Komentarze (54)
Koniec z limitem 50 zł dla płatności zbliżeniowych bez PIN? To możliwe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • student_zebrak

  0

  Australia 100 dolarow = ok. 300 pln.

 • honkers

  Oceniono 2 razy 0

  Inflacja zaczyna powoli narastać więc i kwoty wypłat trzeba zwiększyć. 500+ to już ok. 400+... a niedługo będzie tego z 300+

 • easa-phone

  0

  Limity jak ktoś pisał powinny być dostosowane do wysokości zarobków w danym kraju. Ktoś inny przytaczał średnie pensje w niektórych krajach UE, ale to wszystko brutto i to ma się nijak do netto, bo są różne systemy podatkowe i inaczej jest to liczone, więc tylko kwota netto będzie realnie pokazywać różnice w płacach.
  Co do kart zbliżeniowych, to jest wygodne rozwiązanie, ale jakie ma to znaczenie, czy powyżej 50 zł wbijam pin czy nie, jedynie trwa to około kilkunastu sekund dłużej. Z jednej strony limit zabezpiecza przed kradzieżą większej kwoty, ale z drugiej podpatrzenie pinu w sklepie przy kasie nie jest problemem dla złodzieja. Tak czy owak, banki, wystawcy kart oraz centra rozliczeniowe chcą zarobić więcej, bo płatności zbliżeniowe są łatwiejsze, a Polacy przodują w Europie w korzystaniu z kart płatniczych.

 • robotnik61

  Oceniono 2 razy 0

  "Banki ciepło o tym myślą" Złodziejom zawsze będzie pasowało jak da się kogoś okradać.!!!!!!!!

 • largo.lagrande

  Oceniono 2 razy 0

  No, chciałem kiedyś wyłączyć paypass w mojej MC. Dzwonię do mBąka (bo przez panel klienta przez www się nie da wyłączyć), złożyłem dyspozycję, pan powiedział "musi Pan teraz w trzech różnych bankomatach albo pobrać pieniądze albo sprawdzić saldo, aby przeprogramowało panu kartę", pytam się "a czy w bankomatach przez Was obsługiwanych (Euronet) sprawdzę saldo za darmo?", dostaję odpowiedź "tak proszę pana, w naszych bankomatach sprawdzi pan saldo bez kosztów". No i zrobiłem jak człowiek powiedział a po paru dniach na koncie ubyło 3x5zł. Musiałem dzwonić znów do banku i ich opi...ć, że co innego mówili a co innego zrobili. Złożyłem reklamację. Po 30 dniach zadzwonił pan i powiedział, że wspaniałomyślnie zwrócili mi na konto 15 zł bo jestem długoletnim klientem banku. Farsa...

 • lukamipisze

  Oceniono 2 razy 0

  BAAARDZO zły pomysł.

 • pengos

  Oceniono 2 razy 0

  Nie widzę niczego złego w konieczności wpisywania PINu powyżej 50zł - zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę, że niestety niektóre banki (np. mBank) pozwalają na nieograniczoną liczbę transakcji bezPINowych :( Szkoda, że KNF nie zobligowało banków by po np. 5 transakcjach kolejna wymagała PINu, albo np. po przekroczeniu 200zł wypłat bez PIN.

 • e-menda77

  Oceniono 2 razy 0

  Lepsza zmiana dla złodziei.

 • 227rom

  Oceniono 1 raz -1

  Chciałbym tyle zarabiać co w Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, w.Brytania. Wtedy byłbym za.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX