Komentarze (56)
OFE dały zarobić ponad 19 proc. przez trzy lata. Skorzystały na hossie, są lepsze niż ZUS
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 12 razy 6

  ojej.. to juz teraz OFE cacy.... a za poprzednich rzadow kiedy trzeba bylo usprawiedliwisc zlodziejstwo Vincenta, to OFE byly be.....?... gazeto.... odpowiem cytatem "nie manipulujcie juz tak"

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 4 razy 4

  nie porównujmy zwrotów w OFE ze zwrotami w ZUS. W ZUS nie ma żadnych odłożonych pieniędzy na przyszłe emerytiry, ZUS wszystkie nasze składki wydaje na bieżąco i jeszcze dostaje zastrzyk z budżetu, bo to nie starcza na wypłaty emerytur teraz. Tam są tylko obietnice na papierze.

  Dlatego trzeba oszczędzać samemu. Można było w OFE, ale tłum podpuszczony przez polityków znienawidził OFE, chociaż nie ma na rynku alternatywy, która brałaby tak niskie opłaty za zarządzanie. Ale to nikogo nie interesuje. OFE won i basta....

 • 3ion

  Oceniono 4 razy 4

  Jestem zwolennikiem OFE, ale takie porównanie nie jest do końca uczciwe - dziennikarze wybrali taki okres, żeby pokazać przewagę OFE nad ZUS.
  Tymczasem w okresie kryzysu finansowego OFE mocno traciły, i w tamtym okresie ZUS był zdecydowanie lepszy.
  Jedyne uczciwe porównanie to by było takie: ile mam obecnie ze 100zł składki wpłaconej w 1999r w ZUS, a ile w OFE.
  Chodzi o porównanie całego okresu istnienia OFE, a nie tylko dogodnie wybranego momentu.

  Szczerze mówiąc nie wiem, jak takie porównanie by wypadło, ale dziennikarze mogliby to obliczyć.

 • gazamate

  Oceniono 7 razy 3

  Napiszcie ile straciły na wartości udziały w okresie poprzedzającym te ostatnie 3 lata. Może wyjść, że straty są na poziomie kilkudziesięciu % i te marne 19% nie spowodowało nawet powrotu do wcześniejszego poziomu

 • ludvikkk

  Oceniono 5 razy 3

  Heheh! Nie piszcie głupot i nie wkręcajcie ludzi ,bo " ciemny lud to kupi"! To wszystko tz. prawda wirtualna czyli gooooooono prawda!Tz. te 19 % zarobku byłoby prawdą jakby dziś spieniężono te akcje!Zróbcie to a zobaczycie ile z tego zostanie! Wyjaśnijcie a co ze stratami od 2008 roku i po zmianach w 2011 roku gdzie OFE traciło rocznie po 20 miliardów złotych zarabiając regularnie czy przynosiły straty czy zyski! Coooooooo, może to wyjaśnicie! OFE do tej pory zarobiło ok 50 miliardów zł obracając nasza kasą i pobierając różnie prowizje itd.Na OFE to zarabiają tylko OFE i zarobili ci z gieldy to ich akcje za nasza kasę kupiono! Emeryci nic z tego nie mają i nic nie będą mieli! Dowod: Srednia emerytura z OFE to 94 zł brutto!I wszystko jasne!

 • gravity1287

  Oceniono 9 razy 3

  "Zdecydowana większość Polaków w 2014 r. zdecydowała, że chce, aby całość ich składek szła do ZUS." - nic nie decydowałem, żadnego podpisu! To Państwo ukradło mi moje pieniądze odłożone w OFE i zawłaszczyło je do ZUS na bieżące wypłaty emerytur! W OFE pieniądze pracowały na moją emeryturę, po przywłaszczeniu przez ZUS zostały od razu wypłacone na bieżące emerytury!! Nie róbcie ludziom wody z mózgu. ZUS już dawno nie ma kasy i zapożycza się. Pieniądze które znów ukradną z OFE przedłużą tylko dogorywanie tego molocha. Dodatkowo chcą ukraść do ZUS, a z ZUS jeszcze 1/4 na rezerwy demograficzne, bo składki ZUSowskie sobie nie radzą! Dlaczego przez to że oszczędza się w OFE ma się tracić 1/4 swoich należnych składek?! Bez jaj - nie ma gdzie oszczędzać by mieć godną emeryturę w tym kraju, wszystko rozkradną. Samemu nie odłożysz do skarpety to *uja dostaniesz na starosć.

 • marcin iwinski

  Oceniono 5 razy 3

  Łaskawie ukradną "tylko" 25%. Cóż za łaskawy pan, przecież mógł ukraść wszystko... Zresztą jak tylko OFE zaczną spieniężać akcje, ich kursy polecą na łeb na szyję całe papierowe "zyski" dzięki hossie będą tylko wspomnieniem.

 • aagaj

  Oceniono 7 razy 3

  Co prawda kasa wirtualna ale będzie co zgarnąć przez Morawieckiego i Szydło !

 • antonipowidzki

  Oceniono 4 razy 2

  A ile OFE straciły mld w poprzednich latach ? Oczywiście nikt za to nie odpowiedział, bo OFE nie tracą swoich pieniędzy, ale NASZE !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX