Komentarze (107)
Koniec OFE coraz bliższy. Atmosfera w rządzie się zmieniła
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • adrianos99

  Oceniono 5 razy 5

  Nie dam ani złotówki. A jak nie będzie emerytury to pojedziemy do Warszawy ze śrubami i oponami. Tak się w Polsce załatwia te sprawy.

 • maadzik3

  Oceniono 7 razy 5

  znów przymusowo zarobią kasę (jak na OFE) na "przyszłą emeryturę", minie 12-15 lat i znów zarobią. A potem będą gadać że pracownik nie był zapobiegawczy i nie odłożył na emeryturę (bo podpi...niu mu tego co przymusem musiał odkładać, bo dobrowolnie nikt by państwowego systemu oszczędzania nie wybrał. I tak państwo rozkręca kolejna piramidę finansową celem okradania ludzi (tylko państwo może ich do uczestnictwa zmusić bez bawienia się w subtelności mamienia ich czymś tam) . A potem będzie płakać jak nieodpowiedzialni ludzie nie odkładali (po odłożeniu większości na rząd) na emerytury.... Rzygać się chce

 • gourmant

  Oceniono 5 razy 5

  FOR na zarządzać tym Funduszem Rezerwy Demograficznej ? To są duże szanse że kasa pójdzie na jakieś państwowe populistyczne inwestycje i tyle je zobaczymy. To już lepiej od razu niech trafią do ZUS. I napiszą wkład na emeryturę

 • komercyjny02

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz zachęca się Polaków, by oszczędzali w IKE/IKZE. Lecz kto zagwarantuje, iż tym razem będą to już na pewno pieniądze ludzi, nie budżetu państwa? I ilu uwierzy w takie gwarancje?

 • ferryk

  Oceniono 4 razy 4

  To ciągłe majstrowanie przy emeryturach niczego dobrego nie wróży. Gdy przyjdzie do obliczenia podstawy wymiaru i wielkości emerytury to nie będzie możliwe bo nie będzie wiadomo wg jakich przepisów i wytycznych , kapitał to będzie pojęcie czysto teoretyczne. I o to władzy chodzi bo wtedy będzie można wcisnąć ciemnemu ludowi każdą ciemnotę i ten lud to kupi , i co zrobi ? pójdzie do wyborów i dalej będzie głosował na PiS. Czy jest jakieś wyście z tej sytuacji , wg mnie tak , tylko jedno i każdy z nas musi chociaż tylko raz trafić kumulację w lotto i to nawet tą najmniejszą jakieś głupie pare baniek.

 • Ireneusz B.

  Oceniono 4 razy 4

  PiS-faszyści, przestępcy łamiący konstytucje, a teraz jeszcze złodzieje. W przypadku likwidacji OFE wszystkie pieniądze powinny być przekazana na IKE, bo to są moje składki, Amen i PiS-kanalie pocałujcie mnie w d...

 • born2roll

  Oceniono 4 razy 4

  Przepraszam z natury jestem łagodny i uprzejmy. Ale teraz muszę to powiedzieć. TEN RZĄD TO ZŁODZIEJSKIE SKU...SYNY.

 • nic-mnie-juz-nie-dziwi

  Oceniono 4 razy 4

  Czy ktoś mi może wyjaśnić, co się stało z jednym z podstawowych celów reformy emerytalnej Buzka? Miało nim być odejście od zasady "solidaryzmu pokoleń", czyli od tego, że emerytury są wypłacane ze składek obecnie pracujących; każdy miał sam sobie odkładać na emeryturę swoje składki. Czemu ten cel nie jest realizowany i brnie się coraz głębiej w utopię?

  Jerzy Buzek był premierem koalicji AWS-UW. Ta koalicja miała poparcie braci Kaczyńskich. Czemu PIS, jedna z partii powstałych na bazie AWS, burzy to, co sama budowała?

 • gravity1287

  Oceniono 4 razy 4

  "Od tamtej pory w ramach OFE część składki odkładają tylko chętni, ci, którzy nie chcą oszczędzać w ten sposób, całość składki przekazują do ZUS." - większej bzdury nie mozna było napisać? Rząd robił wszystko by uniemożliwić dalsze oszczędzanie w OFE. Dużo osób by chciało dalej oszczędzać w OFE, ale wszystko było pod górkę - od krótkich terminów na decyzję, po konieczność pisania wniosku że dalej chce się oszczędzać w OFE jak już się robi to od X czasu. Kto nie zdążył z wnioskiem to jego składki przymusowo zostały przeniesione do ZUS. Wystarczyło że ktoś poszedł na urlop i nie miał szansy złożyć głupiego wniosku. To tak jakby bank przesłał pismo, że jeśli chcesz nadal mieć środki na swoim koncie to szybko prześlij nam potwierdzenie odpowiednim wnioskiem, inaczej zabieramy kasę, z której być może coś dostaniesz. OFE zarabiało,..a jakie są fundusze ZUS i jak został zasilony kasą to się nie mówi ostatnio.

 • kryweg

  Oceniono 3 razy 3

  Czarna dziura z 500+ coraz większa ! Ciekawe co jeszcze nam zabiorą ?

 • sir.fred

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli 1/4 pieniędzy zapindolą, żeby wybudować jakieś lotnisko na zadudziu. A resztę przełożą na jakieś IKZE i zarąbią przy następnej okazji, "bo trzeba ratować ZUS" albo po prostu dać kolejną łapówkę plebsowi. To jest dopiero dojna zmiana.

 • radon13

  Oceniono 3 razy 3

  Ja byłem z OFE w miare zadowolony ( lepszy wynik proporcjonalnie do składki niż ZUS) dopóki politycy nie zaczęli przy nich grzebać - to wpłynęło na wieloletnią zapaść GPW.

 • 1-wolne

  Oceniono 3 razy 3

  Bez względu jaka opcja polityczna jest przy władzy to Polak nie może być pewien jakie pieniądze dostanie na emeryturze.Jest to jeden z ważnych powodów do wyjazdu myślących młodych Polaków do wyjazdów do krajów stabilnych finansowo. W zatrzymaniu emigracji nie pomoże propaganda w TVP o stabilizacji gospodarczej, rządach prawa bo pamiętają że pieniądze emerytów kradły i kradną wszystkie rządy.

 • dyskootantka

  Oceniono 5 razy 3

  Kradzież na oczach okradanego to rabunek. Krzyczeli, że Tusk ich okradł, a Tusk przeksięgował i ratował przez zakusami udziałowców OFE (które wcześniej jako jedynych udziałowców miały mieć przyszłych emerytów, ale po kryzysie okazało się, że jak była dobra passa to cichcem dokooptowali się tam udziałowcy-finansiści i dostawali dywidendy, bo szkoda im było, że przyszli emeryci dostaną zbyt dużo). Teraz PiS przeksięguje na konta, z których nie dostaną nic. Ot, dobra zmiana.

 • lilka36

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce bardzo ryzykowne jest oszczędzanie na emeryture w postaci wszelkich filarów. Bo załóżmy, że odłożę - tak jak w OFE - jakąś kaskę to kto da mi gwarancję, że następny rzad, minister, nie powie - Te pieniadze nie sa Twoje. Nacjonalizujemy je a tobie damy z ZUS a zamiast OFE/PPK masz teraz inny plan i zbieraj. Trzeba być jeleniem żeby teraz na to pójść. Jeżeli ukrtadli raz, ukradną i drugi. Lepiej kupic złoto i zakopać.

 • drugiepietro

  Oceniono 5 razy 3

  Pora umierać.

 • Karim Selocco

  Oceniono 2 razy 2

  Połowa ludzi na śmieciówkach, a emerytury będą dla tych na etacie. Bardzo sprytny pomysł...

 • Jan Majerowski

  Oceniono 2 razy 2

  Heh to Pis uradnie resztki już uszczuplają portfele. A co do tego OFFE. Nic wszystkich oskubią i nic nie pozostanie.

 • hubert454

  Oceniono 1 raz 1

  kolejny skok na nasze pieniędze

 • anty_s

  Oceniono 1 raz 1

  Co z imigrantami wracającymi do PL?
  Tam od dawna są pracownicze plany emerytalne, pozwólcie na transfer tych środków do Polski, wtedy imigranci i ich pieniądze mogą wracać. W przeciwnym wypadku oznacza, ze pieniądze zebrane za granicą zostają tam na zawsze prawie bez kontroli ze strony właściciela. A tak można wrócić wraz z emeryturą.

 • zerozer52

  Oceniono 1 raz 1

  Ja na OFE zarobiłem.

 • aeromonas

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt już w to nie uwierzy. Ludzie będą oszczędzać w skarpecie.

 • widal

  Oceniono 3 razy 1

  No i co teraz dyżurni klakierzy PiS? OFE jest cacy czy be-be? Platforma okradła, więc jak nazwać działania waszych pupili?

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 3 razy 1

  Koniec wieńczy dzieło. W przypadku OFE trudno mówić o dziele, od początku był to knot. Żaden emeryt na tym nie zyskał, zyskiwali i nadal zyskują za to prywatni zarządzający funduszami emerytalnymi i to nie mało. Czy się stoi czy się leży miliard złotych rocznie się dla nich należy.

 • t_uptus

  0

  Mniejsze firmy beda teraz ograniczaly zatrudnienie by nie przekroczyc limitu 19 pracownikow.

 • 0slawek

  Oceniono 3 razy -1

  PO zlikwidowalo połowę, PiS zlikwiduje resztę. OFE od początku było niewypałem. Czy ktoś jeszcze pamięta te reklamy przyszłych emerytów pod palmami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX