Blik, Mastercard, mBank ułatwiają pomaganie. Wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze łatwiejsze

Andrzej Mandel
Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy można zagrać bezgotówkowo. Ruszają eSkarbonki, przelew można zrobić Blikiem, mBank przekaże prowizje od rachunków, a Euronet umożliwi darowiznę prosto z bankomatu. Lekko, łatwo i przyjemnie.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to coroczne święto pomagania. Nawet jeżeli nie wszystkim politykom, publicystom czy duchownym się to podoba, to Polacy lubią grać z Orkiestrą i pomagać. Tak samo, jak lubi to robić wiele firm, które przy okazji ułatwiają też pomaganie Polakom. Pisaliśmy już, że Lidl postawił w swoich sklepach tradycyjne skarbonki, ale nie trzeba wychodzić z domu, by pomóc.

eSkarbonki

Mastercard wspomaga WOŚP po raz szósty z rzędu. Od dawna część wolontariuszy chodzi z terminalami umożliwiającymi dorzucenie się niezależnie od braku drobnych w kieszeni. W tym roku Mastercard umożliwił też wpłaty za pomocą specjalnych eSkarbonek, za pośrednictwem których wolontariusze nie muszą już wychodzić na ulice, a mogą kwestować poprzez media społecznościowe. Te eSkarbonki działają we współpracy z platformą zrzutka.pl, więc adres każdej będzie zaczynał się od tej domeny (nie zapomnijcie sprawdzić certyfikatu bezpieczeństwa przed wpłatą). Oczywiście swoje parę groszy możemy też dorzucić poprzez główną skarbonkę na stronie zrzutka.pl/wosp.

Blik

Tropem wygody poszedł też Blik, coraz popularniejszy standard płatności bezgotówkowej. Użytkownicy aplikacji współpracujących z Blikiem mogą przelać pieniądze kilkoma ruchami palca. Co więcej, mBank podwoi wpłaty swoich klientów (nie wszystkie – każdą pierwszą na kwotę 10, 20, 50 i 100 złotych). W przypadku mBanku to nie jedyny sposób, w jaki może pomóc Orkiestrze klient tej instytucji, bo bank przygotował też ofertę promocyjną, w której prowizje za prowadzenie rachunku będą bolały jakby mniej – prowizje i opłaty od każdego rachunku założonego w promocji „Rachunek na Dwa Serca” pójdą na WOŚP (oczywiście opłaty za okres od stycznia do czerwca 2018).

Euronet

Swoje trzy grosze dorzuca też Euronet. Przez dwa dni – 13 i 14 stycznia reklamy w bankomatach będą irytować mniej. Bo ekranem powitalnym będzie przypomnienie, że przez bankomat też można pomóc Orkiestrze. Maksymalna darowizna dokonana przez bankomat Euronetu to 500 zł, minimalna 1 zł (w przypadku użycia wpłatomatu – 10 zł czyli najniższy nominał banknotu). Orkiestrę można wspierać przez bankomat przez cały rok.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków na oddziałach neonatologicznych.

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (12)
Blik, Mastercard, mBank ułatwiają pomaganie. Wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze łatwiejsze
Zaloguj się
 • basiak63

  Oceniono 17 razy 15

  Nikt nikogo nie zmusza do pomagania WOŚP. Nie chcesz, nie dawaj. Nie rozumiem tylko, dlaczego niektórzy nie mogą się powstrzymać od obrzydliwych komentarzy. Nie skorzystałeś z okazji,żeby być człowiekiem, twoja sprawa!

 • roseta95

  Oceniono 2 razy 2

  Daj stówę z mBanku, on podwoi, a Ty dostaniesz zwrot 19% z podatku za 2018 - defacto budżet wesprze WOŚP ;)
  Wesprze jeszcze bardziej, jeżeli przekażesz 1% podatku...

 • lupus.y

  Oceniono 3 razy 1

  A czemu nie podajecie, ze Orkiestrę można też weprzeć w bitcoinach? To bardzo popularny ostatnio sposób. Sam to uczyniłem. Zamiast posługiwania się "banksterką"....

 • kwas.deoksyrybonukleinowy

  Oceniono 3 razy -3

  Chcemy polskich bananów i pomarańczy!

 • kl001

  Oceniono 5 razy -5

  Owsiak z WOŚP zrobił tubę opozycji.

 • gesipipek65

  Oceniono 10 razy -8

  Mam to gdzieś

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX