Komentarze (179)
Firma w Polsce przyjmie do pracy 150 osób. I chyba jej bardzo zależy. "Praca jest lekka, czysta"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fojtek doe

  Oceniono 2 razy 2

  No Panie Morawiecki.
  Co Pan na to?
  Bo importowani Ukraińcy też nie chcą.

  Pan zerknie jak to w Rumunii zrobili.
  No chyba że smyczka banksterska jest aż tak krótka.

 • the_incognito

  Oceniono 4 razy 2

  Stara śpiewka o medianach, średnich i centylach - kogo to obchodzi, tym bardziej w momencie gdy nie mają pracowników, to mogą sobie statystyki o kant d* potłuc. Albo zwiększać stawkę i w pewnym momencie chętni się znajdą.

 • m.a.l.a_syrenka

  Oceniono 4 razy 2

  Chodzi o płacę ze wszystkimi możliwymi dodatkami, nadgodziny, frekwencja, uznaniowa i jakie tam jeszcze są, jak ci się noga powinie, to z podstawy... heloł! Najniższa krajowa?... a opary? To nie żadne szkodliwe warunki, bo znamy prowadzącego pomiary. Skąd ja to znam? Jest dużo firm szukających pracowników. Przyjdźcie, pracujcie, tak chcemy żeby na rynku pracy było znowu jak w Bangladeszu. Dlaczego tam pracują głównie kobiety? Bo mężczyźni lepiej się cenią. To "przeważnie";-) kobieta rodzi, karmi, bierze opiekę, a przydałaby się przecież emerytura. Do firm oferujacych pracę za pieniądze i sensowną ścieżkę kariery, a nie za drobniaki do końca życia przy lutowaniu jednego podzespołu w dalszym ciągu ustawiają się kolejki.

 • stanislaw.kupiec

  Oceniono 4 razy 2

  przykleić nad zmywakiem w londynie natychmiast wszyscy wrócą

 • poke710.0

  Oceniono 4 razy 2

  3325 brutto, a nauczyciel dyplomowany (najwyższy stopień awansu, w/g nowych zasad wprowadzonych przez PiS - nie wcześniej niż po 15 latach pracy) ma podstawę 3149...

 • lukasgld

  Oceniono 4 razy 2

  Dzisiaj się mądra pani wypowiadała w Tvnie. Naprawdę mądra nie kpię. Firmy jak widać ciągle się otwierają tam gdzie rąk do pracy teoretycznie dużo, ale nagromadzenie firm też. Może czas pomyśleć o mniejszych ośrodkach szczególnie na ścianie wschodniej.

 • lukasgld

  Oceniono 4 razy 2

  To jadę na Śląsk. Na Podkarpaciu tylko brud, smród i ubóstwo w takich firmach produkcyjnych. Najniższa krajowa, warunki pracy urągające standardom.

 • jakrab

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny inwestor z biznesplanem opartym na niewolniczych stawkach jest zdziwiony brakiem chętnych . Śmiać się czy płakać ? Ktoś przegapił ,że sytuacja w Polsce się zmieniła ? A recepta jest prosta - trzeba być konkurencyjnym również na rynku pracy szanowni przedsiębiorcy .Mniej środków dla Zarządów więcej dla pracowników . I koszty ogólne nie wzrosną a zyski będą takie same .

 • single_malt

  Oceniono 1 raz 1

  po cholere zatrudniac ludzi to tak idiotycznej pracy ? To przeciez powinny montowac automaty.
  Powinien byc zakaz lokowania tego typu firm w Polsce - to jest technologia dla Bangladeszu.

 • dawn-to-dusk

  Oceniono 1 raz 1

  "90% zatrudnionych to kobiety" - nic dziwnego, pensja z dodatkami, które nie są pewnikiem wynosi 2383 zł netto przy umowie o pracę, więc szału nie ma. W budowlance można zarobić więcej, przed. komunikacyjne w regionie płacą podobnie już na wstępie, a można dorobić jeszcze przy świętach i na "nockach". jak zaczną płacić po 3k na rękę na początek, co dla nich i tak jest opłacalne (podatków nie płacą bo to spec-strefa), to problemu nie będzie. I przestańcie podniecać się medianą, bo ona pokazuje patologię zarobkową w Polsce, a nie normę. Średnia pensja jest zaś o kilkaset zł wyższa, czyli potencjał gospodarka ma, tylko firmy nie chcą płacić "robolom". To niemiecka spółka, więc trudno mówić tu o niskim poziomie efektywności produkcji. Pensje proponowane przez BZM wciąż trudno uznać za uczciwe.

  Moja rada (sam to już planuję od pewnego czasu): chodzić na rozmowy i mówić otwarcie o ŻĄDANIACH finansowych nie zgadzając się na ich warunki. Po pewnym czasie zmienią zdanie. Bez tego możemy sobie gadać tylko na forach.

 • anna_pot

  Oceniono 1 raz 1

  co jest niby wyjątkowo atrakcyjnego w tym ogłoszeniu? pensja dość przeciętna za zwykłą robotniczą pracę.

 • aktyntasza

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe że w urzędach w biurach jest nadmiar pracowników a na stanowiskach pracownik fizyczny brakuje ludzi do pracy ?

  Na kopalniach na dole brakuje ludzi do pracy a na górze biurowce pełne związkowców.
  Na policji biura pełne, sędziów i prokuratorów nie brakuje, nauczycieli też nie - ciepłe posadki pełne.

  Gdzie jest kasa to i jest pracownik /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

 • smiki48

  Oceniono 3 razy 1

  firma BMZ nie będzie miała problemów z pracownikami, gdy zapłaci im 3200 ale nie złotych tylko euro. Niemiec chce mieć za ćwierć ceny mieć dobrego pracownika i się dziwi, że mało ludzi chce być u niego niewolnikiem.

 • zelm71

  Oceniono 1 raz 1

  to jest 2300 netto. A to jest śmiech na sali. Sami niech robią za 2300.

 • Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy zaoferować dobrą płacę i to wystarczy ale jak się nie chce płacić to trzeba wypisywać takie idiotyzmy w ogłoszeniach.

 • amart96

  Oceniono 3 razy 1

  Inwestują na terenach patologicznych ,chorych zamiast wybrać wschód kraju.

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy 1

  dajcie 90 tys miesiecznie czyli tyle ile ma satórska z pis bez doświadczenia w ubezpieczeniach

 • 162tony

  Oceniono 3 razy 1

  No faktycznie, miód malina, poganiany przez jakiegoś Niemieckiego taśmowego Polski taśmowy gania Polaków... za 3000 brutto...
  Chyba was poje..chało...

  Ja wszystkim mówię o przykładzie firmy ubezpieczeniowej z Łodzi która miała problemy ze znalezieniem pracowników. A pewnego dnia przed HR stała kolejka. Dołożyli po 1000zł netto...
  Teraz ze znalezieniem pracowników mają tylko DZIADY skończone które nie potrafią podnosić płac i inwestować choćby w minimalny komfort pracy.

  Podnoście dzień w dzień pensje nowo przyjętym o 500zł czyli każdego dnia proponujcie o 500zł więcej. Dzisiaj 3000 brutto, jutro 3500, pojutrze 4000, popojutrze 4500 - i wystarczy.

  Będziecie musieli zainwestować w barierki żeby powstrzymać osoby chętne do pracy (oczywiście obecnym pracownikom też dawać podwyżki) ALE NIE! JESTEŚCIE DZIADAMI, ZERO PODWYŻEK TYLKO SZYBCIEJ, SZYBCIEJ, SZYBCIEJ!

 • dyzio-badyzio

  Oceniono 3 razy 1

  Git ! Jest szansa na 780 € na miesiąc po roku pracy BRUTTO ... Jprdl... Ludzie walą drzwiami i oknami... a oni jeszcze pewnie ulgi inwestycyjne dostali... oj, taki artykuł to strzał w stopę firmy.

 • d1r3ct

  Oceniono 5 razy 1

  No cóż firmy chciałyby dalej płacić 1300-1800zł netto, ale swoje produkty sprzedawać drożej i drożej. Przecież należy pamiętać, że co roku mamy podwyżki - od gazu, prądu, wody, czynszu po bilety, lekarstwa i żywności. Raz szybciej raz trochę wolniej, ale ceny rosną, jedną nie stoją w miejscu. A najbardziej wrażliwi są najmniej zarabiający bo często skromny wzrost płac jest zjadany właśnie przez podwyżki.
  I co ciekawe niektórzy chcą zachodnich zarobków np. lekarze. Zgoda, ale na Zachodzie...sprzątaczka ma tysiąc euro czy oni są gotowi płacić 1000€ i więcej kasjerce ? Bo jedynie wybrani specjaliści i firmy mają gonić Zachodni świat, a reszta zostać 1 latach 90-tych czy 2000 roku ?
  Biedni mają w Polsce tragiczną sytuację. Jeśli samotna matka zarabia 1605zł to przekracza 800zł na osobę, jeżeli ma jedno dziecko. Nie dostanie 500+. Jeśli natomiast jest dyrektorką w jakimś urzędzie z nadania partii (dzisiaj PiSu), mąż prokuratorem z nadania Ziobry to mają ponad 10 000 zł i dostaną na drugie dziecko 500+. Pomimo, że matka ma raptem 800zł na osobę, a oni przy np. 4 osobowej rodzinie mają 2000-3000zł na jedną...czyli więcej niż ona na dwie :D To ten genialny i kosztowny program nic nie daje jeśli masz 800zł, ale jeśli masz tysiące czy nawet miliony to już nie ma problemu. Progi socjalne, alimentów też nie ruszone. Za to wzorem poprzedników PiS w ramach obrony przed obywatelem i posiadania skutecznej metody siłowej dał we wrześniu podwyżki mundurowym (podległym MSWiA) :D

 • poppers68

  Oceniono 3 razy 1

  Nie piszcie proszę o wysokich kosztach pracy, które powodują, że standard płacowy to 2300 pln.
  Coraz częściej porównując ceny na Zachodzie vs. Polska zaczynamy dostrzegać, iż granice cenowe zacierają się.
  Jak to? Pracownik produkcyjny na Zachodzie może liczyć na pensję netto w REAL przy kasie na poziomie 1088 € + 300 € za nadgodziny a tylko niektóre kateogrie produktowe mają wyższą cenę niż analogicznie w Polsce? Naprawdę?
  PRACODAWCY POLSCY ORAZ POLSCY MANAGEROWIE FIRM ZACHODNICH BARDZO NIE CHCĄ DZIELIĆ SIĘ Z PRACOWNIKAMI ZYSKAMI.
  Przedstawiciel Handlowy firmy z obszaru dostawców do supermarketów w roku 2001 zarabiał 2300 pln na rękę.
  W roku 2017 zarabia również ca. 2300 pln na rękę.
  Jego odpowiednik na Zachodzie to pensja na poziomie 3000-4000 €.
  Manager Regionalny takiej firmy to w Polsce 4000 pln na rękę. W Niemczech to ca. 8 000 € na rękę.
  Polscy pracodawcy do perfekcji opanowali tłumaczenia niemożności podwyższania pensji. Mało tego, często utyskująć i wiecznie narzekając starają się ( niestety, często skutecznie ) zbudować u pracowników poczucie winy za to, że idzie słabo. Choć cholera wcale słabo nie idzie. No, nie jest tak?
  Zapytajcie znajomą księgową prowadzącą tzw. księgowość całkowitą - czyli mającą wiedzę jakie koszta ponosi pracodawca , ile zarabia a ile zarabiają pracownicy. KOSMOS.

 • krunghtep01

  Oceniono 3 razy 1

  Jak to ma byc atrakcyjna pensja w europejskim w koncu kraju to ja wole do Chin jechac,tam przynajmniej ryz tani. !! Zasilek w zbankrutowanej Grecji jest wyzszy !!

 • jan.w2

  Oceniono 5 razy 1

  Ta sama firemka za taką sama prace u siebie w czyli w helmutowni musi zapłacić pracownikowi min. 1500 ale jurków. Pomijam inne koszty pozapłacowe. W Polandi chce zapłacić i to dopiero po roku jakieś 600 jurków. Widać różnice?

 • marek.usc

  Oceniono 5 razy 1

  3200zł brutto to jak na Częstochowę psie pieniądze a co dopiero jak na Śląsk. W Częstochowe na produkcji w większości firm płacą w okolicach 4000 brutto plus socjalne premia roczna i pracowników znaleźć nie mogą. Tak żę firma BMZ niech sobie antyreklamy nie robi bo w ogóle nie znajdzie pracowników

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 1

  na ścianie wschodniej wystarczy dać pisiemu narodkowi kilka rubli i powiedzieć że będą tyrać dla dobra kaczora. będą zaiwaniać aż miło. tam już nie jest polska, tam ruska mentalność

 • mercx

  Oceniono 5 razy 1

  Po roku pracy otrzymaja 2366zl.. a przez rok beda pracowac za ile? za darmo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX