Zaskakujący pomysł Elona Muska. Jego Tesla chce sprzedawać hot-dogi, kawę i ciastka

Po sukcesach w sprzedaży samochodów w Tesli przyszedł czas na ekspansję i rozszerzenie dotychczasowego modelu biznesowego.

Tesla sukcesywnie rozszerza sieć Supercharger w USA, w Europie i na całym świecie. W tym roku ogłosiła już plany podwojenia liczby punktów tej sieci, do 10 tysięcy na całym globie. W Polsce z trzech istniejących punktów sieć ma się zwiększyć do ośmiu.

W tym roku premierę miał Model 3 Tesli. Ten mający kosztować 35 tys. dolarów w wersji podstawowej model samochodu elektrycznego zebrał już ponad 500 tysięcy zamówień

Tesla planuje również budowę większych punktów sprzedaży "Mega Supercharger" przeznaczonych do sprzedaży detalicznej. To może być ogromną szansą biznesową Tesli. Mają to być obiekty o dużej powierzchni z wielką liczbą punktów doładowania akumulatorów z punktami gastronomicznymi, sklepami.

Świetnie zjesz, zrobisz zakupy, wypijesz kawę, odpoczniesz, naładujesz samochód. Przyjemnie spędzisz pół godziny i ruszysz dalej w drogę

- opisuje Tesla.

Tworzenie tych autonomicznych punktów, funkcjonujących podobnie do sklepów Tesla ma sens, ponieważ zwiększa doświadczenie właściciela i otwiera nowe możliwości biznesowe dla firmy. Najprawdopodobniej spółka będzie prowadziła sklepy i restauracje w ramach "Mega Supercharger" pod marką własną. Tesla jako marka premium dba o swój wizerunek i jej właściwe postrzeganie. Stąd niechęć do partnerów zewnętrznych. Sklepy Tesla można znaleźć tylko w ekskluzywnych dzielnicach miejskich.

Dotychczas stacje Supercharger zapewniały tylko szybkie ładowanie pojazdów Tesli. W poszczególnych lokalizacjach różnią się liczbą punktów ładowania. Znajdują się poza tym niekoniecznie w najlepszych lokalizacjach. Do tego nie oferują  możliwości spędzenia czasu w czasie ładowania samochodu. Tesla stara się co prawda o lokowanie tych stacji w pobliżu sklepów czy restauracji, ale nie zawsze jej się to udaje.

Więcej o:
Komentarze (42)
Tesla zmieni model biznesowy. Otworzy sklepy przy stacjach ładowania
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 6 razy 6

  No, w końcu jakiś plan, który ma ręce, nogi, jest realny i ma prawo na siebie zarobić. Byle z ceną za kawę i ciastka na Marsa nie odleciał.

 • ref-lex

  Oceniono 5 razy 5

  Nic zaskakujacego, Od dawna na stacjach benzynowych funkcjonuja sklepy, mozna sie napic kawy czy zjesc posilek.
  Skad te "zaskoczenia" i ciagoty do naciaganej sensacji?

 • gadolinn

  Oceniono 8 razy 4

  "Świetnie zjesz, zrobisz zakupy, wypijesz kawę, odpoczniesz, naładujesz samochód. Przyjemnie spędzisz pół godziny i ruszysz dalej w drogę
  - opisuje Tesla."

  dodajcie jeszcze aquapark, kino, burdel i stadion - bedzie radosc dla calej rodziny

 • pedro.666

  Oceniono 5 razy 3

  Godzę się na hot dogi z Tesli, byle były elektryczne!!!

 • janrobin2015

  Oceniono 5 razy 3

  Niech jeszcze doda nocelgownie, masaze itd. Na naladowanie tego szmelcu 30 min to nie wystarczy. Przy ostrej jezdzie takie postoje czakaja kierowce co 150 km. Czy ktos wie jak dlugo takie cudo pojedzie z szybkoscia np. 180 km/h lub szybciej z wlaczona klima (na niemieckich autostardach oczywisicie)- 100-150 km?

 • hrkukus

  Oceniono 3 razy 3

  W ekskluzywnych dzielnicach świetnie zjesz itd. Będziesz jadł wykwintnego hot-doga, z kawą i ciastkami.

 • kajman6

  Oceniono 9 razy 3

  Fakt jest taki, że TESLA nie ma najmniejszych szans jak koncerny zabiorą się za produkcję " autek" elektr.
  Do tej pory koncerny samochodowe ściśle wspólpracowały z producentami ropy. Jak ktoś nie wie, to dużym interesem tych co rządzą " światem" jest sprzedaż ropy.
  Niestety. Nacisk na nowe zródła energii zaczyna być tak wielki, że wreszczie " bańka" pęknie i świat wejdzie w nowy
  okres . Nie pomogą tutaj nawet władcy z Wall Street.
  Rozwój nowych zródeł zasilania, nowych technologii był cały czas blokowany przez producentów ropy.
  Nadzieja, że ich czas mija.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 6 razy 2

  "W Polsce z trzech istniejących punktów sieć ma się zwiększyć do ośmiu."
  towarzyszu Morawiecki, to gdzie będziemy ładować nasz milion elektryków? Moze założyć państwowe przedsiębiorstwa , Punkt Gdzie Ładujesz ( PGŁ), skrót brzmi swojsko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX