Komentarze (90)
Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan i Carrefour na celowniku UOKiK. Wszystko przez masło
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • triiger3

  0

  Po co te wielkie słowa. Jak coś komuś udowodnią to dostaną 5000 zł kary i po krzyku. Pewnie się tym przejmą i ceny wrócą na prawidłowy tor tzn w GÓRĘ :)

 • vito14

  0

  Ale UOKiK "sprawdza, czy sieci handlowe nie wykorzystują silnej pozycji negocjacyjnej do wpływania na wysokość cen" zatem, nie badają dlaczego ceny masła są za wysokie, tylko wręcz odwrotnie, czy markety tych cen nie zaniżały.

 • Fajfus Fujara

  Oceniono 2 razy 0

  Cenę masła w dużym stopniu zawdzięczamy bezkrytycznemu włzidupstwu rządu PO-PSL Unii E, która narzuciła LIMITY produkcji mleka w Polsce. Wzrósł nieco eksport masła z UE i natychmiast zaczęły się problemy, taka polityka jest typowym KOMUNISTYCZNYM systemem nakazowo-rozdzielczym, który decydował które państwo co ma produkować.
  Te limity w innych krajach UE są wyższe, o czym świadczy ilość masła w naszych sklepach z innych krajów UE.
  LEWACTWO EUROPEJSKIE przypomniało sobie stare "dobre" komunistyczne czasy.

 • public_enemy

  Oceniono 4 razy 0

  spiseg!

 • ziomekp.1

  Oceniono 6 razy 0

  1. "Jak podają Wirualnemedia.pl grupa Onet zdecydowała się wycofać ze współpracy z Najsztubem przy nowym programie. - Potwierdzam, że w związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu współpracy z Piotrem Najsztubem. O nowym gospodarzu formatu poinformujemy w oddzielnym komunikacie - przekazała Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Grupie Onet-RAS Polska.
  To nie są okoliczności, żeby móc promować nowy program - skomentował Najsztub."

  2. "W poniedziałek po południu Piotr Najsztub jak zwykle prowadził swoją audycję w TOK FM. - Byłem uczestnikiem wypadku drogowego. Jest mi niezmiernie przykro, bo niestety w wypadku ucierpiała kobieta. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował na początku programu. - Policja wyjaśnia przebieg i okoliczności wypadku, a ja publicznie nie będę się odnosił do tego wydarzenia - dodał. Dziennikarz potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl, że dalej będzie prowadził program w TOK FM."

  TOK FM ma zasady, pogratulować!!!!!

 • krzysiozboj

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli nie ma mowy cenowej, to tylko wolny rynek. Tu chyba nieco wytrącony z dotychczasowej równowagi, poprzez jakiegoś zewnętrznego dużego odbiorcę. Wzrosną zyski producentów, wzrośnie produkcja i cena spadnie, chyba że ten zewnętrzny odbiorca to Chiny, o prawie nieograniczonej chłonności.
  Zła wiadomość dla "zjadaczy" taka, że drożej. Dobra jest taka, że jakaś gałąź przemysłu u nas dobrze zarabia, nawet jeśli to "głupie masło", to też jakaś wartość dodana dla gospodarki.

 • dublet

  Oceniono 1 raz -1

  To robota rewizjonistów z Bonn Czai i Hupki!

 • radar5

  Oceniono 7 razy -1

  Suweren nie może posmarować, dramat!

 • kaszpir2

  Oceniono 3 razy -1

  Jeśli ceny skupu mleka nie wzrosły to czemu wzrosła cena masła ?
  Zwykła spekulacja i zmowa cenowa ...

  Ale z drugiej strony mamy wolny rynek i producent sam decyduje za jaką cenę sprzedaje swój towar ...

 • mnis

  Oceniono 4 razy -2

  spekulantów czeka kara śmierci, którą już niedługo przywróci minister prawilności. afera mięsna z 1965 przy obecnej aferze maślanej to niewielki gulaszyk

 • 2kotunia1

  Oceniono 3 razy -3

  za komuny takie działania to była spekulacja, "za wolnej Polski" to się nazywa PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

 • Krzysztof K

  Oceniono 10 razy -4

  Kto handel, przemysł i ziemię oddaje obcym ten jest zdrajca narodu - Hipolit Cegielski . Za słowami tego wielkiego Polaka możemy śmiało oskarżyć wszystkie rządy po 89 roku w Polsce, że są zdrajcami !!! Krzysztof Kornatowicz

 • Oceniono 12 razy -4

  Kostka masła powinna kosztować 3 zł. Czyli 15 zł za kilogram. Cena wyższa oznacza spekulację. Konsumenci powinni wstrzymać się z zakupem aż cena będzie j.w.

 • tomaszursynow

  Oceniono 12 razy -6

  Wina Kaczyńskiego, prawda lemingi ? Kaczyński chodzi po sklepach i podmnienia ceny masła. Będzie nawet zdjęcie w GW niebawem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX