Komentarze (65)
Za 800 lat Niemcy będą na zero. Zegar niemieckiego długu kręci się w drugą stronę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bmarten

  Oceniono 2 razy 0

  A u nas "Bankomat" już żwawo dociągnął dług publiczny do ok.1000 miliardów zł, których nigdy nie spłacimy. Gdy był szefem banku, jego zagraniczny właściciel wyrzuciłby go na zbity pysk, gdyby wygenerował stratę. Ale bank był prywatny, a tu forsa państwowa...

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 2 razy 0

  w uzupełnieniu
  Nad Wisłą działania na rzecz odwrócenia "kuli śniegowej" zadłużenia, m.in. przez podniesienie jakości strategii i zarządzania długiem w ramach programu PHARE'2000 (budżet ok. 800 tys. EURO), skutkowały relegowaniem inicjatora programu z długu publicznego, w Sierpniu 2006 r. (patrz tekst: KOŃ TROJAŃSKI DO OSZCZĘDZANIA DŁUGU PUBLICZNEGO na blogu RACJONALNIE O FINANSACH). Obecnie uznano (jak można przypuszczać), że zamiast optymalizacji długu można wystąpić z roszczeniami do ... Niemiec, mających nadwyżkę, za zniszczenia wojenne. Wystąpienie z roszczeniami spotyka się generalnie z poparciem, ale nie jest raczej lekiem na zaistniałą chorobę. Nie można oczekiwać, że da efekty nawet za 800 lat! A koncepcje ograniczania zadłużenia, z wykorzystaniem doświadczeń Niemiec, są nadal głosem na puszczy.
  Leszek Klukowski
  inicjator optymalizacji długu, basista na zastępstwie

 • Oceniono 6 razy 0

  Za 800 lat nikt ich nie bedzie pamietal. Rzadzic bedzie Imperium Lechickie od Limes Sorabicus po Kitaj a na zachodzie wasalne kalifaty europejskiej placace haracz za ochrone przed koczownikami z Afryki.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 6 razy 0

  Śmiszne - czyli Niemcy przestały spełniać kryteria konwergencji mniej więcej w tym samym czasie co Polska zaczęła :-)
  Pzdr

 • poolpeth

  0

  Zanim ktoś coś głupiego tutaj napisze, to proponuję sobie najpierw poczytać całkiem przystępny i po polsku pisany blog Independent Trader.

 • k niebieski

  Oceniono 1 raz -1

  Za 30 lat Niemiec NIE BĘDZIE! Już teraz Polska mur powinna budować, żeby się od tych arabusów odseparować!

 • Oceniono 1 raz -1

  Jak państwo jest na zero to znaczy,ze jest źle zarządzane a PKB przejadane.Państwo powinno mieć kredyty,papiery wartościowe i swój majątek.

 • goldenboy34

  Oceniono 5 razy -1

  Niemcy 2 biliony euro długu (ponad 60%), Polski dług około 1 bilion pln (około 56%)....czyli nie jest jeszcze tak źle :)

 • hirokuni

  Oceniono 7 razy -1

  Hehe, po pierwsze - za 50 lat nie będzie już niemiec i niemców, a po drugie niedługo ich zegar się odwinie jak będą musieli zapłacić biliony euro reparacji

 • mackkaczka

  Oceniono 4 razy -2

  W niemczech zegar dlugu zmienil kierunek jak wymienili drukarki do drukowania euro na wydajniejsze...:) I tak te zegary nie maja znaczenia, do finansowego krachu jeden kroczek...

 • super_hetero_dyna

  Oceniono 9 razy -3

  2 biliony Euro nie licząc biliona długu, jaki mają do spłacenia Polsce. Czyli nie 800 lat tylko 1200.

 • dud bois

  Oceniono 6 razy -4

  dusić ich odszkodowaniami wojennymi, zaraz im dług wzrośnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX