Uwaga na tę spółkę. To może być piramida finansowa

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie konsumenckie przed spółką OneLife Network. W opinii Urzędu, spółka zarejestrowana w Belize może być piramidą finansową.

Choć Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko OneLife Network, to „w międzyczasie” już postanowił ostrzec Polaków przed tą spółką. Jak tłumaczy UOKiK, OneLife Network zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy, kosztujących od 110 euro aż do ponad 27 tys. euro. Wraz z zakupionym pakietem  klient otrzymuje żetony, dzięki którym może „wykopać” kryptowalutę OneCoin.

Jednocześnie za namówienie innych osób do kupna pakietów, klienci są dodatkowo wynagradzani żetonami (czy inaczej „tokenami”) wymiennymi na OneCoin. - Tworzy się hierarchiczna struktura, w której wypłaty są możliwe, o ile ciągle będą przystępować kolejni uczestnicy

- zwraca uwagę Marek Niechciał, prezes UOKiK. I ostrzega, że mechanizm, w którym korzyści są uzależnione od wprowadzenia innych osób do systemu to nic innego jak piramida finansowa.

Piramida finansowa polega na samofinansowaniu się konsumentów w ramach tworzonej grupy. Oznacza to, że uczestnicy systemu wpłacają pieniądze organizatorowi. Muszą także namówić do udziału inne osoby, a te kolejnych chętnych. I tak dalej. Piramidy są niekorzystne szczególnie dla tych osób, które przystępują do niej na końcu, ponieważ to one finansują cały system i poprzednich uczestników

- tłumaczy UOKiK.

 

Ostrzeżenie przed OneLife Network jest kolejnym tego typu komunikatem wydanym w ostatnim czasie przez UOKiK. Urząd w poprzednich miesiącach ostrzegał m.in. przed rzekomymi pożyczkami od IP Group, operatorami telekomunikacyjnymi Nasza S.A. czy Telekomunikacja Cyfrowa albo przed pośrednikiem kredytowym Europejska Grupa Finansowa Council.

***

Więcej o:
Komentarze (22)
Uwaga na tę spółkę. To może być piramida finansowa
Zaloguj się
 • Jerry P

  Oceniono 31 razy 23

  Uwaga na PiS. To też jest piramida finansowa. Siedziba na Nowogrodzkiej w rejonie starowarszawskiej żulii okradającej porządniej wyglądających przechodniów. Wypłacają pincet+ z danin nowo skooptowanych wyborców. Wysokie prawdopodobieństwo bankructwa w dłuższym czasie, zostawiając wyborców z ręką w nocniku.

 • c.t.k

  Oceniono 10 razy 10

  "...spółka zarejestrowana w Belize może być piramidą finansową." I właśnie o to słowo"może"chodzi. Po takim ostrzeżeniu prokuratura powinna-z urzędu- sprawdzić czy"może",czy"jest"??

 • kaktus47

  Oceniono 7 razy 7

  Skoro mamy jasną definicję piramidy to czymże jest ZUS ?

 • tomasz_problem

  Oceniono 3 razy 3

  Nie tylko Polska rozpoznała tę firmę, jako piramidę...
  Również włoska agencja wydała stosowne ostrzeżenie.

  Na stronie internetowej OneLife można znaleźć oświadczenie tej firmy w odpowiedzi na ostrzeżenie.

  Niestety nie mogę wkleić linku.

 • Jan Waloch

  Oceniono 1 raz 1

  Czy w takim razie można na podstawie orzeczenia UOKIK orzec otwarcie, że ZUS to piramida finansowa i jako taką go traktować?

 • onkelrobert

  0

  Jest możliwość odegrania się dla tych z Amber Gold!

 • heliheli

  0

  gdzie mozna te zetony kupic ?? chce zainwestowac 200 000 pln i miec dobry zysk .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX