Komentarze (226)
Budżet ma 6 mld PLN nadwyżki. Nie tylko przez podatki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • uthark

  Oceniono 2 razy 2

  PiS trafił na okres koniunktury, która od rządów Kaczyńskiego nie jest zależna. Mówiąc krótko, mają dużo szczęścia.

  Druga sprawa - na ile jest to efekt kreatywnej księgowości w MF.

  ENRON kiedyś też pokazywał na papierze, że jest super, ale papier wszystko przyjmie. Jak skończył ENRON, można wyczytać w Internecie. Jak pracowałem w pewnym koncernie z branży IT z siedzibą w USA, to też wykazywali zyski w cokwartalnych sprawozdaniach, ale w pewnym momencie pojawiła się kilkumiliardowa strata, równa mniej więcej kwartalnemu przychodowi (nie zyskowi), i nagle wszystko dupnęło - po kilku latach poważnych kłopotów finansowych firma została przejęta. Po prostu nie dało się dłużej kreatywnie księgować bez narażenia się na kryminalne zarzuty.

  Obawiam się, że rząd zacznie oszczędzać na inwestycjach, żeby mieć kasę na rozdawnictwo w stylu 500+. Odczujemy to za parę lat.

 • ibrylowska

  Oceniono 2 razy 2

  Ty antydemokrato , to jak jest tak dobrze to dlaczego psujecie państwo wprowadzając nowe podatki i ustawy niezgodne z konstytucją dotyczące sądownictwa. Ty Morawiecki jesteś za to odpowiedzialny. To jest wstyd na cały świat to co robicie z Polska. Indolencja PIS w pisaniu ustaw niezgodnych z konstytucją jest niepełnosprawnością prawników PIS, to nie jest prawo, to jest fałszowanie prawa. Wasze prawo to jest najgorsze prawo od czasu PRL, ale przyjdzie czas, że zostaniecie za to osądzeni, Nie godzimy się na niszczenie państwa prawa, nieprzestrzeganie konstytucji i likwidację trójpodziału władzy, i będziemy z PIS walczyć jak z komuną w PRL aż do zwycięstwa.

 • tomasz.rze

  Oceniono 2 razy 2

  Niektórzy w szkole na pierwsze półrocze mieli nawet czwórki. Ale potem "przypadkowo" zostawali na drugi rok.

 • tojuzchyba10konto

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba mi zniknął poprzedni wpis, wiec go streszczę.
  Co za baran rźnie jak sukę burą mały i średni biznes? Jeśli.z niego ściągana jest kasa, to pora zapomnieć o inwestycjach. Albo będzie szara strefa na poziomie 20%, albo "pińcetplusy" obsrają się czekając na darmową kasę.

 • nygga

  Oceniono 2 razy 2

  a kiedy wystawią faktury za klepanie audi z wieliczki, bmw adriana, bmw antosia, audi kownackiego?

 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  Morawiecki doradzal Tuskowi za duze pieniadze a nie byl taki pojety, jak teraz, cud czy zwykly cudak ???? Moze sabotowal tych co rzadzili 8, lat dlugich 8. i jeszcze 8 lat.

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Poorawiecki, no to zaczynaj budowac DROGI DO KAZDEGO OBYWATELA, jak zapowiedzial Szydlo !!!! Do jej gumna w Przeciszowie, juz zostala wybudowana: 700 metr za 135 tys. zl z pieniedzy gminy !!!! Gmine okradziono aby Becia w oficerkach, Edek w gumo-filcach, kropniety Tymek w lakierkach i drugi syn w trampkach NIE CHODZILI PO BLOCIE !!!! Po gnoju moga ale nie po blocie. Czekam na ta OBIECANA droge , podaje adres: 23-890 Kacze Bajorko, ul.PiSzczynska 12, mam prosbe asfalt tylko w zieleni.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 8 razy 2

  Budżet ma nadwyżkę, bo pis zatrzymał wszystkie inwestycje. Na koniec roku okaże się, ile straciliśmy pieniędzy z UE, które nie zostaną wykorzystane. Ale mamy nadwyżkę, hura.

 • kristina2121

  Oceniono 4 razy 2

  HAHA HA- PIE...NY CUDOTWORCA -KIEDYS PRZECZYTALAM TAKI POST O MORAWIECKIM-NOS CORAZ DLUZSZY ,RYJ CORAZ BARDZIEJ KRZYWY -TRAFNE

 • arabraska67

  Oceniono 6 razy 2

  Morawiecki to tylko cyfry, a głupi lud to kupuje. Kiedy Grecja??????????. Nie ma cudów są tylko kłamstwa.

 • jolars1

  Oceniono 8 razy 2

  To jest tzw. "czysta kreatywna księgowość" pissdzielców, czyli oszustwo dla plebsu. Jaki jest realny deficyt budżetu państwa i dług publiczny. Niech ten dureń Morawiecki poda realne dane o stanie gospodarki i budżetu!

 • babciajagoda

  Oceniono 8 razy 2

  Nie znam Polaka, któremu szybko rosną dochody. Może samym swoim. Ja tylko widzę rosnące ceny podstawowych artykułów w sklepach.

 • 1theguru1

  Oceniono 4 razy 2

  ja zaczekam na ocenę NIKu ... poprzedni budżet też był podobno REWELACYJNY do czasu, aż NIK mu się dokładnie nie przyjrzał !

 • icosiedziwisz

  Oceniono 14 razy 2

  Nie ma się co cieszyć - gospodarka rozpędzona przez Tuska i Kopacz wkrótce zacznie hamować. Do tego dojdzie izolacja na świecie i obudzimy się z ręką w nocniku. Tylko pis-zombi tego jeszcze nie widza...

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 6 razy 2

  Chomikują na 500+

 • spyderman2

  Oceniono 4 razy 2

  rosną podatki i opłaty to i kasa jest. co z tego jak wszystko wydoją pisi oligarchowie. sadórska z pisu bez doświadczenia w ubezpieczeniach 90tyś miesięcznie. misiewicz 50tyś+ drugie tyle premii. dla kasy gwałcą ojczyznę

 • justas32

  Oceniono 6 razy 2

  PIS jak rządzi ma zawsze hossę, PO jak rządziło miało zawsze bessę. Jak widać głupi ma zawsze szczęście ...

 • hunter1111

  Oceniono 4 razy 2

  psi robi wszytko zeby wyjsc na dobre gospodarza w czasie lamani demoikracji, wystarczy klamac do orzyszlych wyborow, nie inwestowac, nie oddwac nadplat, potem polony prl

 • rozterka47

  Oceniono 6 razy 2

  NBP i wszystko jasne, zobaczymy na koniec roku .

 • Daniel Wieszczycki

  Oceniono 1 raz 1

  Z komentarzy wychdzi, ze:
  - nadwyzka w budzecie to istny kataklizm dla Polski,
  - statystyki sa falszowane, no bo jak to, nadwyzka w budzecie a Pis podnosci podatki (eeee jakie podatki?)
  - jest nadwyzka bo wstrzymali inwestycje, ktos to bedzie musial to potem posprzatac
  - jest nadwyzka bo wstrzymali wzrosty z vatu, przedsiebiorcy bankrutuja, ktos to bedzie musial posprzatac,

  Dramat jednym slowem. Czytam i mam nadzieje, ze opozycja przejmie wladze i zadnej nadwyzki juz nigdy w budzecie nie bedzie. Jezeli ktos zorganizuje protest przeciwko nadwyzce, ktora niszczy nasz kraj to ja bardzo chetnie. De mo krac ja stop nad wyz ce!!!

 • hirokuni

  Oceniono 1 raz 1

  Wy nie wyjaśniajcie - nikt nie uwierzy i tak w wasze manipulacje. Wniosek jest jeden - poprzedni "rządzący" po prostu okazali się nieudacznikami i/lub złodziejami. Skoro obecny Rząd był w stanie wygospodarować choćby 20 kilka miliardów zł na 500+ i nie doprowadził do zawalenia budżetu (jak wieszczyły wasze "autorytety") i dodatkowo zaoszczędził dodatkowo ponad 50 mld (zakładany deficyt i nadwyżka) - to policzcie ile pieniędzy szło, jak to się mówi: w pizdu?? Ta argumentacja, że wstrzymują zwrot Vat-u, jest o dupę potłuc - wszak wiadomo, że dużo tych zwrotów leciało szerokim strumieniem do złodziei dzięki przychylności ówczesnych władz. To, że dywidenda z NBP - każdy rozsądny tak robi, z tym że uprzednio rządzący jak tak robili.... to pieniądze gdzieś się "rozpływały". Nie macie ŻADNYCH argumentów - teraz jest DOBRZE, bo wtedy było ŹLE.

 • malkontent58

  Oceniono 3 razy 1

  towarzyszu(nie dla mnie) Morawiecki za POprzedniej komuny miliony to węgla leżało na zwałach ale wyłacznie na papierze...teraz też węgiel leży, ale kupić się go nie da bo jest reglamentacja wg nowych zasad....

 • barakuda62

  Oceniono 3 razy 1

  A za miesiąc się okaże że nie 6 do przodu a 16 do tyłu.
  Jak się na czas nie przelewa to co należało to się wykazuje oszczędności by ciemny lud mógł łykać "wystarczy nie kraść" poczekamy parę tygodni i obejrzymy te oszczędności- w takim tempie powinny jeszcze ze 2-3 mld. przybyć... czyż nie?

 • dojcze_kabana

  Oceniono 1 raz 1

  Faszyzm

 • yacie

  Oceniono 3 razy 1

  Jakby tak było za PO, to ten artykuł przez tydzień byłby na głównej stronie i podkreślony na czerwono przez tydzień.

 • fctheduck

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy zniknął największy w historii ostatnich 20 lat deficyt finansów? Ktoś go po cichu spłacił??? Za ile udało się sprzedać obligacje, które pogrążą następne pokolenia Polaków na dziesięciolecia? Może o tym napiszcie, barany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX