swoje ręczniki na leżakach - żeby przypadkiem im nikt nie zajął bastionu prostactwa...

    LOL LOL LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX