Bill Gates przez parę godzin nie był najbogatszym człowiekiem na świecie. To on go pokonał

Założyciel Microsoftu od lat znajduje się w czołówkach rankingów najbogatszych ludzi na świecie. Wygląda na to, że powoli traci pierwsze miejsce. W czwartek prześcignął go Jeff Bezos, właściciel firmy Amazon.

Jak podał serwis Bloomberg, Jeff Bezos był przez kilka godzin najbogatszym człowiekiem na świecie. Wszystko dzięki mocnemu rozpoczęciu notowań przez giełdową spółkę Amazon, której jest największym udziałowcem.

Według wyliczanego przez serwis Bloomberg indeksu miliarderów, majątek Billa Gatesa według stanu na koniec środowej sesji giełdowej w USA to 90,8 mld dolarów. Tuż za nim był Jeff Bezos, właściciel Amazona, którego portfel w tym samym dniu wart był 89,8 mld dolarów.

Dzielił ich więc miliard dolarów. Kwota była do zarobienia w jeden dzień - w środę majątek Bezosa też urósł o ponad miliard dolarów. To zasługa wzrostu notowań Amazona (Bezos ma prawie 17 proc. akcji). W środę akcje Amazona zyskały ponad 1,2 proc. i zamknęły się na najwyższym poziomie w historii.

Notowania AmazonaNotowania Amazona / Źródło: investing.com

Na początku czwartkowych notowań, Amazon rósł o 1,8 proc. Jeśli ten poziom się by się utrzymał, to po czwartkowej sesji w USA Bezos prześcignąłby Gatesa w rankingu Bloomberga. Mimo, że przez kilka godzin tak właśnie było, to na zamknięciu notowań giełdowych kurs Amazona spadł o 0,6 proc. W efekcie, Gates z majątkiem 89,3 mld dol. jest nadal pierwszy, a Bezos z 88,8 mld dol drugi.

Amazon pobił w czwartek jeszcze jeden rekord. Kapitalizacja spółki przekroczyła 500 mld dolarów. Tym samym firma trafiła do ekskluzywnego grona. Giełdową wartość 500 mld dolarów mają jeszcze tylko trzy spółki: Apple, Alphabet (należący do Google) oraz Microsoft. Niestety z powodu spadku kursu akcji wartości 500 mld dol. nie dało się utrzymać, na koniec sesji było to 499,9 mld dol.

Poza Amazonem, Bezos jest właścicielem Washington Post, ma też spółkę Blue Origin, która zajmuje się rozwijaniem transportu kosmicznego, także załogowego.

+++

Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (60)
Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Oto jego następca
Zaloguj się
 • pela_46

  Oceniono 12 razy 8

  przerażający jest ten owczy pęd do zakładania kont na fb, czy zdajecie sobie sprawę do czego wykorzystywane są wasze kliknięcia gdziekolwiek????

 • liczygrosz

  Oceniono 7 razy 5

  Najbogatszym jest Tadeusz Rydzyk, tylko, że boi się ujawnić majątku bo babcie przestaną mu kieszenie napełniać.

 • tomasz852

  Oceniono 2 razy 2

  czy to Łysy z Brazzers?

 • buszujacy123

  Oceniono 2 razy 2

  Nauczcie się stawiać przecinki...

 • byrcyn11

  Oceniono 1 raz 1

  Jeff Bezos - to ten gość co płaci pracownikom w Polsce 1200 + darmową miskę zupy ;-)

 • prawdziwek89

  Oceniono 3 razy 1

  Promuje się tych cwanych bogaczy a oni tak na prawdę nic nie znaczą. Gates przynajmniej coś stworzył, a ten para się banałem, jest w tym tylko ekstremalnie wydajny. Nie on to jakiś inny. Tylko wybitni artyści, naukowcy i twórcy coś znaczą i zostaną zapamiętani przez świat.

 • arara barara

  Oceniono 1 raz 1

  Najbogatszym i najpotężniejszym człowiekiem jest W. W. Putin. To jest człowiek, który trzyma w sowich dłoniach los całego świata. Nie jest może w stanie świata zbawić, ale napewno jest w stanie ten świat zniszczyć. Cała reszta włącznie z Bezosem i Gatesem jest tylko planktonem...

 • elmotoumba

  Oceniono 1 raz 1

  Czy możecie, proszę, zwrócić autorom tekstów uwagę, zwrotu "mimo że" nie rozdziela się przecinkiem? To kolejny artykuł z takim kwiatkiem dzisiaj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX