Zbankrutowany raj zaleca się do chińskich turystów. Wkrótce powstaną "małe Chiny"

plaża, Isla de Vieques, Portoryko

plaża, Isla de Vieques, Portoryko (Fot. Shutterstock)

Portoryko chce wrócić do ekonomicznej równowagi za pomocą pieniędzy z Dalekiego Wschodu. Ma plany utworzenia parku tematycznego z regionalnymi atrakcjami dla przyciągnięcia inwestycji.

Na przestrzeni ostatnich lat Portoryko kusiło turystów i inwestorów plażami, słońcem, ulgami podatkowymi i efektownymi inwestycjami. Teraz ta karaibska wyspa, borykająca się z ogromnymi problemami ekonomicznymi, zamierza zbudować wielki obiekt dedykowany turystom z Chin, z pełnymi wdzięku pawilonami i regionalną kuchnią.

Pozyskano inwestorów, którzy kosztem 200 milionów dolarów zbudują na dawnej plantacji trzciny cukrowej w Arecibo inspirowany Chinami wielki kompleks. Inwestorzy, do spółki z chińskimi firmami prawniczymi i deweloperskimi, planują rozpocząć w maju budowę 39 budynków, w których królować będzie wyrafinowana kuchnia, muzyka i rozrywka.

Korzyść może okazać się obopólna. Linda Yang, prezes wykonawczy Yingke Global Holdings, największego chińskiego konsorcjum prawniczego, jest pełna optymizmu po ubiegłorocznej wizycie na wyspie.

Widzieliśmy mnóstwo niezagospodarowanych terenów, a to daje ogromne możliwości. Naprawdę uważam, że może to być znakomite miejsce dla chińskich inwestorów. I choć należy oczywiście pamiętać, że niedawne bankructwo wysłało sygnał, iż inwestowanie na tym terenie obłożone jest pewnym ryzykiem, to z drugiej jednak strony można to potraktować jako nowy start. Nowy start dla wielu możliwości

konkluduje Yang w rozmowie z serwisem Bloomberg.

Wielu Chińczyków nigdy o Portoryko nie słyszało. Firma Lindy Yang ma nadzieję, że park rozrywki w Arecibo zmieni ten stan rzeczy. Kiedy przyjadą turyści, być może zasmakują w tym miejscu na tyle, że zechcą kupić apartamenty usytuowane w okolicy.

 Bardzo często zdarza się, że Chińczycy łączą podróż w interesach z podróżami dla przyjemności

twierdzi Jeff Carmichael, dyrektor generalny Yingke Caribbean China Center.

Organizowany park może okazać się powodem do – jak nazywa to Carmichael – „przedłużonego pobytu”.

+++

Zobacz także
 • Energysquare - podkładka do bezprzewodowego ładowania każdego telefonu Więcej nie znaczy lepiej. Oto 7 największych mitów na temat smartfonów [OBALAMY MITY]
 • Uncharted 4 - Kres złodzieja 7 gier na PlayStation 4, w które zdecydowanie warto zagrać. Jeśli masz je jeszcze przed sobą, to szczerze ci zazdroszczę
 • Smartfon Jak zwolnić miejsce w smartfonie z Androidem? 5 prostych trików [PORADNIK]
Komentarze (3)
Zbankrutowany raj zaleca się do chińskich turystów
Zaloguj się
 • tumry72

  Oceniono 1 raz 1

  Nie pisze sie po polsku "NA PRZESTRZENI LAT"- (byly uczen Liceum nr. 7 w Warszawie)

 • strachus.mortus

  Oceniono 5 razy 1

  Zyskaliby znacznie więcej "turystów" gdyby otworzyli chiński wojskowy park rozrywki z silosami rakietowymi i bazą dla okrętów podwodnych.

 • hummer_my_vehicle

  0

  Chinoryko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje