Gazeta.pl Next >  Biznes >  PO chciała budowy tej drogi, PiS zdjął ją z listy. Ważny odcinek S12 jednak ma powstać

PO chciała budowy tej drogi, PiS zdjął ją z listy. Ważny odcinek S12 jednak ma powstać

A A A
Najnowsza mapa przedstawiająca Program Budowy Dróg.  Na mapie kolorem niebieskim zaznaczono zadania, które planowane są do realizacji w ramach nowego limitu finansowego.

Najnowsza mapa przedstawiająca Program Budowy Dróg. Na mapie kolorem niebieskim zaznaczono zadania, które planowane są do realizacji w ramach nowego limitu finansowego.

Rząd PiS postanowił powrócić do planów budowy ważnego odcinka drogi ekspresowej S12. Połączenie Sulejów - Radom - Puławy - Kurów ma być oddane po 2020 roku.

Rząd Ewy Kopacz zatwierdził tę drogę do budowy, a PiS zdjął ją z listy inwestycji. Teraz zmienia zdanie. Chodzi o ważny odcinek drogi ekspresowej S12 biegnący z Sulejowa przez Radom, Puławy i Kurów w kierunku Dorohuska na granicy z Ukrainą.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg i ,odcinek liczący 65 km jest od dziś na etapie  Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Wykonawcą dokumentacji odcinka granica woj. łódzkiego – Radom jest konsorcjum firm: Multiconsult Polska sp. Z o.o.; FPP Enviro Sp z o.o., natomiast odcinek Radom - Puławy zaprojektuje konsorcjum firm: SAFEGE S.A.S.; Schuessler–Plan Inżynierzy Sp. z o. o; Schüßler–Plan Ingenieurgesellschaft mbH.

Czytaj też: Rząd będzie musiał wydać dziesiątki miliardów złotych, by żegluga śródlądowa osiągnęła poziom z lat 70...

Wartość pierwszego zadania opiewa na kwotę ok. 4,9 mln zł, a drugiego na ok. 5,7 mln zł. Obydwie firmy projektowe mają 32 miesiące od dnia podpisania umowy (czyli do maja 2020 r.) na zrealizowanie zadania.

Zatwierdzony odcinek trasy S12 jest kolejnym, który rząd PiS obiecuje wybudować. W lipcu zaktualizowany plan Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 objął również obwodnicę Chełma, będącą również elementem S12. Oprócz tego do listy inwestycji dopisano odcinki dróg  S3, S17, a także odcinki dróg krajowych 9/S74, 28 i 78. W czerwcu natomiast rząd podnosił budżet przeznaczony na budowę nowych dróg krajowych ze 107 do 135 mld.

O inwestycję, która ma ogromne znaczenie dla naszego miasta i regionu, od lat zabiegało Stowarzyszenie S12 oraz społecznicy

***

Polecamy
Komentarze (77)
PO chciała budowy tej drogi, PiS zdjął ją z listy. Ważny odcinek S12 jednak ma powstać
Zaloguj się
  • Oceniono 9 razy 7

    Patrząc na te trasowania nowych dróg wygląda jakby jakiś paralityk albo głupek je wytyczył takie są pogięte i pokręcone.
    Co się tyczy S-12 to ona nie może iść do Sulejowa -po co ? ta droga powinna iść przez Tomaszów Mazowiecki (Węzeł ze starą S-8 gierkówką) do węzła Łódź Południe koło Tuszyn gdzie ślepo kończy się S-8 od Wrocławia !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane