Polskie koleje stanęły na wysokości zadania. Jest nowy bilet, który umożliwia tanie podróżowanie

intercity.pl

PolRegio (Przewozy Regionalne) i PKP Intercity połączyły siły i uruchomiły weekendową ofertę. Dzięki biletowi "Razem w Polskę" można podróżować bez limitu kilometrów od piątkowego wieczoru do poniedziałku rano.

Bilet weekendowy "Razem w Polskę" działa na tych samych zasadach co dobrze znane, czasowe bilety komunikacji miejskiej. Nie płacimy za konkretny przejazd, tylko wykupujemy możliwość nieograniczonego korzystania z usługi w określonym terminie.

W przypadku "Razem w Polskę" oferta obowiązuje od godz. 19.00 w piątek i trwa do 6.00 rano w poniedziałek. Jeśli jednak np. piątek lub poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, bilet obowiązuje o jeden dzień dłużej.

Bilety sprzedawane są w dwóch wersjach: "Razem w Polskę Standard" i "Razem w Polskę Komfort". Pierwszy kosztuje 109 zł i obowiązuje w drugiej klasie pociągów TLK i IC oraz w pociągach uruchamianych przez POLREGIO. Drugi to wydatek rzędu 189 zł i można dzięki niemu podróżować w wagonach drugiej klasy wszystkich krajowych pociągów PKP Intercity (EIP, EIC, IC i TLK) oraz POLREGIO (R, IR).

Uwaga! Jeżeli marzy nam się podróż Pendolino, to do biletu za 189 zł musimy dopłacić jeszcze 10 zł.

Bilet honorowany jest przez Koleje Dolnośląskie.

Co jeszcze warto wiedzieć? Bilety są imienne, więc nie ma możliwości wymieniania się nimi ze znajomymi czy odsprzedaży. Można je kupić jedynie w stacjonarnych kasach obu przewoźników, ale za to ważne są przez 30 dni od daty wystawienia. Bilety ważne są tylko w drugiej klasie. Od ceny biletu "Razem w Polskę" nie stosuje się ulg ustawowych.

Jak podają przewoźnicy dzięki rozbudowanej siatce połączeń oferowanych przez POLREGIO i PKP Intercity na wspólnym bilecie weekendowym można np. odkryć uroki polsko-litewskiego pogranicza (Suwałki, Trakiszki), wybierając pociąg PKP Intercity z Wrocławia, Łodzi lub Warszawy do Białegostoku, a następnie skład POLREGIO do Suwałk czy poznać atrakcje turystyczne Roztocza, korzystając z nocnego pociągu TLK z Wrocławia przez Kraków do Rzeszowa z dogodną przesiadką na pociąg REGIO do Zamościa przez Bełżec i Zwierzyniec.

Poza "Razem w Polskę" wciąż można kupić „Bilet weekendowy” ważny tylko w pociągach intercity (w opcji na TLK i IC za 81 zł.) oraz "Bilet Turystyczny" obowiązujący w pociągach PolRegio (39 zł w opcji tylko na pociągi przewoźnika – „Mini Bilet Turystyczny”, lub za 45 zł w opcji na innych przewoźników regionalnych z wyjątkiem PKP SKM Trójmiasto i Kolei Mazowieckich – „Bilet Turystyczny”).

Edyta Pazura: Mogłabym książkę napisać o tym, co się dzieje w pociągach

Zobacz także
 • Mieszkania na sprzedaż na osiedlu "Mały Staw" w Katowicach Najem mieszkań będzie wkrótce mniej opłacalny. Wszystko przez ten pomysł fiskusa
 • Zbigniew Ziobro PiS chce wywłaszczyć programistów. To może uderzyć w całą branżę. "Korupcjogenne przepisy"
Komentarze (95)
Polskie koleje stanęły na wysokości zadania. Jest nowy bilet, który umożliwia tanie podróżowanie
Zaloguj się
 • andrzejbak

  Oceniono 19 razy 5

  Dobre sobie - w 1998 roku bilet sieciowy (na wszystkie pociągi niepodzielonego PKP) kosztował 360 zł w drugiej klasie na cały miesiąc. Też był imienny ale na 3o dni - codziennie !!!.

 • dbs2004

  Oceniono 4 razy 4

  Dla porównania; na kolejach czeskich w okresie wakacyjnym można podróżować za 790 koron około 128 złotych wszystkim, zawsze, wszędzie (trzeba tylko dokupić miejscówki na pendolino) przez TYDZIEŃ, a jak się dopłaci 400 koron to DWA TYGODNIE.

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 10 razy 2

  Dopiero za PiS wszystko staje na wysokości zadania. Aż nam samym staje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane