Gazeta.pl Next >  Biznes >  Platige Image z nieoczekiwaną stratą. 'Wiedźmin' i 'Wonder Woman' nie uchroniły przed problemami

Platige Image z nieoczekiwaną stratą. "Wiedźmin" i "Wonder Woman" nie uchroniły przed problemami

A A A

Platige Image, polski gigant specjalizujący się w grafice komputerowej i efektach specjalnych do filmów, odnotował stratę. Nie pomogły zlecenia z Hollywood i wizja współprodukcji "Wiedźmina" z Netflixem.

Platige Image to jedna z największych polskich firm, która odnotowuje spore sukcesy w branży filmowej. Szczególnie ostatnio - w maju bowiem pojawiła się informacja, że spółka miałaby współprodukować "Wiedźmina". Kultową polską sagę miałby przenieść na ekran Netflix - największy na świecie serwis umożliwiający dostęp do filmów i seriali.

Wyniki za drugi kwartał b.r. mocno studzą jednak nastroje. Platige Image dość nieoczekiwanie odnotowała ok. pół miliona złotych straty. W analogicznym okresie rok temu była na plusie ponad trzy miliony złotych.

Złe wieści są o tyle zaskakujące, że Platige Image ma się czym pochwalić. Firma przez rok tworzyła jedną z kluczowych scen filmu "Wonder Woman" produkowanego przez Warner Bros. Wśród klientów firmy, w której udziały ma m.in. Tomasz Bagiński, znaleźć można 11 bit Studios, UbiSoft, Kompanię Piwowarską, Allegro, Play czy Carrefour. Poważnych zleceń zatem nie brakuje. 

Skąd problemy? Do straty przyczyniły się problemy z produkcją animowanego filmu "Fatima". Przez problemy z dotychczasowym koproducentem szuka innych możliwości dokończenia projektu.

Czytaj też: Amerykański gigant przejął polską firmę, by móc konkurować z Microsoftem, Apple i Google.

Jest jednak szansa na to, że w przyszłości wyniki spółki ulegną sporej poprawie. Jeśli bowiem Netflix zdecyduje się rozpocząć produkcję "Wiedźmina", to Platige Image będzie zaangażowany do wykonania określonych efektów specjalnych. A Tomasz Bagiński zostanie jednym z jego reżyserów.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Polecamy
Komentarze (18)
Platige Image z nieoczekiwaną stratą. "Wiedźmin" i "Wonder Woman" nie uchroniły przed problemami
Zaloguj się
  • Oceniono 8 razy 8

    Artykuł z dupy. Niby coś napisali o stracie ale bez jakiejkolwiek sensownej konkluzji. To, że spółka wykazuje okresową stratę nie jest niczym nadzwyczajnym. Jeżeli autor zabiera się za taki temat wypadało by zająć się tym rzetelnie. Odnieść się do prawdziwych powodów, przedstawić strukturę itp a nie - mają stratę a wcześniej nie mieli, olaboga źle się dzieje...!
    Nie siedzę w tej branży ani nie posiadam żadnych akcji spółki. Wystarczy jednak sobie wejść na stronę i spojrzeć na prezentowany raport, Widać, że jest mniejsza sprzedaż niż w analogicznym okresie 2016, spółka nie zweryfikowała wszystkich kosztów dopasowując ich do bieżącej działalności i stąd strata, żadnego problemu to jeszcze nie oznacza. A zwracam uwagę, że koszty amortyzacji w tym okresie znacznie przekraczają stratę, tak więc dla mnie to żaden problem. Incydentalna, okresowa strata przy intensywnym rozwoju przedsiębiorstwa.

  • Oceniono 2 razy 2

    Robercie Kędzierski, młodym człowiekiem pewnie jesteś wiec ci wytłumaczę prosto, "Wiedźmin" nie uchronił, bo niby jak miał uchronić skoro nie jest nawet w fazie preprodukcji. To tak jak bym zapewnił pana, że dam panu za pół roku dobre zlecenie - czy poprawi to pana stan kiesy teraz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane