Złodziej napadł na SKOK Wybrzeże. Zaliczył wpadkę, bo ten SKOK już wcześniej zbankrutował

W poniedziałek w gdańskiej placówce SKOK-u Wybrzeże złodziej, grożąc "przedmiotem przypominającym broń", próbował wymusić na kasjerce oddanie mu gotówki z kasy. Plan spalił jednak na panewce, bo SKOK Wybrzeże we wrześniu upadł.

O wpadce złodzieja informuje portal trojmiasto.pl. Mężczyzna wszedł do placówki SKOK-u, wyciągnął z torby „przedmiot przypominający broń” i zażądał od kasjerki wydania gotówki. Odpowiedź kobiety musiała go zaskoczyć - ta wytłumaczyła złoczyńcy, że żadnej gotówki w kasie nie ma, bo SKOK Wybrzeże upadł już ponad miesiąc temu. Wówczas napastnik uciekł. Gdańska policja próbuje go namierzyć.

Działalność SKOK Wybrzeże została zawieszona 15 września br. Jak informowała Komisja Nadzoru Finansowego, Kasa była „głęboko niewypłacalna” - współczynnik wypłacalności wynosił blisko minus 40 proc.

W SKOK Wybrzeże ponad 15,5 tys. członków zdeponowało ok. 128 mln zł (dane na koniec lipca br.). Wypłatami depozytów gwarantowanych z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do równowartości 100 tys. euro) dla członków „Wybrzeża” zajmuje się PKO Bank Polski.

Pomimo upadłości SKOK-u Wybrzeże, jego placówki mogą być dalej otwarte, ale wyłącznie w celu udzielania członkom Kasy informacji o bieżącej sytuacji. Nie prowadzą działalności operacyjnej. Napastnik z Gdańska tego nie sprawdził.

SKOK Wybrzeże działał głównie w Trójmieście i okolicach, ale także np. w Szczecinie, Bydgoszczy, Warszawie i Lublinie.

Od kiedy Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Rozliczeniowe weszły pod „opiekę” Bankowego Funduszu Gwarancyjnego pod koniec 2013 r., upadło już 11 tych instytucji. Tylko w 2017 r., poza „Wybrzeżem”, zawieszono działalność SKOK-ów: „Wielkopolska”, „Twoja” i „Nike”. W 2016 r. upadły SKOK-i: „Kujawiak”, „Arka”, „Polska”, „Jowisz” i „Skarbiec”.

Czytaj też: Smutny obraz SKOK-ów. Mniej kas, mniej członków, mniej depozytów i pożyczek

***

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (35)
Złodziej napadł na SKOK Wybrzeże. Zaliczył wpadkę, bo ten SKOK już wcześniej zbankrutował
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 34 razy 32

  Uprzedził go inny złodziej. Tylko, że tego pierwszego nikt nie ściga. Chyba wiecie dlaczego?

 • Black Swan

  Oceniono 27 razy 25

  co za lipa... Człowiek planuje obrobić bank... Godziny stracone na obserwacji, kilometry przejechane przy okazji planowania drogi ewakuacji po robocie, tysiące złotych stracone na kamuflaż... I wreszcie przychodzi ten dzień gdy wpadasz do banku i żądasz kasy tu odpowiada ci śmiech... " Panie kochany... Nas już Bierecki obgryzł do białej kości i dziś to my groszem nie śmierdzimy..."

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 19

  Na SKOKi może tylko Bierecki napadać bezkarnie.

 • incipit

  Oceniono 7 razy 7

  Kolejne ponad 100 milionów poszło na fundusz nasi-katolskiego złodziejskiego pisssu.

 • jxl82

  Oceniono 5 razy 5

  Jak widać działacze PIS byli szybsi od swoje szeregowego kolegi.

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  PKO BP, mój bank wypłaca z poręczenia BFG. Dyrektorem banku jest utrzymany na stołku koleś "bangstera" Morawieckiego. Tylko dlaczego za moje zadłużenie płacę tak gigantyczne odsetki a sprawca upadku SKOK-ów, Bierecki, teraz senatoruje i liczy zyski na SKOKowo-prywatnym koncie w Luksemburgu.

 • miqlec

  Oceniono 4 razy 4

  SKOKi - czyli największy pisowski przekręt. Przebija wszystkie afery PO razem wzięte.

 • romek4805

  Oceniono 4 razy 4

  Złodziej był niepełnosprawny umysłowo ,bo inaczej nie wykonałby skoku na SKOK na który już dawno został wykonany skok.!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX