UOKiK ostrzega przed nieuczciwym pośrednikiem ubezpieczeniowym. "Wprowadza w błąd i naraża na koszty"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed firmą pośredniczącą w ubezpieczeniach Goldberg & Sons z Chorzowa. Urząd ustalił, że jej pracownicy "wprowadzają klientów w błąd m.in. co do kosztów rezygnacji z ubezpieczenia i rzeczywistych kosztów zawarcia nowej umowy".

Zgodnie z prawem, UOKiK musi ostrzec konsumentów przed daną firmą, jeżeli zachodzą uzasadnione podejrzenia, że przedsiębiorca działa nielegalnie i naraża wiele osób na znaczne straty finansowe.

W czwartkowym komunikacie urząd ostrzega przed pośrednikiem ubezpieczeniowym Goldberg & Sons z Chorzowa.

UOKiK podaje, "że przedstawiciele firmy proponują konsumentom, którzy mają ubezpieczenia z elementem kapitałowym (UFK), rezygnację i zawarcie nowej umowy. Zapewniają przy tym o możliwości bezkosztowego wycofania się z dotychczasowej polisy. Ewentualne opłaty ma ponosić pośrednik lub jego przedstawiciel. Nie informują też, że rozwiązanie nowej umowy w przyszłości będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami".

Jak ustalił urząd, w rzeczywistości żadne opłaty likwidacyjne nie są pokrywane przez przedsiębiorcę. Konsument musi je zapłacić w całości

- czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, jak UOKiK zgłosili konsumenci, dochodziło m.in. do podawania nieprawdziwej kwoty składki ubezpieczeniowej czy przekłamanych warunków możliwości odstąpienia od ubezpieczenia.

- Przedstawiciele Goldberg & Sons narażają swoich klientów, na straty finansowe. Mogą oni podejmować niekorzystne dla siebie decyzje i wybierać produkty niedostosowane do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Po zawarciu umowy mogą też być zaskoczeni opłatami związanymi z likwidacją starej polisy i rzeczywistymi kosztami ubezpieczenia, które było im przedstawiana jako tańsze – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

O co chodzi z polisolokatami?

Kwestia polisolokat, czyli właśnie ubezpieczeń z elementem kapitałowym (UFK) to jeden z najbardziej palących problemów w polskim systemie finansowym. Mnóstwo Polaków (szacuje się, że nawet ok. 5 mln) nabyło takie produkty chcąc zainwestować swoje pieniądze. Gdy chcieli jednak wypłacić pieniądze, w wielu przypadkach jednak okazywało się, że prowizje za to "pożrą" nawet 80-100 proc. włożonej kwoty. W sądach toczą się sprawy przeciwko ubezpieczycielom, w zeszłym roku branża zaproponowała "kompromisowy" układ z częścią klientów.

Firma się broni

Zarząd spółki Goldberg and Sons w odpowiedzi na ostrzeżenie UOKiKu wydał na swojej stronie oświadczenie.

Czytamy w nim m.in. że władze spółki nie zgadzają się z zamieszczonymi zarzutami oraz ich uzasadnieniem.

"Podkreślamy, że postanowienie, w oparciu o które wydano komunikat, zostało przez Spółkę zaskarżone do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – jako bezzasadne i wydane bez przeprowadzenia odpowiedniego postępowania dowodowego. Prezes UOKIK uznał za uzasadnione argumenty spółki we wniesiony zażaleniu i zadecydował o konieczności uzupełnienia materiału dowodowego - czego jednak do dnia opublikowania komunikatu nie dokonano".

Szefowie Goldberg and Sons uważają, że "poprawnie przeprowadzone postępowanie dowodowe pozwoli ustalić, że Spółka rozwiązała – w większości już kilka lat temu – współpracę z osobami, co do których istniały podejrzenia o niespełnianie wysokich standardów etycznych firmy."

Podkreślają również, że "opisane w treści komunikatu rzekome naruszenia dotyczą niespełna 1 proc. wszystkich zawartych za ich pośrednictwem umów ubezpieczenia i ewentualnie mogły mieć miejsce wyłącznie w latach 2013-2014 bez naszej wiedzy i zgody."

Goldberg and Sons zapowiada, że będzie zabiegało o usunięcie - ich zdaniem o nieprawdziwych oskarżeń ze strony UOKiK.

 

***

Więcej o:
Komentarze (18)
UOKiK ostrzega przed nieuczciwym ubezpieczycielem. "Wprowadza w błąd i naraża na koszty"
Zaloguj się
 • saammm

  Oceniono 2 razy 2

  Pójdę śladami PiS-u,użyję takie hasła jakie PiS i PiSlam wysuwały w stosunku do Tuska w sprawie Amber Gold : A GDZIE JEST RZĄD I CZEMU NIE UCHRONI OBYWATELI PRZED DZIAŁANIAMI OSZUKAŃCZEJ FIRMY ? GDZIE JEST BŁASZCZAKOWA POLICJA, GDZIE ZIOBROWE I KAMIŃSKIEGO SŁUŻBY ??? GDZIE JEST KACZYŃSKI I CZEMU JESZCE NIC NIE ZROBIŁ ???

 • vader2010

  Oceniono 3 razy 1

  to te fi(l)utki z Emili Plater co wyglądają jak jakas sekta

 • london13

  0

  Czyli kłamią i naciagaja? Czyli oszukują skur.wy.syny? Czemu toto jeszcze działa??

 • lukamipisze

  0

  @saammm
  No przecież jest ostrzeżenie instytucji państwowej jakim jest UOKIK...

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 0

  Każdy pośrednik to oszust.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 4 razy 0

  Goldberg nieuczciwy ??? I to taka informacja na łamach Trybuny KrasnoLudu ???
  Czyż brzmienie tego nazwiska nie jest synonimem prawości ???

 • nessuno

  Oceniono 3 razy -1

  Szefowie Goldberg and Sons uważają, że "poprawnie przeprowadzone postępowanie dowodowe pozwoli ustalić, że Spółka rozwiązała – w większości już kilka lat temu – współpracę z osobami, co do których istniały podejrzenia o niespełnianie wysokich standardów etycznych firmy."

  Niespełnianie czego??? Aż mi zajady ze śmiechu popękały. Co wy tam jaracie w tej "firmie" że macie takie odloty?

 • marcin1948

  Oceniono 1 raz -1

  Ten artykuł to antysemicka nagonka !!! POdejrzewam że został napisany przez nowoprzyjętego nie-żyda.Zwolnić go !!!

  PS.Na czerskiej muszą naprawdę tnąć koszty przyjmując pierwszego lepszego z ulicy.Chyba nie mają już kasy żeby sprawdzać rekrutów pod kątem "plemiennym" =)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX