Jest wykonawca kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Jednak będą opóźnienia

Dobra wiadomość - jest wykonawca 2,5 km kolejnego odcinka WOW. Zła wiadomość - wiele innych inwestycji będzie opóźnionych, a nie wiadomo też czy WOW powstanie do 2025 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowę na wykonanie 2,5 kilometra trasy S17 z firmą Warbud. Odcinek, który wybuduje Warbud, stanowi część tzw. WOW, czyli Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Warbud wykona prace między węzłem Zakręt a węzłem Lubelska (bez samego węzła). Wartość inwestycji to 225 milionów złotych, a termin zakończenia budowy to marzec 2021 roku.

Pod tweetem, w którym GDDKiA chwaliło się nową inwestycją padło pytanie, kiedy uda się ukończyć całą Wschodnią Obwodnicę Warszawy. GDDKiA nie chce jednak mówić, czy uda się ukończyć budowę do 2025 roku. Brak jest bowiem decyzji środowiskowych na niektórych odcinkach planowanej inwestycji.

Opóźnienia blokują także oddanie obwodnicy Marek w ramach trasy S8. Budowa obwodnicy Marek nie idzie zgodnie z planem, a tuż przed planowanym terminem ukończenia Ministerstwo Infrastruktury planuje zerwać umowę z wykonawcą, włoską firmą Salini, która okazała się nierzetelna. Według „Gazety Wyborczej” inwestycję dokończyłaby GDDKiA własnymi siłami.

Problemy pojawiają się też na budowie całej Via Carpatia na terenie Polski. Droga miała być ukończona do 2024 roku, jak zapowiadał ostatnio minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jednak GDDKiA ma własny harmonogram z którego wynika, że nawet 2025 rok może nie być realny. Odcinek Białostok-Ełk może być ukończony po 2025 roku z uwagi na konieczność znalezienia lokalizacji w rejonie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

***

Jacek Gadzinowski: Nie trzeba pracować 10 godzin dziennie, żeby osiągnąć sukces [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (51)
Jest wykonawca kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Jednak budowy dróg zmagają się z opóźnieniami
Zaloguj się
 • aronia0

  Oceniono 29 razy 21

  Czyli za PIS wiecej nowych drog nie powstanie. A potem bedzie nowa unijna perspektywa finansowa, gdzie Polska dostanie na inwestycje wielkie zero (bo nie zrealizowala planowanych inwestycji w tej perspektywie finansowej) a ponadto jest sklocona z Komisja, a zatem zapomnijcie Polacy o nowych drogach. Bedziecie mogli tylko jezdzic po tych wybowanych przez PO, do czasu az sie nie rozpadna (bo na remont tez kasy nie bedzie). I tak to spelni sie marzenie Szydlo i Dudy o Polsce w ruinie. .

 • Adam A.

  Oceniono 14 razy 14

  Może ktoś zwrócił uwagę, że Wschodnia Obwodnica Warszawy nie może powstać i jest blokowana od 15 lat. Powstaje pytanie dlaczego, skoro w tym czasie udało się zrealizować inwestycję na Północ i Zachód od Warszawy, gdzie są równie cenne( jeśli nie bardziej) obszary przyrodnicze i urbanistyczne. Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy tylko zwrócić uwagę na to kto mieszka w Wesołej i dlaczego jest to minister "niszczenia" środowiska. Jeśli dodamy do tego jego małżonkę ( radną Wesołej) to wyłania się jasny obraz dlaczego nie można dokończyć WOW. Wycinka Puszczy Białowieskiej - proszę bardzo ale wycinka parku w okolicach Wesołej pod obwodnicę - po moim trupie.

 • swientyjacenty

  Oceniono 3 razy 3

  Szydło w kampanii mówiła o państwie teoretycznym, no i mamy państwo teoretyczne. Prawe i sprawiedliwe również w teorii.

 • who_cares

  Oceniono 3 razy 3

  WOW powstanie kiedy umrze Szyszko - taka brutalna prawda ...

 • gg7887

  Oceniono 2 razy 2

  zawsze można zmienić prawo, PiSuary są w tym dobre np. dla Carpatii ustawa że nie potrzeba uzgodnień środowiskowych tylko jak prezes z kotem na Nowogrodzkiej przejadą paluchem po mapie to ma tak być budowane, Plastuś podpisze a niby-Trybunał przyklepie że zgodne z Konstytucją i o co ten krzyk?

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 4 razy 2

  Kuźwa, naprawdę nie widać co robi korki? Jakie są priorytety? Jak rozwiązać 80% problemów nakładami 4% całej inwestycji? Odpowiadam po kolei.
  To samochody osobowe robią korki.
  Priorytetem są nisko kosztowe lokalne rozwiązania.
  Podaję przykłady rozwiązań 80/4.
  Kilkaset metrów od węzła Puławska do Ursynowa (za Auchan, d. Gean), może być doraźnie po jednym pasie.
  Ok. 5 km tzw. Puławska bis.
  Rozjazd w Zakręt, plus kilka lekkich przejazdów na Czecha, tylko dla samochodów osobowych.
  Rozjazd (z nawrotką) na Wóycickiego ze skasowaniem skrzyżowań na Muzealnej i Dzierżoniowskiej (tylko zjazd i dojazd).

 • jedynyjaku

  Oceniono 1 raz 1

  zacznijcie budowac wow od strony Marek i Zielonki, tu nie ma zadnych kontrowersji, nie mieszkaja zadni znani ministrowie, a droga idzie przez las. a z wesola dogadujcie sie przez nastepna dekade nawet

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX