Grzegorz Hajdarowicz sprzedał część "Rzeczpospolitej". Do spółki wszedł były prezes Orlenu

Rafał Hirsch
Kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka KCI sprzedała blisko 15 proc. akcji w Gremi Media, do której należą m.in. "Rzeczpospolita" i "Parkiet". Pakiet został sprzedany za 36,7 milionów złotych.

Grzegorz Hajdarowicz musi nieco zmniejszyć stan posiadania w Gremi Media, ponieważ chce jeszcze w tym roku wprowadzić tę spółkę na giełdę. Jednym z warunków dopuszczenia do giełdowych notowań jest odpowiedni stopień rozproszenia akcji w spółce pomiędzy wielu akcjonariuszy. 

Z danych podanych w oficjalnym komunikacie KCI można wyliczyć, że cała spółka Gremi Media została wyceniona na 251 milionów złotych (jeśli 14,6 procent kosztuje 36,7 mln, to 100 procent kosztuje 251 mln). Oczywiście po transakcji Hajdarowicz nadal będzie kontrolować spółkę posiadającą obydwie gazety. W komentarzu dla „Parkietu” Hajdarowicz mówi, że docelowo chce, aby jego KCI posiadało 60 procent akcji Gremi Media. To oznacza, że w najbliższych miesiącach Grzegorz Hajdarowicz powinien sprzedać kolejny pakiet akcji.  

Ciekawa w tej transakcji jest strona kupująca. Oto wśród nowych inwestorów w Gremi Media pojawił się były prezes Orlenu Igor Chalupec. Jego spółka Loverose ma teraz 5 procent akcji w spółce Hajdarowicza. 

Chalupec nie zapłacił za udziały w Gremi gotówką, tylko oddał Hajdarowiczowi 5 procent w swojej spółce kontrolującej znaną firmę Ruch. Właściciel "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" powiedział tej gazecie, że liczy w przyszłości na współpracę operacyjną z Ruchem i że traktuje go jako poważnego inwestora branżowego w Gremi Media. 

Gremi Media obok "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" posiada też miesięcznik "Uważam Rze Historia", a także firmy usługowe ComPress PR i Kancelarie RP. Prowadzi też biznes konferencyjny. 

Więcej o:
Komentarze (23)
"Rzeczpospolita" i "Parkiet" mają nowych współwłaścicieli. Między innymi byłego szefa PKN Orlen
Zaloguj się
 • edimerc

  Oceniono 7 razy 7

  A to nie jest tak jak z tym góralem, co to sprzedawał psa za 2 mln ale w końcu zamienił na dwa koty po milionie?

 • m.godwin

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński z Macierewiczem sprzedali całą.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 3

  Przekroili między sobą Przekrój i postaw się.

 • saj-gon-ki

  0

  rosja i watykan przejmują prasę w Polsce

 • arey

  0

  PO zabrała PIS Rzepę, teraz PIS zabrało PO TVP a jesienią GW, TVN itd, potem PO (lub coś podobnego) zabierze PIS R., GW, TVN itd., potem PIS (lub coś takiego) zabierze PO R, GW TVN, POLSAT, Trwam i Netflix, na koniec ludzie będą mieć was w d.

 • qznia

  Oceniono 4 razy 0

  Hajdarowicz, facet który dla Tuska zarżnął kurę znoszącą złote jajka.
  Z drugiej strony, dzięki niemu powstaly dwa fajne tygodniki: DoRzeczy (wolę) i WSieci( wolę mniej ale tez kupuję).

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 10 razy 0

  Czyżby Rzepa znów miała zostać Rzepą? Miło by było.
  Jeden z najlepszych polskich dzienników pięknie rozpieprzony przez hajdarowicza na zamówienie Tuska oczywiście.

 • grabarz_po

  Oceniono 8 razy -2

  To ten sam Hajdarowicz, ktory swego czasu ustalał wydanie o 1 w nocy z Grasiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX