Goldman Sachs będzie zatrudniać w Polsce. Pracę w wielkim banku może dostać kilkaset osób

Amerykański bank inwestycyjny planuje zatrudnić około 250-300 osób w swoim oddziale w Warszawie. Tak donosi "Financial Times" oraz jeden z branżowych portali. To kolejny z dużych zagranicznych banków, który chce rozwijać działalność w naszym kraju.

Goldman Sachs chce zwiększyć zatrudnienie w Polsce do 750-800 osób i są spore szanse, że stanie się tak do końca przyszłego roku. Tak powiedział dziennikowi „Financial Times” szef warszawskiego biura, Brent Watson. Jego zdaniem w kolejnych latach możliwa jest dalsza ekspansja.

Wzrost zatrudnienia o połowę

Goldman Sachs otworzył swoje biuro w Warszawie w 2011 roku, obecnie pracuje w nim około 525 osób. Przeważająca większość zatrudniona jest w działach operacji i technologii. Reszta to pracownicy m.in. zarządzania ryzykiem i HR. Jak podaje „Financial Times”, nowe miejsca pracy będą podobne do tych już istniejących.

Pogłoski o tym, że Goldman Sachs może szukać nowych pracowników do polskiego oddziału, pojawiły się już lipcu. Branżowy portal Efinancialcareers.com napisał wtedy, że do Warszawy z Londynu przenosi się Samantha Liakris, rekruterka Goldmana z dużym doświadczeniem. Dziś także portal pisze na ten temat – według jego doniesień amerykański bank ma przyjąć do pracy 250-300 osób, przede wszystkim z lokalnego rynku. Przedstawiciele banku mieli już rozpocząć łowy na uczelniach, ale szukać będą też doświadczonych pracowników – podaje Efinancialcareers.com.

Nie tylko Goldman Sachs lubi Polskę

Goldman Sachs to kolejna duża instytucja finansowa, która chce zatrudniać w Polsce. We wrześniu oficjalnie o takich planach mówił JP Morgan, inny duży bank inwestycyjny, który działalność w naszym kraju uruchomi w połowie przyszłego roku, a docelowo ma zatrudnić około trzy tysiące osób.

Warszawa jest też podobno jednym z miast centralnej Europy, gdzie swoje biuro może otworzyć Standard Chartered. Jak pisze „Financial Times”, decyzja w tej sprawie ma zapaść w pierwszym kwartale przyszłego roku.

To wszystko nie wydaje się być powiązane z brexitem – banki tworzą po prostu nowe miejsca pracy i szukają miejsca w naszej strefie czasowej, tak by móc zapewnić obsługę swoim klientom 24 godziny na dobę. Polska, z dużą liczbą absolwentów kierunków finansowych z dobrą znajomością języka angielskiego, może wciąż na tym polu konkurować niższym kosztami zatrudnienia w porównaniu do takich miast jak Frankfurt czy Paryż, które często wymieniane są jako przyszli potencjalni beneficjenci przenoszenia etatów z pobrexitowego Londynu.

Jak na razie z miejsc pracy po brexicie Polska za bardzo nie skorzystała. Niedawno przegraliśmy walkę o dwie unijne agencje.

Czytaj więcej na ten temat: Brexit już uderza w Brytyjczyków. Londyn właśnie stracił dwie agencje UE. Starała się o nie Warszawa

+++

Jacek Gadzinowski: Nie trzeba pracować 10 godzin dziennie, żeby osiągnąć sukces [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (21)
Goldman Sachs będzie zatrudniać w Polsce. Pracę w wielkim banku może dostać kilkaset osób
Zaloguj się
 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 6 razy 4

  Precz z kaczorem dyktatorem
  Tusku wróć

 • para_sucha

  Oceniono 1 raz 1

  Nasz człowiek w Moskwie musi być na to wszystko strasznie w**ny...

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 5 razy 1

  Amerykańscy lobbyści rules! PiS na smyczy Jankesów zrobi nam tu raj na ziemi - drugie Manili jak to zapowiedział Morawiecki

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 0

  Goldman Sachs Dick...

 • dust-on-the-wind

  Oceniono 1 raz -1

  oszuści bankowi czują się w Polsce jak piranie w mętnej wodzie klimat im sprzyja, w USA i gdzie jeszcze nakradli i jeszcze im mało?

 • puzonik48

  Oceniono 1 raz -1

  Oszuści bankowi lgną do Polski jak pszczoły do miodu :(

 • a.pazio

  Oceniono 1 raz -1

  Wypied...ć!
  Ciekawe ile zapłacą ludziom, żeby ci dobrowolnie stali się pośmiewiskiem?

 • k1harper

  Oceniono 5 razy -1

  najpierw zrobia brain drain

  pozniej dobiora sie do poufnej wiedzy zwerbowanych pracownikow

  odbiora klientow premium lokalnym bankom

  zagraja prawdopodobnie waluta polska na deser

 • kolega303

  Oceniono 3 razy -1

  o te 2 duże agencje to było ponoć losowanie, przynajmniej w jednym przypadku? to jak to było, Gazeto? czy w losowaniu można coś przegrać (czy raczej nie wygrać?) różnica subtelna, ale istotna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX