Auchan planuje zmienić oblicze hipermarketów. Nowe sklepy mogą pojawić się również w Polsce

Francuska grupa Auchan uruchomi sklepy w nowej formule. Zmierza także przenieść swój chiński koncept Auchan Minute do innych krajów.

Dyrektor generalny Grupy Auchan Wilhelm Hubner uważa, że nowa formuła sklepów powinna pomóc w rozwoju spółki i ożywić format hipermarketu. Pierwsze placówki w nowej odsłonie mają zadebiutować w marcu 2019 roku.

Hubner zapowiada, że Auchan wprowadzi na rynek coś zupełnie nowego, nie chce jednak ujawnić szczegółów. Nowa formuła zostanie wprowadzona nie tylko we Francji, ale także w innych krajach, w których pozycja sieci jest mocna. Oznacza to, że także Polsce może pojawić się  koncept sklepu, który ma „uratować rynek hipermarketów”.

Wiadomo także, że Auchan chce zmniejszyć liczbę marek własnych. Dziś ma ich 230, ale Wilhelm Hubner planuje ograniczyć ich liczbę do zaledwie 15.

Grupa chce mocniej postawić na działające z powodzeniem w Chinach sklepy Auchan Minute. Szybko wejdą one do innych krajów, także do Francji.

O zmianach w Auchan  Hubner mówił mediom także tydzień temu. Zapowiedział, że nie będzie zamykania placówek we Francji, spółka chce koncentrować wysiłki na klientach internetowych, obsłudze i ofercie. Pierwsze  efekty mają pojawić się do końca 2018 r.

Z badań  Kantar wynika, że Auchan to  13. największa sieć na świecie. Prognozowane na 2017 rok przychody spółki to nawet 65 mld dolarów. Sieć sklepów firmy przekroczy w tym roku 3,9 tys. na całym świecie.

***

Reforma sądów uderzy we wszystkich. "Doktryna polityczna nigdy nie zrobiła dobrej gospodarki"

Więcej o:
Komentarze (25)
Auchan planuje zmienić oblicze hipermarketów
Zaloguj się
 • witkacy12

  Oceniono 14 razy 14

  Robię duże cotygodniowe zakupy w Auchan. Pod wieloma względami Auchan jest o.k. Jest jednak coś co stopniowo, niczym kropla drążąca skałę, buduje moją niechęć do tej sieci. To dość częste przerzucanie artykułów z jednego krańca regału na drugi albo na sąsiedni lub też w ogóle w inny rejon marketu. Daje to wyłącznie efekt w postaci mojej irytacji kiedy tracę czas na odnalezienie produktu po który przyszedłem. I żadne, pożal się Boże, teorie marketingowe nie mają tu zastosowania. Wiem czego potrzebuję i zupełnie nie zwracam uwagi na to co teraz leży w miejscu gdzie poprzednio były np. chusteczki higieniczne. W skali roku zostawiam w Auchan sporo pieniędzy. Jednak w ten sposób, w którymś momencie, zostanę byłym klientem Auchan.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 10 razy 10

  k u r w a co to za 'artykulik'?????

  niczego się nie dowiedziałem -czym jest ten minute - powtórzono parę razy nazwę i tyle

  ten kraj zalewa beznacziuejny brak profesjonalizmu na kazdym kroku - to jest przerażające

  własnie jeden z banków nie funkcjonuje bo matołom informatykom nie chciało się dokończyć prac serwisowych na czas

  totalny brak nadzoru managerów

 • artus

  Oceniono 7 razy 7

  Artykuł o niczym.

 • krakowiak333

  Oceniono 1 raz 1

  Paskudna firma.
  Wysysk i mydlenie oczu. Pracowałem tam rok. najniższa krajowa + 50 zł podstawy brutto, premia raz na 2, 3 m-ce w wysokości 33 zł brutto!!! łamanie prawa pracy odnośnie tygodniowego wymiaru czasu pracy bez dnia wolnego, wmawianie ludziom na szkoleniach, że auchan istnieje nie po to by właściciel czerpał zyski ale aby ludziom (klientom i pracownikom) żyło się lepiej! Że to bardziej instytucja charytatywna a nie firma!!

  Redukcja obsady działów w celu zaoszczędzenia, poganianie pracowników, którzy muszą wykonywać pracę za 2 osoby. L
  Ludzi na sklepie nie ma nie dlatego, że się opieprzają, ale dlatego, że na cały dział (czasem np 5 alejek) jest tylko 1 pracownik, który do tego jeszcze ma kupę pracy na magazynie

  szkoda gadać. Zainteresowani niech sobie poczytają opinie pracowników np na gowork.

  Ktoś za taniość musi zapłacić, a nie jest to właściciel firmy.

 • extrafresh

  0

  W Polsce to może niech zaczną od wymiany zasyfiałych koszyków na zakupy w Wola Park.
  Takiego syfu nie widziałem od dawna.

 • wyb0rc4

  Oceniono 2 razy -2

  "Auchan Minute" znaczy tyle, że w ciągu minuty zrezygnujesz z zakupów w oszołomie.

 • witam777

  Oceniono 4 razy -2

  Auchan to bardzo mizerny sklep. Zawsze kojarzy mi się z chińską tandetą.

 • anka.pano

  Oceniono 5 razy -3

  W Polsce to chyba ostatnia sieć dużych marketów gdzie cena jest atrakcyjna. Chciałam kupić sobie znane drogie lody i znaną czekoladę z orzechami. Czekolada w Tesco 4,59, Carrefour 5,39, Auchan 3,99. Kupiłam w Biedronce zamiennik (opakowanie podobny kolor, inna marka -podróba) za 3,50. Hipermarkety same się wykończą - traci się w nich więcej czasu bo są duże i dalej położone a wcale nie są tańsze. Zwłaszcza Carrefour ma syfiastą jakość i wysokie ceny. Auchany też coraz rzadziej tanie promocje. W ich sieci najlepsze są Simply Market czyli takie małe Auchany na osiedlach. Tylko niego drożej niż w dużych a są blisko, nie są wielkie, w odróżnieniu od dyskontow mają normalną spożywkę z działem sprzedaży wędlin na wagę, duży wybór owoców i pieczywa. A te wielkie blaszaki niech dalej czekają na frajerów którzy spędzą cały dzień i nic nie oszczędzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX