Gazeta.pl Next >  Biznes >  Orange dogadał się ze związkowcami. Ustalono limit dobrowolnych odejść i wielkość podwyżek

Orange dogadał się ze związkowcami. Ustalono limit dobrowolnych odejść i wielkość podwyżek

A A A

Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi umowę społeczną na lata 2018-2019, w ramach których między innymi ustalono, że z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać maksymalnie 2680 pracowników.

Nowa umowa będzie obowiązywać przez dwa lata. I dotyczy kilku istotnych zagadnień – nie tylko maksymalnej liczby osób, które będę mogły dobrowolnie odejść z telekomu.

Ustalono między innymi wysokość pakietu finansowego dla pracowników odchodzących z Orange. Będzie ona zależała od stażu pracy i będzie powiększona w roku 2018 o „5 tys. zł dla pracowników ze stażem pracy od 10 do 15 lat, o 10 tys. zł ze stażem pracy od 15 do 20 lat oraz o 26 tys zł ze stażem od 20 lat”.

Dogadano się też odnośnie podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w firmie - 2,5 proc. w roku 2018 i w roku 2019.

W umowie zawarto znalazły się również zapisy o wysokości dodatkowego odszkodowania dla pracowników, którzy osiągną wiek emerytalny, regulacje dotyczące wsparcia z programu alokacyjnego oraz zasady, na jakich odchodzące osoby będą mogły skorzystać z programu wsparcia w poszukiwaniu pracy na rynku.

Zapisy umowy przewidują również kontynuowanie programu „przyjazne środowisko pracy” oraz utrzymanie pakietu opieki medycznej.

Polecamy
  • Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki i prezes NBP prof. Adam Glapiński podczas konferencji Narodowego Banku Polskiego, Warszawa 14.10.2016 Prezes Glapiński nie boi się inflacji. Ale w RPP chyba nie wszyscy tak myślą
  • Widok na Paryż roztaczający się z tarasu Grande Arche Gospodarka Francji wstała z kolan. Ważny wskaźnik najwyżej od ponad 6 lat
Komentarze (12)
Orange dogadał się ze związkowcami. Ustalono limit dobrowolnych odejść i wielkość podwyżek
Zaloguj się
 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 7 razy 5

  "Orange dogadał się ze związkowcami. Ustalono limit dobrowolnych odejść "
  Hmm a ja gupi myslalem ze z pracy zawsze mozna odejsc poprzez zlozenie wymowienia.................
  Tytul powinien brzmiec " ustalono wysokosc lapowek za zwolnienia pracownikow"

 • Oceniono 3 razy 1

  Co się stało że teraz tacy skorzy do podpisywania umów a z firmą Orange LLC i jej właścicielem nie chcieli podpisać umowy na kupno znaku towarowego ORANGE zarejestrowanego w Polsce tylko ukradli organizując później fikcyjny konkurs, tak samo było z domeną ....orange.pl też ukradli mimo procesów sądowych i specjalnie dla nich wystawionej domeny do sprzedaży na portalu aukcyjnym, nie, nie chcieli kupić za odstępne, po prostu kradli poprzez słupa z Francji za pomocą mafii sydowskiej także funkcjonującej w NASK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane