W czwartek kurs wirtualnej waluty po raz pierwszy przebił poziom 7000 dolarów

Bitcoin bije kolejne rekordy. To efekt uruchomienia kontraktów futures na bitcoina przez amerykańską giełdę towarową.

Dzisiaj, po godzinie 10 bitcoin osiągnął historyczny rekord, zbliżył się do poziomu 7200 dolarów. Potem notowania zaczęły zniżkować, spadając poniżej poziomu 7000 dolarów, do 6929 dolarów. 

Przypomnijmy, jeszcze w styczniu ubiegłego roku za jednego bitcoina nie płacono nawet 400 dolarów. Oznacza to wzrost o 1700 procent w ciągu niespełna dwóch lat. W ciągu ostatnich 24 godzin kryptowaluta zyskała ponad 400 dolarów, w ciągu niespełna miesiąca - ponad 2000 dolarów. 

Analitycy sugerują, że bitcoin przeszedł ostateczny punkt oporu i jeszcze przed końcem roku realne jest osiągnięcie poziomu 10 tys. dolarów.

Kapitalizacja rynkowa bitcoina, czyli wartość wszystkich bitcofinów w obiegu, wynosi niemal 113 miliardów dolarów.

Bitcoin w obrocie

Już we wtorek kurs bitcoina podbijała zapowiedź uruchomienia kontraktów futures na bitcoina przez amerykańską giełdę towarową. CME to najbardziej znana na świecie platforma handlu instrumentami pochodnymi oraz towarami. Dokładna data startu notowań kontraktów nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że ma się to stać do końca roku, po spełnieniu wszystkich wymagań regulatorów rynku. 

W sierpniu inna znana amerykańska giełda – Chicago Board Options Exchange – podała, że wprowadzi do notowań kontrakty terminowe na bitcoina. Stanie się to na początku 2018 roku.

W ostatnim czasie pojawia się jednak coraz więcej głosów, że w przypadku bitcoina mamy do czynienia z pompowaniem bańki spekulacyjnej. Mówił tak m.in słynny inwestor Warren Buffett. Szef największej na świecie firmy zarządzającej pieniędzmi poszedł jeszcze dalej i zasugerował, że to pralnia pieniędzy. Handel kryptowalutami został zakazany w Rosji, Korei Południowej i Chinach.

Więcej o:
Komentarze (44)
W czwartek kurs bitcoina po raz pierwszy przebił poziom 7000 dolarów
Zaloguj się
 • tytus.k

  Oceniono 8 razy 6

  Ktoś, kto wiele lat "siedzi" w kryptowalutach, wie, ze bitcoin porusza sie "skokami", można powiedzieć - cyklicznie przechodzi przez okres wielkiego entuzjazmu i wielkiego spadku wartości. Ot, choćby latem 2014 jego wartość - po ogromnym wzroscie - spadła z 1050 do 200 USD. Stary wyjadacz czy po prostu osoba znając psychologię rynków są tego świadomi, mają cały czas "w tyle głowy" mozliwość zakończenia spektakularnych wzrostów. Mają też świadomosć, że cyklicznym bańkom w odstepie 1-2 rocznym towarzyszy bezustanna i bardzo silna aprecjacja BTC w dłuższym okresie - tu spowodowana już nie modą. Nie ejst to oczywiście czegoś co jest "jedynie bańką - po tulipanomanii nie nastapiła druga, potem trzecia itd. Toteż osoby inwestujace spokojnie i zdajace sobie sprawę z niestabilnosci tego rynku zarobiły naprawdę dużo - i po kolejnym załamaniu bedą potraliły się odnaleźć i zarabiać dalej. Natomiast ci inni... no cóż - mozna przytaczac mnóstwo powedzonej. "Nie inwestuj w coś, czego nie rozumiesz". "Nie zaczynaj inwestowania, gdyż ktoś przedstawił ci "unikalna okazję". "Nie wkładaj wszyskich jajek do jednego koszyka". I tak dalej... A najlepiej, gdy twoje doświadczenia z giełdami, inwestycjami itd. rozpoczęły się od jednej czy dwóch porażek. Wtedy jest nadzieja, że o ile Cię to nie zabiło, uczyniło nieco mądrzejszym.

 • tradurre_e_tradire

  Oceniono 4 razy 4

  "Handel kryptowalutami został zakazany w Rosji, Korei Południowej i Chinach."

  Niezupelnie. Chiny zablokwaly kantory kryptowalut i calkowicie zakazaly ICO. Ale "mining" bitcoina odbywa sie glownie tam, wiec Chiny sa de facto najwiekszym producentem tej kryptowaluty.
  Korea Poludniowa - zakazala ICO.
  Rosja - nie zbanowala bitcoina, ale jeszcze w 2016 roku Rosyjskie Ministerstwo Finansow oswiadczylo, ze bitcoin nie jest legalnym srodkiem platniczym, a w tym roku wice-minister finansow dodal, ze bitcoin jest "prawdopobodnie nielegalny". Z drugiej strony Rosja bardzo entuzjastycznie podchodzi do technologii blockchain i idei zbudowania wlasnej kryptowaluty.

  Jesli ktos chce sie serio zainteresowac tematem, to polecam rozdzielic kilka kwestii, przede wszystkim:
  1. Kryptowaluty jako takie (bitcoin, ethereum etc.)
  2. ICO (Initial Coin Offering)
  3. Fundusze kryptowalut
  4. Technologia lezaca u podstaw kryptowalut, ktora moze byc uzyta do innych celow (blockchain i DLT - distributed ledger technology)
  Najwiecej nieporozumien wokol kryptowalut wynika z pomieszania tych tematow.

 • usuniety-komentarz

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze, że Rysek nie namawiał by brać kredyt w tej walucie.

 • rasta-mw

  Oceniono 5 razy 1

  u nas mamy PISCOIN, warto zainteresowac się to walutą, szybko rośnie i równie szybko padnie )))

 • HANNIBAL KANIBAL

  Oceniono 2 razy 0

  Jeden BITKOIN prawdopodobnie do końca roku przekroczy 30 tysięcy. Jeszce w maju kosztował około 5 tysięcy. Jeśli ktoś chce pomnożyć kapitał, istnieje również wiele innych pewnych okazji np. LISK, który kosztował, na początku maja około 2 zł a teraz kosztuje, około 16 zł warto nadmienić, że osiągnął już pułap 30 zł. Cena liska po uruchomieniu platformy do robienia aplikacji na przełomie roku (grudzień styczeń) skoczy w okolice 60-80 zł, jeśli nie więcej
  Kto się jeszcze nie załapał, podaje namiary >>> httXps://auth.bitbay.net/ref/71571 <<<
  ( UWAGA usunąć X).Takich zysków, nie zapewni żadna lokata w banku. Dziś zainwestowany 1000 zł za rok lub dwa pozwoli zarobić kilkaset tysięcy a takie 10 tysięcy kilka milionów zł w ciągu roku, lub dwóch, jeśli rzecz jasna ktoś trzyma na długi termin. Jest duże prawdopodobieństwo, że za jednego Bitcoina do końca 2018 roku będziemy płacić 100 zł. Istnieją prognozy, które mówią że 1 Bitkoin za 10 lat będzie wart grubo powyżej 1 miliona dolarów. Korzystajcie do woli i zarabiajcie. Nie bądźcie niewolnikami zakichanych rządów i korporacji. Sporo ludzi z tego linku zarobiło już krocie...
  Propinate nobis similibusque...

 • dust-on-the-wind

  Oceniono 2 razy 0

  skoro tak nachalnie reklamowana jest ta lipna "waluta" to znaczy że za chwilę ta bańka yebnie z łomotem. Tylko idiota pakowałby PRAWDZIWE pieniądze w to g..no. A zarobią TYLKO autorzy tego przekrętu.

 • poparzony

  Oceniono 2 razy 0

  Klasyczne objawy bański spekulacyjne che, che, che
  Były kiedyś cebulki tulipanów, ostatnio dotcomy, obligacje na hipotekach, a teraz BC (u nas był Amber Gold ;)
  Ciekawe jest kiedy pęknie i dlaczego ;)
  ______________________________________________________________________
  Bo Jasiu "Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom...
  Siłom i godnościom osobistom." jak pisał klasyk kabaretu ;)

  www.facebook.com/s.kominski & www/benchmark.pl/aktualnosci/janusze-biznesu-w-akcji-iphone-x-pozwala-sporo-zarobic.html
  - - - - - - - - - - - - - -
  Dzień dobry,

  trzeba mieć wyjątkowe niskie mniemanie o sobie, by sformułowanie
  "Janusze Internetu" brać do siebie tylko dlatego, że ma się na imię Janusz.

  Również nie pozdrawiamy

  Redakcja benchmark.pl
  Benchmark Sp. z o. o.
  ul. Wołczyńska 37, 60 - 003 Poznań

 • tatankaiyotake

  Oceniono 2 razy 0

  Kto ma zarobić ten zarobi, reszta szaraków zostanie z długami. Ile razy już się powtarza taka historia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX