Dostawy z Allegro do paczkomatów przez tydzień od 18 listopada będą darmowe. Czy InPost da radę?

Od soboty 18 listopada do piątku 24 listopada potrwa akcja, w ramach której dostawa zakupów z Allegro do paczkomatów InPost będzie bezpłatna.

Czy InPost poradzi sobie z prawdopodobnym natłokiem paczek? To pierwsza tak duża akcja darmowej dostawy do paczkomatów. Rok temu w okresie przedświątecznym spółka miała problemy ze sprawnym dostarczaniem przesyłek. Poza tym warto przypomnieć, że ostatni dzień akcji, czyli piątek 24 listopada, to tzw. Black Friday, czyli dzień, w którym wiele sklepów organizuje duże wyprzedaże - także Allegro zaoferuje zniżki i promocje.

Rafał Brzoska, prezes grupy Integer (należy do niej InPost) zapewnia, że problemów nie będzie. - Starannie przygotowaliśmy się do tygodnia darmowej przesyłki – mówi Brzoska. – W tym roku na klientów czeka zarówno znacznie rozszerzona sieć samych paczkomatów, jak i rozbudowana w porównaniu do ubiegłego roku liczba dostępnych skrytek paczkomatowych. Ponadto dedykowani zostali dodatkowi kurierzy obsługujący nasze urządzenia, którzy zapewnią szybką rotację paczek - dodaje prezes Integera. Pozostaje wierzyć w jego słowa.

Na marginesie - nie tylko tydzień darmowej dostawy w Allegro jest wyzwaniem. Poczta Polska czy firmy kurierskie już poszukują - m.in. własnymi kanałami oraz przez agencje pośrednictwa pracy - dorywczych pracowników, którzy pomogą im podołać świątecznemu szałowi. Przykładowo, Poczta Polska zapowiedziała zatrudnienie na ten newralgiczny okres ok. 1000 osób na umowy-zlecenia.

To nie koniec nowości na Allegro

Przy okazji Allegro informuje też o planowanych zmianach w logistyce dostaw, które miałyby zacząć obowiązywać w połowie 2018 r.

- Planujemy udostępnić klientom i sprzedawcom na Allegro szeroką paletę usług logistycznych zarówno dostaw do biur i domów jak i do punktów odbioru czy automatów do paczek z gwarantowanym czasem dostawy i w kilku przedziałach jakościowych: dostaw ekspresowych, standardowych i ekonomicznych – mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. Rozwoju Allegro.

Usługa dostawy express ma polegać na dostarczeniu przedmiotu zakupu następnego dnia po zamówieniu. Allegro planuje także, aby użytkownicy mogli śledzić przesyłki na swoim koncie na platformie zakupowej.

W najbliższych dniach Allegro ma ogłosić przetarg na usługi operatorów logistycznych.

 ***

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (31)
Dostawy z Allegro do paczkomatów przez tydzień będą darmowe. Czy InPost da radę?
Zaloguj się
 • swerd

  Oceniono 6 razy 4

  już inpost nie daje rady. kupuje paczke, wybieram paczkomat inpost. okazuje sie ze jest zapchany i bez mojej wiedzy dają do takiego na drugim końcu miasta. a przeciez jest telefon do mnie i moge podać jaki inny paczkomat mi pasuje?

 • xyz_xyz1

  Oceniono 2 razy 2

  Ja uznaję tylko i wyłącznie przesyłkę do placówki Poczty Polskiej. Nie bawię się w paczkomaty - nie zamierzam zastanawiać się czy paczka tam będzie o której będzie i czy przypadkiem urządzenie się nie spe...li. Po za tym poczta to poczta a placówka pocztowa to nie maszyna. Z kurierem nie będę się szarpał - wracam do domu późnym popołudniem i nie uśmiecha mi się jechać na peryferia miasta do siedziby firmy kurierskiej po paczkę. Placówka pocztowa którą wybieram na miejsce dostawy gwarantuje mi iż na spokojne obiorę to co mam odebrać.

 • velores

  Oceniono 2 razy 2

  pracowałem w tym kołchozie 3 m-ce. po tym co tam zobaczyłem, jak ta banda gamoni zarządza tym interesem od strony logistycznej mogę zaręczyć, że inpost nie da rady.
  tam nie ma ludzi, którzy by pracowali dłużej niż kilka miesięcy, jest ciągła rotacja ze względu na marne zarobki i niewolnicze traktowanie pracownika przez to pracują tam przypadkowi ludzie bez minimalnego doświadczenia jak postępować w warunkach ekstremalnych (magazyn zawalony po sufit paczkami) takich jak w grudniu zeszłego roku.
  myślicie, że komuś tam na sortowni będzie zależało, byś dostał paczkę na czas, gdy na dworze będzie 0 stopni a w magazynie +5 stopni ?
  ni hu...hu... :)

 • poochojek

  Oceniono 2 razy 2

  "Allegro planuje także, aby użytkownicy mogli śledzić przesyłki na swoim koncie na platformie zakupowej."

  cos co jest standardem na ebay od ponad 20 lat, tempaki zaraz opantetuja jako polska innowacje

 • jeak

  Oceniono 1 raz 1

  Nigdy nie dzwońcie na infolinię InPost > czas oczekiwania itp. średnio 15 min. + rozmowa > koszt ok.10zł.!!!

 • jeak

  Oceniono 1 raz 1

  Już lecę na zakupy na allegro ... straszna okazja :)

 • Oceniono 1 raz 1

  In Post wybieram przy opcjach dostawy jedynie jak nie ma innego wyjścia. W przeciwnym wypadku wolę kupić u innego sprzedawcy niż później szukać paczki Bóg wie gdzie.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 1 raz 1

  Piękna mi darmowa dostawa do paczkomatu. W cenie 9,99 zł. Jest sobota. Zapłaciłem.

 • egon_olssen

  Oceniono 3 razy 1

  Nie dadzą rady. Już teraz zdarza się, że paczka zamiast do paczkomatu (z którego mogę odebrać paczkę późnym wieczorem na spacerze z psem) trafia do punktu odbioru w sklepie osiedlowym (czynnym do 18 i nieczynnym w niedziele). Inpost nie widzi problemu - bo jest to zgodne z regulaminem, dla mnie jednak jest to oszustwo - bo reklamują się jako możliwość odbioru 24/7

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX