Nieoficjalnie: Ministerstwo Rozwoju do podziału. Na czele nowych resortów dwa znane nazwiska

Robert Kędzierski
Według nieoficjalnych informacji rekonstrukcja rządu oznacza koniec Ministerstwa Rozwoju w kształcie, jakim znamy je dziś - podaje portal wPolityce.pl.

Już jutro mamy być świadkami nowego otwarcia rządu PiS. Im bliżej ogłoszenia zrekonstruowanego gabinetu Mateusza Morawieckiego tym więcej medialnych przecieków. Według jednego z nich, publikowanego przez portal wPolityce.pl, ważne zmiany dotkną Ministerstwo Rozwoju.

Zostanie ono podzielone. Resort pod tą samą nazwą kierowany będzie przez Jerzego Kwiecińskiego, dotychczasowego wiceministra. Ministerstwem Gospodarki, wydzielonym z obecnego superresortu, pokieruje natomiast inny wiceminister - Jadwiga Emilewicz. 

Rozbicie MR może okazać się uzasadnione, gdyż Mateusz Morawiecki, który zarządzał (a w zasadzie dalej zarządza) zarówno nim, jak i Ministerstwem Finansów miał pod sobą blisko dwudziestu wiceministrów oraz zarządzał dziesiątkami biur i departamentów. W samym tylko tym resorcie finansów jest ich 40! W resorcie rozwoju niemal tyle samo.

Przetasowania i przejmowanie kompetencji

Ostateczny kształt resortów nie jest jednak jeszcze pewny. Z informacji wPolityce wynika bowiem, że minister Kwieciński może przejąć część kompetencji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Emilewicz wcześniej miała objąć fotel ministra środowiska, jednak według najnowszej wersji pokieruje nim Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Oznaczałoby to dymisję ministra Szyszki. 

Czytaj też: Rozbicie Ministerstwa Rozwoju było nieuniknione. Przewidzieliśmy to. 

Jeśli chodzi o zmiany w resortach związanych z szeroko pojętą gospodarką mówi się też o dymisji Anny Streżyńskiej, minister cyfryzacji. Miała już ponoć "pożegnać się z pracownikami ministerstwa". 

Od bankiera do premiera. Morawiecki desygnowany na Prezesa Rady Ministrów

Więcej o:
Komentarze (81)
Nieoficjalnie: Ministerstwo Rozwoju do podziału. Na czele nowych resortów dwa znane nazwiska
Zaloguj się
 • jotes0911

  Oceniono 15 razy 15

  PiS (Psychopaci i Socjopaci) - podzielcie jeszcze z 5 ministerstw, utwórzcie z 10 nowych agencji ds. od niczego, powołajcie nowych 5 wicepremierów "bez teki" aby upchnąć jeszcze więcej swoich za nasze pieniądze. I to będzie "dobra zmiana" - dla was i wszystkich związanych z wami głąbów. Tak trzymać - TKM!

 • lodzermensz1

  Oceniono 13 razy 13

  Mnożymy administrację. Wstajemy z kolan przez multiplikowanie ministerstw i ustanawianie ministrów. Mamy też Panią Szydło z ministerstwa nie wiadomo czego...

 • tedj

  Oceniono 12 razy 12

  W rządzie Szydło było 105 wiceministrów. W żadnym innym nie było ich tak wielu. Morawiecki idzie na rekord.

 • kater-11

  Oceniono 13 razy 11

  Sprzątaczka pani Basia już zatwierdziła skład rządu ? Podobno tylko ona umie czytać pisać i nie skończyła żadnej komunistycznej szkoły , jak reszta polityków . Żadnej szkoły nie skończyła !!!

 • fagusp

  Oceniono 13 razy 11

  Podział ministerstw? Dobry pomysł. Zrobi się przy tym taki burdel, że nawet połączone siły CBA, CBŚ i Episkopatu (ze wsparciem duchowym Najświętszej Marii Zawsze Dziewicy) nie dojdą do tego, że ktoś przytulił klika budżetowych groszy. To tak jak dostać finansową licencję 007 - na zachapanie bez ograniczeń.

 • justas32

  Oceniono 11 razy 11

  Podzielili Polskę - podzielą i ministerstwa. Więcej "swoich" się upchnie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX