Euronet chce obniżyć limit jednorazowej wypłaty. Część klientów zapłaci wyższe prowizje

Euronet to monopolista na polskim rynku. Posiadając sieć 7500 bankomatów i wpłatomatów dla wielu stanowi podstawowe źródło dostępu do pieniędzy. Do tej pory jego użytkownicy mogli jednorazowo wypłacić od 2,5 do 4 tys. zł., ale teraz firma testuje obniżenie limitu do 1 tys. zł. Kto chce więcej, będzie musiał wykonać kilka operacji.

Na razie sprawa ma charakter pilotażowy i limit obowiązuje w wybranych urządzeniach. Jak podaje Interia.pl, są one wybierane losowo, a ich liczba ciągle rośnie. 

W rozmowie z Interią przedstawicielka firmy tłumaczy, że działania wpisują się w strategię sieci na najbliższe lata.

- W związku z realizowaną strategią wzrostu stale poszukujemy narzędzi służących optymalizacji procesów działania sieci Euronet, tak aby przy zwiększaniu udziału w rynku obniżać koszty jej utrzymania. Jednym z takich rozwiązań jest przechodząca obecnie etap pilotażu modyfikacja przebiegu transakcji, polegająca na obniżeniu maksymalnej kwoty jednorazowej wypłaty do 1 tys. zł, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wypłaty wielokrotności tej kwoty - mówiła w rozmowie z Interia.pl Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Miziołek w swojej wypowiedzi podkreśliła, że zmiana dotknie 5 proc. klientów sieci, ponieważ tylko taka grupa wypłaca kwoty powyżej 1 tys. zł.

Dla klientów, którzy jednorazowo będą chcieli wypłacić większą sumę pieniędzy oznacza to wydłużenie całej procedury, konieczność obejrzenia kolejnych reklam, a w niektórych przypadkach również obciążenie większą prowizją związaną z limitem darmowych wypłat z bankomatu.

Więcej o:
Komentarze (67)
Euronet chce obniżyć limit jednorazowej wypłaty. Część klientów zapłaci wyższe prowizje
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 8 razy 6

  Wikipedia : Euronet Worldwide, Inc. – międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się przetwarzaniem elektronicznych transakcji pieniężnych dla instytucji bankowych, handlowych i operatorów telefonii komórkowej (doładowań prepaid), posiadające największą w Europie sieć bankomatów.
  Przedsiębiorstwo powstało w 1994 roku w Budapeszcie, na Węgrzech jako Bank Access 24. W roku 1996 zmieniło nazwę na Euronet Services Inc., a od roku 2000 do dziś działa jako Euronet Worldwide. Obecnie siedziba znajduje się w Leawood, w Stanach Zjednoczonych......
  Każda firma założona w Europie i łyknięta przez jankesów momentalnie wprowadza lichwiarskie opłaty. Najlepszym przykładem jest portal ogłoszeniowy OLX.
  To jedynie uświadamia ludzkości jak tyrają na panów zza wielkiej wody tyrają niewolnicy aby naród panów mógł utrzymywać u siebie wielomilionową armię socjalną czyli osób, które nie pracują ze względu na kilkuset procentową nadwagę lub są uzależnione od używek.

 • 3ras

  Oceniono 3 razy 3

  Euronet nie jest bankiem , tylko firmą obsługującą bankomaty.

 • mesik50

  Oceniono 7 razy 3

  Za chwilę za 1000 zł. będzie można kupić tylko chleb, ziemniaki, margarynę i mleko. I to nie z tych produktów z najwyższej półki. Tylko te najtańsze. Jak wracamy do komuny to pełną parą, prawda pośle kaczyński?

 • boczek150

  Oceniono 2 razy 2

  Powrotu do średniowiecza ciąg dalszy. Czekam, który bank jako pierwszy zacznie się rozliczać w solonych śledziach.

 • adolfiutin11

  Oceniono 4 razy 2

  who cares ???

 • czonek22

  Oceniono 1 raz 1

  "polegająca na obniżeniu maksymalnej kwoty jednorazowej wypłaty do 1 tys. zł, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wypłaty wielokrotności tej kwoty"

  czyli nadal będę mógł wypłacić jednorazowo np. 2k ale będzie to traktowane jako wielokrotność 1k i zapłacę podwójną prowizję, hmmm, ciekawe :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX