Komentarze (185)
Bankructwo ZUS? Eksperci: można je sobie wyobrazić, choć nie będzie typowe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • notremak

  Oceniono 5 razy 5

  Piss rules!
  "Po nas (po piss) choćby potop!".

 • kocham.absurdy

  Oceniono 7 razy 5

  wiecie jak te pis - lamskie durnie rozwiązują problem bankructwa ZUS? bardzo prosto - naliczają składki dla osób które kiedykolwiek miały firmę. Bezczelnie żądają składek od firm które nie prowadzą działalności - a wszystko po to żeby wykazać że system jest cacy tylko płatnicy składek ZUS są wstrętnymi menelami w papierach niby wszystko się zgadza

 • kemor234

  Oceniono 9 razy 5

  Żołnierze wyklęci i ONR chętnie wesprą emerytów.

 • korcia2000

  Oceniono 6 razy 4

  Czy ten rząd w ogóle rozumie co to jest odpowiedzialna gospodarka? Szasta przywilejami, coraz mniejsze inwestycje, coraz większa konsumpcja...Chwilowo to jeszcze jako tako funkcjonuje, ponieważ mamy dobrą sytuację w gospodarce światowej, ale najmniejsze tąpnięcie i runie wszystko, ponieważ kraj będzie zupełnie nieprzygotowany na taką ewentualność.

 • marc.pl

  Oceniono 8 razy 4

  Kraje bogate o doskonałej sytuacji demograficznej podnoszą wiek emerytalny myśląc o bezpiecznej przyszłości swoich systemów emerytalnych, niestety Polacy beztroscy błaźni wybrali świadomie drogę do katastrofy.

 • bugaboo

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda, że nie można odebrac swoich wszystkich składek z tego bajzlu i samemu sobie radzić. Przysłali mi ostatnio pismo ile już zgromadziłem w ZUSie kasy i info, że jak dalej będę tak im płacił to dostanę 1000zł emerytury. Paranoja jakaś.

 • Jozef Kubacka

  Oceniono 6 razy 4

  W ZUS-ie największymi poźeraczmi są prezesi ich roczne pobory przekraczają kwotę ponad tysiąc emerytów ciekaw jestem jak długo to potrwa!!!!!!.?????

 • zbychus1

  Oceniono 4 razy 4

  Na wczesniejszych emeryturach ZYSKAJA wylacznie:
  - SEDZIOWIE I PROKURATORZY, bo sa poza ZUSem
  - MUNDUROWi bo sa poza ZUSem
  cala reszta bedzie "robic" do 70 roku, bo kto przezyje za 30% emeryture ?

 • herbalworld

  Oceniono 4 razy 4

  FUS już teraz jest bankrutem.Co roku do ZUS i KRUS trzeba dopłacać około 45miliardów złotych, gdyż nie ma wypłaty emerytur i rent.

 • cozabadziew

  Oceniono 3 razy 3

  Dokładnie tak będzie... ZUS nigdy nie zbankrutuje, po prostu zamiast 2-3 tysięcy złotych będzie wypłacał emerytury po 200-300 zł... I niech obywatele sobie radzą... Skoro taki rząd sobie wybrali to w sumie sami sobie winni...

 • byrcyn11

  Oceniono 3 razy 3

  i tak dojdziemy do systemu Kanadyjskiego; to znaczy wszyscy emeryci będą przy nowych przelicznikach, wymuszonych sytuacją, dostawać emeryturę minimalną, ustaloną przez rządzących, w zależności ile kasy aktualnie będą mieli w państwowym skarbczyku ;-)

 • kornik321

  Oceniono 3 razy 3

  wszystko ci damy bo i tak ty za to wszystko zapłacisz.

 • brunon_k

  Oceniono 7 razy 3

  Najlepiej spierdzielać z tego kraju. Tu nigdy nie będzie normalnie. Spora cześć społeczeństwa na przywilejach emerytalnych, a tu debatują by podnieść innym wiek emerytalny. Od razu najlepiej do 70 lat. Hejja. Bo nie wierzę, że po podwyżce większości do 67 lat przed 2050 rokiem nie podwyższą dalej do 70 lat. Oczywiście przywileje emerytalne pupilków wadzy w tym kobiet zostaną.

  Największą głupotą młodych jest to że myślą,. że będą mieli normalne życie. To nie jest możliwe w nienormalnym państwie! Doradzam ewakuacje. Chyba, że ktoś głosował na PIS to radziłbym pozostanie bo gdzie indziej pełno roznoszących pasożyty i pierwotniaki terrorystów.

 • e.olsen

  Oceniono 3 razy 3

  To nie wiek emerytalny jest problemem, ale istnienie całych rzesz uprzywilejowanych "świętych krów": górnicy, policja, wojsko, sędziowie, prokuratorzy, rolnicy, itp. którzy wkładają do kasy 1/10 tego co zabiorą na "zasłużonej wieloletniej emeryturze"...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 3

  ZUS nie zbankrutuje. Kto by wypłacał emerytury czarnobylom z waty. Za to niedługo za pińcet plus będzie można co najwyżej zapałki kupić...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 3

  ...Polsce już przed drugą wojną światową. Renta z tytułu starości obejmowała
  osoby od 65. roku życia. I tak było, aż do 1976 r. ...
  Zasadnicze pytanie powinno brzmieć jak długo żyli ludzie w tych czasach?

 • irena wojtas

  Oceniono 2 razy 2

  A po co dawać emerytom waloryzacje, jakieś 500+ i takie tam inne. Lepiej dać te ochłapy Rydzykowi. Chociaż czy jego to zadowoli? Emeryci mają zdychać i już.

 • mjunhy

  Oceniono 2 razy 2

  a my dalej wysyłamy młodych zdrowych 45 letnich górników na wcześniejsze emerytury i gdzie tu logika

 • semigetuza

  Oceniono 2 razy 2

  @pan_doktorant
  bo to trzeba zrobić biorac za morde Polakow, inaczej nici ze zmian. Wszelkie duże zmiany możliwe sa tylko przy zamordyzmie, demokratycznie to możemy sobie co najwyżej akademicko pogadac

 • Gal Anonim

  Oceniono 4 razy 2

  Przestańcie już z tym PiSem... ten cały system jest skonstruowany jak schemat Ponziego. SLD, PO, PiS czy nawet wcześniejsi nie zrobili nic i nie zrobią, bo liczy się teraz, konkretna kadencja, a oberwą następcy.
  Dwa - jak ktoś stwierdził, kilkadziesiąt % Polaków żyje z okradania innych. PiS tylko przyspieszył upadek.

 • Roman Pierzga

  Oceniono 4 razy 2

  Składka emerytalna pracownika- minimum 390 PLN
  składka emerytalna przedsiębiorcy-500 PLN. Nie kłamcie że przedsiębiorcy płacą najniższe stawki.

 • boel4

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy Bismark wprowadzał ubezpieczenia społeczne prawo do emerytury nabywał ubezpieczony po ukończeniu 70 lat. Wtedy prawie nikt takiego wieku nie dożywał. Dziś żyjemy znacznie dłużej, a na emeryturę chcemy przechodzić wcześniej i pobierać ją przez wiele lat. Przy czym ludzi pracujących, którzy płacą składki na te emerytury jest coraz mniej. Do tego przeciętny mężczyzna żyje krócej od kobiety, a na emeryturę przechodzić 5 lat później niż kobieta. Przy czym podnosi się głównie emerytury najniższe, czyli ten co pracował krócej i mnie zapłacił składek dostanie tyle samo emerytury co pracujący długo, który wpłacił więcej składek. PIS-owski system to paranoja, wszyscy na tym stracimy.

 • m.p.3

  Oceniono 1 raz 1

  A suweren jest przekonany, że podwyższenie wieku emerytalnego (przecież nie tylko w Polsce!) było zwykłym robieniem na złość suwerenowi.

 • siemaszko1

  Oceniono 1 raz 1

  przecież ,, one ,, emeryty natychmiast podejmą nową prace , pracodawcy najchętniej zatrudniają w następującej kolejności 1. niepełnosprawnych 2. ukraińców 3 . emerytów 4 . studentów 5 . młodych z 30-letnim doświadczeniem

 • ziomekp.1

  Oceniono 3 razy 1

  Płk Sławomir Gorzkiewicz - zasłynął tym, że akta dotyczące współpracy z wywiadem wojskowym przekazał do wglądu osobie oskarżonej o szpiegostwo. Obecnie otrzymuje 18 tys. zł emerytury.

  Płk Zenon Serdyński - otrzymuje co miesiąc 19749 zł emerytury. Od 2012 r. nadzorował śledztwo smoleńskie.

  Płk Stanisław Wójcicki - odszedł na emeryturę w wieku 56 lat. Dostaje co miesiąc 18039 zł.

  Gen. Zbigniew Woźniak - ma 55 lat. Otrzymuje 18241 zł emerytury. Nadzorował m.in. śledztwo w sprawie katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

  Gen. bryg Janusz Palus - w stanie wojennym był oskarżycielem w procesie dziewięciu górników kopalni „Ziemowit”. Sąd lustracyjny skazał go na 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z zatajeniem współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL. Obecnie pobiera emeryturę w wysokości 17237 zł.

  Gen. Krzysztof Parulski - odszedł na emeryturę w wieku 55 lat. Dostaje co miesiąc 18 tys. zł. Nadzorował śledztwo smoleńskie.

  Płk Jarosław Kieroński - odszedł na emeryturę w wieku 60 lat, dostaje co miesiąc 17923 zł emerytury.

  Płk Wojciech Rzepniewski - odszedł na emeryturę w wieku 60 lat. Dostaje 17349 zł emerytury.

  Płk Witold Kutzmann - odszedł z prokuratury jako 54-latek. Dostaje co miesiąc 17334 zł emerytury.

  Przypomnijmy, że średnia emerytura wypłacana przez ZUS zwykłym Polakom wynosi obecnie... 2 tys. zł, czyli dokładnie 10 razy mniej niż w przypadku niektórych wojskowych prokuratorów.

  Na liście prokuratorskich krezusów kłuje w oczy fakt, iż przechodzili oni w stan spoczynku w stosunkowo młodym wieku. Najmłodszy z nich zaczął bowiem pobierać emeryturę już w wieku 53 lat. Przypomnijmy zatem, iż zwykłego Kowalskiego już od 3 lat obowiązuje podwyższony wiek emerytalny na poziomie... 67 lat
  Dalej pirdolcie o robieniu bokami przez ZUS, w/w wymienieni nie zapłacili ŻADNYCH skladek (jak zresztą cała mundurówka - 21 służb!!!) a pobierają miesięcznie roczne zarobki Kowalskieg.
  Aha, Tusk po opuszczeniu stolca Prezydenta Europy czyli po pięciu latach będzie pobierał z polskiego skarbca 80 tysięcy miesięcznie sowitej emeryturki -- płacą kraje delegujące a więc nie pieprzcie mi iż będzie mu płacić Unia.

 • ssaassaa

  Oceniono 5 razy 1

  "jej mama przeszła ostatnio na emeryturę w wieku 60 lat. – Dostała emeryturę o 30 proc. niższą od emerytury, którą dostaje jej mama"
  to jest najlepszy dowód na to, że ten system jest bez sensu, skoro dwa pokolenia jednocześnie są na emeryturze...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 1

  Sołtysowa Brzeszcz ma to gdzieś. ZUS bankrutuje? No to co? Grunt że koryto jest jej.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 1

  W myśl zasady "wszyscy mamy jednakowe żołądki" wypłacać wszystkim jednakowe emerytury bez względu na to ile na nie wpłacicili. Jeśli uzupełnimy to przechodzeniem na emeryturę w wieku 100 lat, to ZUS będzie finansowo najsilniejszą instytucją, a Polska stanie się światowym liderem w tej konkurencji:-)

 • Fajfus Fujara

  0

  Tusk odda do OFE 150 mld, które pożyczył bez naszej zgody i kasa na emerytury będzie - no chyba że nie odda.......
  Złodziej i oszust - to on nie jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX