Gazeta.pl Next >  Biznes >  Hilton Foods zainwestuje 6 mln euro i zbuduje w Polsce fabrykę. Będzie produkować dla Tesco

Hilton Foods zainwestuje 6 mln euro i zbuduje w Polsce fabrykę. Będzie produkować dla Tesco

A A A
Sklep Tesco

Sklep Tesco

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii grupa Hilton Foods zapowiedziała, że uruchomi w naszym kraju nowy zakład produkcyjny. Hilton Foods jest już w Polsce obecny od ponad 10 lat.

Hilton Foods specjalizuje się w dostarczaniu pakowanego mięsa do dużych sieci handlowych. Pierwsza fabryka firmy działa w Polsce od 2006 roku. W sąsiedztwie katowickiej specjalnej strefy ekonomiczniej pracuje ponad 500 osób.

Teraz Brytyjczycy chcą podpisali z Tesco Central Europe długoterminową umowę (na pięć lat) na dostawę świeżych dań. Chodzi o takie produkty jak kanapki, pizza, zupy i inne dania gotowe. W tym celu zbuduje w naszym kraju fabrykę – zamierza zainwestować około 6 milionów euro. Zakład następnie chce sprzedać i wyleasingować. Produkcja ma ruszyć w pierwszym kwartale 2019 roku. Nie wiadomo, ile osób znajdzie tam zatrudnienie.

Zobacz też: Będzie kolejny rywal dla Biedronki? Do Polski może wejść afrykańska sieć handlowa

- Cieszę się, że rozszerzamy partnerstwo z firmą Hilton, by stworzyć nową inwestycję w Polsce – komentował Matt Simister, prezes Tesco Central Europe.

- Porozumienie daje okazję do wejścia w rosnącą część rynku spożywczego – mówił z kolei cytowany w komunikacie Robert Watson, prezes Hilton Foods. – Nadal rozglądamy się nad kolejnymi okazjami do ekspansji geograficznej – dodał.

Hilton Foods działa w sześciu europejskich krajach. Poza Polską to Wielka Brytania, Holandia, Szwecja, Irlandia i Dania. Zatrudnia łącznie blisko 3 tys. osób.

+++

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Polecamy
Komentarze (26)
Hilton Foods zainwestuje 6 mln euro i zbuduje w Polsce fabrykę. Będzie produkować dla Tesco
Zaloguj się
 • pogromca_mrowek

  Oceniono 15 razy 9

  Ja to rozumiem, powoli zaczyna brakować firm, które są gotowe produkować zgodnie z "jakością Tesco" - każą wyprodukować ci g... a potem fama za tobą idzie - osobiście np do dziś nie sięgnąłem po ani jeden produkt firmy Graal - po tym jak "skosztowałem" ich tesco-konserwę omijam tą firmę z dala mimo że - jak sądzę - teraz produkują lepiej, ot wtedy miało być tanio.
  Tesco postanowiło więc zacząć produkować samo - konsumentom tesco-produktów życzę dużo zdrowia, będzie potrzebne.

 • Oceniono 10 razy 6

  6 mln euro? Waw.
  pani pipsztalska pupilla sobie dom za tyle i nikt nie pisze.. oszalamiajace. - wielu polskich przedsiebiorcow robi wieksze inwestycje w GB i niemczech.
  po co pisac o kolejnym mini obozie pracy dla niewolnikow
  ???
  takie "inwestycje " powinny byc mocno opodatkowane ibo zaburzaja ekonomie i rynek pracy. zamiast inwestowac w inteligencje i innowacje inwestuje sie w niewolnictwo..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX