Komplet umów na S7 na Mazowszu. Ukończenie całej trasy z gór na Pomorze coraz bliżej

Andrzej Mandel
Budowa drogi S17 na odcinku Garwolin - Ryki

Budowa drogi S17 na odcinku Garwolin - Ryki (Budowa drogi S17 na odcinku Garwolin - Ryki Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Ministerstwo Infrastruktury pochwaliło się podpisaniem umów na kolejne odcinki S7 na Mazowszu. 36 kilometrów trasy powstanie między Płońskiem a Strzegowem. Za jedyne 828 milionów złotych.

W Płońsku podpisano 12 stycznia umowy na kolejne odcinki trasy S7 w województwie mazowieckim. Odcinki Płońsk – Pieńki (13,7 km) i Pieńki – Strzegowo (22 km) mają powstać do maja 2021 roku. Wykonawca zadeklarował 34 miesięczny czas trwania robót, więc już za kilka miesięcy powinny rozpocząć się prace. Nowa droga ekspresowa będzie częściowo wybudowana obok istniejącej trasy WarszawaGdańsk, a częściowo na jej obecnym przebiegu.

Wykonawcą obu odcinków zostało konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe, które wykona je w systemie „Projektuj i buduj”. Koszt obu odcinków S7 to 827,9 miliona złotych, z czego odcinek Pieńki Rzewińskie – Strzegowo pochłonie 516,2 mln, a Pieńki – Płońsk 311,7 mln złotych.

- To co nas cieszy najbardziej, to zaufanie inwestora zdobyte dzięki zakończonym sukcesem inwestycjom. W zeszłym roku oddaliśmy do użytkowania 5 odcinków S7, zarówno na północy, jak i na południu kraju. Niedawno podpisaliśmy też kontrakt na budowę sąsiedniego odcinka S7 Napierki-Mława, a już za 3 lata nowa droga będzie służyła mieszkańcom i kierowcom podróżującym z północy na południe Polski –powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o.

Trasa S7 z Gdańska do Warszawy jest już w sporej części ukończona (niedawno, bo 6 grudnia oddano do użytku fragment Rychnowo – Olsztynek). Do przebudowy całej trasy S7 z Warszawy nad morze zostaje jeszcze jak na razie w zasadzie zupełnie nie ruszony fragment najbliżej stolicy, do Czosnowa przez Łomianki. Jak podaje GDDKiA, część z tego fragmentu jest w przygotowaniu, a na części obecnie prowadzone są prace projektowe w stadium STEŚ (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe), uwzględniające warianty przebiegu trasy. Ten fragment jest już teraz dwujezdniowy.

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Zobacz także
 • Wiadomości TVP Czabański: od 2019 r. abonament RTV ma być finansowany z budżetu państwa, czyli podatków
 • Biedronka Biedronka wciąż szybko rośnie. Sprzedaż wzrosła do ponad 11 mld euro rocznie
Komentarze (21)
Komplet umów na S7 na Mazowszu. Ukończenie całej trasy z gór na Pomorze coraz bliżej
Zaloguj się
 • dezyderymarchewka

  Oceniono 7 razy 5

  Ale przecież miało być taniej! Przecież 'wystarczy nie kraść'. Przecież 'przez ostatnie 8 lat Polki i Polacy' mieli budowane 'najdroższe autostrady na świecie'.
  O co tu chodzi? To PIS też kradnie, czy wtedy kłamali, że jest najdrożej na świecie?

 • misko1976

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy obwodnica Łomianek S7 oraz trasa N-S Północ-Południe w Warszawie od Bemowa do Okęcia wzdłuż torów na wschód od nich koło Wola Park i Fortu Wola estakadą nad torami w PKP i bazy utrzymania SKM i dalej wzdłuż torów na północ od nich i koło stacji Wawa Aleje Jerozolimskie / Rakowiec / Żwirki i Wigury do S79 ?

 • jarekgw1

  Oceniono 2 razy 2

  A w Krakowie chcą budować Trasę Łagiewnicką 2,7 km za 1,5 mld (?!!!) zł i wmawiają mieszkańcom, że miasto stać na taki wydatek i jest on uzasadniony, a nie ma środków np. na 5 km linii tramwajowej do Mistrzejowic za 1/10 tej kwoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane