Prezent dla kierowców na mikołajki. Można już jechać kolejnym odcinkiem S7 z Warszawy nad morze

Coraz dłuższa nowa ekspresówka ze stolicy nad morze. Jak informuje GDDKiA, 6 grudnia do ruchu oddano fragment Rychnowo - Olsztynek.

Odcinek Rychnowo-Olsztynek ma 11,25 km długości. Musieliśmy na niego poczekać nieco dłużej, pierwotnie roboty miały się zakończyć 22 czerwca. O tym, że zostanie oddany 6 grudnia, dzień wcześniej poinformowała na Twitterze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek budowała firma Strabag, wartość kontraktu według umowy wynosiła 388,5 mln zł, inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

- Dzisiaj oddajemy do ruchu kolejny odcinek nowoczesnej drogi ekspresowej. Dzięki tej inwestycji kierowcy szybciej i bezpieczniej pojadą na trasie łączącej Olsztynek z Ostródą. Za 10 lat wszystkie miasta wojewódzkie będą połączone siecią dróg ekspresowych i autostrad – zadeklarował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Nowy odcinek S7Nowy odcinek S7 GDDKiA

Budowa kolejnych odcinków S7

Na trasie S7 z Warszawy („siódemka” przebudowywana jest też na południe od stolicy, do Krakowa) trwają jeszcze prace budowlane na odcinku Ostróda Północ - Ostróda Południe - także się opóźniają, bo obwodnica Ostródy miała być gotowa do 15 sierpnia, według zapowiedzi, powinna zostać oddana w grudniu. Budowany jest też jeszcze (tę inwestycję realizuje gdański oddział GDDKiA) odcinek Nowy Dwór Gdański – Elbląg, ma być gotowy jesienią przyszłego roku. Niedawno wybrano wykonawcę odcinka Pieńki – Płońsk (także Strabag), ale zanim firma wejdzie na plac budowy, czeka ją jeszcze sporo przygotowań.

Do przebudowy całej trasy S7 z Warszawy nad morze zostaje jeszcze jak na razie zupełnie nie ruszony fragment najbliżej stolicy, do Czosnowa przez Łomianki. Nie ogłoszono jeszcze na niego przetargu. Jak podaje GDDKiA, część z tego fragmentu jest w przygotowaniu, a na części obecnie prowadzone są prace projektowe stadium STEŚ (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe), uwzględniające warianty przebiegu trasy. Ten fragment jest jednak już teraz dwujezdniowy.

+++

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (85)
Prezent dla kierowców na mikołajki. Można już jechać kolejnym odcinkiem S7 z Warszawy nad morze
Zaloguj się
 • Barry Kent

  Oceniono 42 razy 28

  Akurat pod koniec kadencji PiS uzbiera się tego (zaprojektowanych, zbudowanych i oddanych do użytku) ze czterdzieści kilometrów.
  PiS nie jest zdolny organizacyjne, intelektualnie i mentalnościowo do koordynowanie czegokolwiek innego niż przejmowania koryt, obsadzania synekur, kręcenia lodów typu SKOKi, Rydzyk czy żałosne fundacje i ogólnej rozpierduchy.

 • edek40

  Oceniono 30 razy 16

  Kto mi napisze ile jeszcze zostało rozpoczętych przez PO inwestycji. Tak dla jasności, abym wreszcie mógł zacząć dostrzegać dobrą zmianę również w infrastrukturze.

 • flat_hu

  Oceniono 23 razy 13

  A potem i tak staniemy wszyscy w korku w Łomiankach bo jakieś kretyn nie potrafi świateł zsynchronizować/ustawić.

 • wiatrakt

  Oceniono 10 razy 8

  Niemal 40 baniek za kilometr? I to nie autostrady?
  A podobno to PełO drogo budowało...

 • miikz

  Oceniono 4 razy 2

  to kłamczyński sam zbudował tymi ryncami........na drabince.....

 • krzycho-to-ja

  Oceniono 2 razy 2

  tak sobie myślę..
  jeśli planowana 2 letnia budowa fragmentu drogi przeciąga sie o pół roku..
  to jakim cudem PiS-owi uda się zbudować ogromne lotnisko z infrastrukturą w ciągu 6 lat????
  przecież to jest w naszych realich kompletnie niemożliwe!

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 2 razy 2

  Takie mapy, to wiecie, gdzie sobie możecie.

 • tilow3

  Oceniono 4 razy 2

  Usłyszane od pisowca, który ma we krwi wieczne narzekanie "i komu to budują? Niemcom, by mogli się bujać po polskich drogach". Wy tak serio pisowcy? wszędzie tam gdzie białe, widzicie czarne? czy to jednostkowy przypadek?

 • wejsunek47

  Oceniono 4 razy 2

  fajnie..bardzo lubię tę drogę.. i wolę od autostrady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX