Masz konto w którymś z tych banków? W ten weekend utrudnienia

Masz konto w PKO Banku Polskim, Inteligo lub Pekao? Przygotuj się na przerwy w dostępie do bankowości internetowej czy przelewów w sobotni wieczór i noc oraz niedzielne przedpołudnie. Podobnie w ING Banku Śląskim - tu dodatkowo mogą być problemy z płatnościami kartami.

Właściwie w każdy weekend jakiś bank przeprowadza prace serwisowe, co wiąże się (na szczęście głównie w godzinach nocnych) m.in. z brakiem dostępu do serwisów transakcyjnych czy utrudnieniami w operacjach kartą. W ten weekend jednak zbiega się kilka większych przerw w dużych bankach.

W niedzielę klienci PKO Banku Polskiego oraz jego internetowej marki Inteligo od godz. 00:01 do godz. 13:00 nie będą mogli korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego ani z płatności internetowych „Płacę z Inteligo” lub „Płacę z iPKO”. Użytkownicy aplikacji IKO będą mogli dokonywać wyłącznie wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. Karty płatnicze będą na szczęście działać bez problemów.

Cierpliwością powinni też wykazać się klienci ING Banku Śląskiego. W nocy z soboty na niedzielę (w godz. 0:00-7:00) bank w celu przeprowadzenia ważnych prac modernizacyjnych wyłączy swoje systemy. W tym czasie nie będą działać: bankomaty i wpłatomaty banku, systemy bankowości internetowej, system rozliczeń przelewów ekspresowych oraz płatności BLIK, NFC i Mastercard w telefonie. Dodatkowo, nie będą możliwe też przelewy z kart kredytowych. Bank ostrzega też, że w tych godzinach mogą wystąpić problemy z płatnościami kartami.

W porównywaniu z tymi problemami pestką wydaje się 20-minutowa przerwa między godz. 3:00 a 3:20 w nocy z niedzieli na poniedziałek, w której nie będą działać: aplikacja Moje ING mobile, płatności BLIK oraz system ING CardsOnLine.

Z kolei jeszcze w sobotę 16 września, od godz. 16:00 do 18:00 niedostępny będzie także moduł Makler w systemie bankowości internetowej ING Banku Śląskiego, a także aplikacja ING Makler Mobile.

Do serwisu bankowości internetowej od sobotniego wieczora do niedzielnego poranka nie będą mogli się też zalogować klienci Pekao S.A. W związku z pracami serwisowymi od godz. 21:00 w sobotę do godz. 7:00 w niedzielę nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24, serwisów Xelion i usług maklerskich.

***

Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (14)
Masz konto w którymś z tych banków? W ten weekend utrudnienia
Zaloguj się
 • jami100

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba jeszcze dodać, że wszystkie te prace modernizacyjne, niezależnie od intencji, prowadzą do systematycznego pogarszania funkcjonalności i zastępowania jej gadżetomanią. Żle się to wszystko skończy. Jeśli jeszcze dodać brak oprocentowania lub oprocentowanie symboliczne oraz zainteresowania władz operacjami na kontach, można przewidywać powrót do skarpety.

 • kandrzej1

  Oceniono 1 raz 1

  Szczerze to zaczyna mnie to więcej niż irytować. Zasadniczo nie ma miesiąca gdy ogranicza mi się dostęp do pieniędzy.

 • zgaszonykliczko

  0

  Kim 2x wypuscil nad Nipponem rakiete - a tu cicho, ni chu chu

 • kruk1210

  Oceniono 3 razy -1

  Wirtualne pieniądze są bardzo wygodne.
  Polacy pokochali karty kredytowe.
  Śmiejmy się z tych, którzy w XXI wieku nie mają konta w banku.
  Płacenie kartą przy kasie jest błyskawiczne.
  Zachód odchodzi od gotówki, chyba nie chcemy być Białorusią?

 • taktojahhh

  Oceniono 3 razy -1

  To kolejny argument dlaczego ludzie nie powinni trzymać pieniędzy w bankach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX