Komentarze (56)
OFE dały zarobić ponad 19 proc. przez trzy lata. Skorzystały na hossie, są lepsze niż ZUS
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jaceq

  Oceniono 5 razy 1

  Tak, dały zarobić. Swoim właścicielom.
  Zawsze dają, czy hossa czy kryzys.

 • arey

  Oceniono 3 razy 1

  Bzdura i chamska propaganda.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 5 razy 1

  W OFE są realne pieniądze, a w ZUS jedynie zapisy księgowe i ta drobna różnica jest łatwa do udowodnienia:
  Rząd wyciąga łapę po pieniądze do OFE, bo one tam są, a nie wyciąga do ZUSu, bo wie, że ich tam nie ma. Gdyby w OFE nie było pieniędzy to rząd nie wyciągałby po nie łapy. Gdyby w ZUSie były jakiekolwiek pieniądze, to rząd wyciągnąłby po nie łapę - cbdu.
  Za powyższą skomplikowaną ekspertyzę finansową poproszę Nobla z ekonomii.

 • eugeniusz badowski

  0

  czyzby wyksztalceni uciekinierzy z syrii nie chcieli pracowac?a 3 zony i 15 dziei tak?no to moze saiegnac po tych nierobow zyjaqcych z socialu-tez nie?no to ku..a urzednikow socialnych postawic przy tasmie!!!!!

 • mafjmafj3

  Oceniono 2 razy 0

  w ZUS wyglada wszystko pieknie.
  Tylko, ze dzisiejsi pracujacy nic z tego nie zobacza bo FUS podzieli to co bedzie dostawal z budzetu na wszystkich, ktorzy maja wirtualne zapisy. I bedzie to mniej niz 1:1.

  Co do OFE, to mozemy sie spodziewac, ze druga polowa OFE posluzy ratowaniu budzetu najdalej za 2/3 lata.
  Jak dobrze pojdzie to ci co zostali w OFE dostana wiecej wirtualnych zapisow w ZUS.

  I byc moze jak poprzednio dostana lepsze warunki. Bo punkty w ZUS maja rozne 'stopy zwrotu' w zaleznosci skad pochodza.

 • sprzedanyzbolandy

  Oceniono 4 razy 0

  OFE to pomysł Banku Światowego na grabież Polski.
  W tym celu BŚ wziął na etat sprzedawczyków z UW, a sprzedawczykom z AWS-u przyobiecał synekury w OFE. I słowa dotrzymał. I od tej chwili obce banki dostawały do dyspozycji NASZE pieniądze, a polski (?) "rząd" jeszcze im dopłacał, tzn. pozwalał zabierać sobie "na koszty" do 11% wpłat. I polskim SPRZEDAWCZYKOM i obcym prezesom dobrze się działo.
  Nie mówili, że w Chile OFE już po kilkunastu latach nie miały pieniędzy, a minimalne emerytury musiał sfinansować rząd chilijski.
  Z ramienia BŚ "reformę" dyktował niejaki Michał Rutkowski z Waszyngtonu, który po wprowadzeniu OFE w Polsce wrócił do ojczyzny i do Waszyngtonu.
  W Polsce firmował tę kradzież polskich pieniędzy prof. Marek Góra, ale pierwsze skrzypce grał Balcerowicz, Buzek i Lewicka. Ta ostatnia w nagrodę dostała specjalnie stworzoną synekurę w postaci prezesury Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.
  Inni "twórcy" reformy też zostali wynagrodzeni po pańsku. Oczywiście kosztem polskich emerytów. Podaję niektóre nazwiska : Krzysztof Pater, Ryszard Petru, Aleksandra Wiktorow, Agnieszka Chłóń - Domińczak, Andrzej Bratkowski. Do tego lobbyści zatrudnieni w bankach , które ciągnęły miliony z OFE : prof. Jerzy Hausner, Alicja Kornasiewicz, prof. Witold Orłowski

 • jan.go

  0

  A ile można stracić ? Obie strony konfliktu o OFE sa tak głupie że aż zęby bolą Jedni biorą parę lat tłustych a drudzy chudych i budują na tym teorie Faktycznie aktuariusz naukowo jest w stanie wszystko udowodnić co później tępemu ? lub cwanemu ? ekonomiście posłuży do dalszej pracy Później już tylko tuba propagandowa dziennikarzy a reszta się podnieca

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  OFE ma tę wadę, że nie pracuje dla budżetu, miało być namiastką prawdziwego funduszu ubezpieczeniowego i po pewnym czasie chciano ZUS takim zrobić, niestety ale po pośpiesznym i propagandowym wprowadzeniu OFE nie poprowadzono prac dalej i "zapomniano" wskazać sposobu obsługi funduszo co spadło na Skarb Państwa, Rostovski jednym bandyckim ruchem dokonał bolszewickiej rekwizycji a PiS chce dokończyć, zabieranie pieniedzy idzie im sprawnie, zarabianie wcale.
  W obecnym ZUS składki nie pracują w funduszach tylko są przekładane z wpływów na wydatki, ci co płacą długo dostaja najmniej, ci co krócej albo wcale najwięcej a powinno być jak u ludzi, kto placi ten gromadzi też odsetki, służby mundurowe, urzędnicy państwowi i samorządowi są opłacani z budżetu a chłopi i ksieża niech sobie własny fundusz założą, teraz wychodzi, ze ci co zarabiaja minimum finansuja tych co nie płaca wcale albo pracują krócej, operacja odejmowania jest tak samo prosta jak obliczanie odsetek od zgrommadzonego wkładu. Żaden polityk tego tematu nie rusza, bo każdy myśli aby nie my.

 • kolektywnie

  Oceniono 2 razy 0

  Nie narzekać mi tu!Pan sędzia A.Rzepliński,przewodniczący TK w wyroku stwierdził, że pieniądze z OFE są kasą państwa a nie prywatną.PO okradła Polaków z ich oszczędności aby ratować deficyt, bo mogli pójść siedzieć.PIS poprostu chce przybić ostatni gwóżdz do trumny.

  Sam system został opracowany aby uczciwie , zgodnie z prawem okradać polskiego podatnika.

 • galik79

  Oceniono 2 razy 0

  Ja pitole, weźcie się w tej gazecie jakoś zdecydujcie, bo jak Tusk demontował OFE to tak klaskaliście brawo że jakby się dało to nawet uszami byście bili aplauz, a teraz nagle UUuuuUUUu OFE zarabiają więcej niż ZUS więc może jednak je zostawcie....

 • Piotr Świderek

  Oceniono 4 razy 0

  Chciał Naród wcześniejszych emerytur? 500+? 10 tys na Gwiazdkę dla Wybranych Emerytów? To trzeba płacić. I powiem jeszcze na osłodę: zabranie OFE do końca to pikuś względem tego co was misie czeka w latach 2018-2020. Będzie kwik. Masełko 200 gr będzie po 15 zł. Skończy się bajka. Będziecie trawę jedli - kto dostęp do trawnika ma. Ale spokojnie: będzie nowe świnto 12 lipca

 • dcmedia

  Oceniono 4 razy 0

  Kto zarobił ten zarobił. Na pewno nie ludzie zmuszani do płacenia na OFE.

 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 0

  PiS już ślini sie na to co zostało z OFE, co z tego , że ostatnio są do dużym plusie, jak w wcześniej byli na sporym minusie. Jedyną pewną inwestycją są nieruchiomości, złoto i bitocoiny, można też zostać dupolizem piswoskich apartaczyków, oni jeszcze trochę porządzą.

 • flyer

  Oceniono 2 razy 0

  Dobre bajki ale stare - dziś zyskują a jutro spadają.

 • mniklasp

  0

  Stock Metlife pokazuje ze od 2014 , z 54 USD do 2017: 57 USD. gdzie jest ten zwrot 20%?

 • korgan123

  Oceniono 8 razy 0

  A parę lat temu jeden rudy złodziej i jego banda rąbnęli z OFE 170 miliardów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX