Komentarze (32)
Zwykły pociąg zamiast Pendolino? Złóż reklamację, bo PKP Intercity samo nie zwróci różnicy w cenie
Zaloguj się
 • rw1270

  Oceniono 8 razy 8

  Uwielbiam to "system nie pozwala na...". Klasyk. Inni tez uzywaja, ale "PKP cos tam cos tam", ma to wyrazenie chyba wywieszone na drzwiach.

 • rw1270

  Oceniono 5 razy 5

  Z ta reklamacja to czyste kpiny. Tylko w Polsce i tylko panstwowa firma moze cos takiego powiedziec.
  W normalnych krajach, kiedy prywatny wykonawca nie dostarcza obiecanej uslugi, albo dostarcza inna (gorsza), to automatycznie zmienia cene i oddaje czesc zaplaty. Przynajmniej ci co zaplacili karta, czy inna forma bezgotowkowa, gdzie mozna zidentyfikowac imie, nazwisko, adres, czy konto platnicze, zwrot nienaleznej zaplaty powinnien byc automatyczny na karte, albo czekiem (w Polsce przekazem). Byc moze anonimowi, placacy gotowka powinni sie pofatygowac i wystapic o zwrot. A najlepiej by bylo, jak konduktor oddawalby im pieniadze na miejscu, ale rozumiem, ze to mogloby byc zbyt skomplikowane i ryzykowne.

 • spam_box

  Oceniono 4 razy 2

  Zapewne niezazdrowaśkowali aby się kamienie nie wbijały.

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  A te pędolina były pokropione?

 • striepo

  Oceniono 1 raz 1

  W PKP pewnie sami nie wiedzą, który pociąg w danej chwili wypadnie więc zostawili cennik po staremu, nie ma takiego systemu którego nie można zmienić (choć w PKP to możliwe) ale wtedy gdy na planowanej podmiance na "zwykły" przyjedzie Pendolino to konduktor ma od każdego dopłaty brać? wtedy by była afera.
  Proces ten powinien wyglądać tak, konduktor przy sprawdzaniu biletów powinien walnąć PIECZĄTKĘ z opisem, po dojechaniu na stacje docelową, idziemy do KASY na PKP (do każdej, narobili burdelu ze spółkami to niech między sobą się spółki rozliczają, KASA to KASA), Pani w okienku skanuje bilet, powinno jej wyskoczyć w systemie, że jechał nie PENDO, i od razu wypłacić różnice. CZAS REALIZACJI MAX 2 MINUTY
  Obecnie jak musiałem zwrócić bilet to kasjerka była naburmuszona, że jej roboty narobiłem (jakby to nie jej praca była), gdyż w PKP odbywa się to wszystko ręcznie, w sensie kartka papieru i długopis i 10 minut z głowy.
  W Polsce żadna firma nie może sama z siebie przelać pieniędzy na konto bo system bankowy na to nie pozwala.

  Bardziej mnie interesuje inny problem, Deutsche Bahn na wszystkich stacjach ma automaty, gdzie można kupić bilet na wszystkie możliwe połączenia, łącznie z biletem Monachium - Wąchock, płatność kartą lub gotówką, można też przez internet ale trzeba wydrukować, na każdej stacji biletomatów zawsze jest kilka a w Polsce bawimy się w system KOLEJKOWY gdzie jeszcze na wielu stacjach do każdej kasy osobna kolejka gdzie możemy na kogoś kto sie tylko o coś spyta a też na kogoś kto ma milion pytań, na Centralnym idzie to sprawnie ale już taki Poznań to masakra.
  Dlaczego na Pendolino nie można kupić biletu w pociągu skoro na inne pociągi można? Dlaczego np w Rzepinie nie można kupić biletu do Berlina (zatrzymuje się tam Berlin - Warszawa Express)? Dlaczego konduktor może nam sprzedac tylko bilet do Kunowic (ostatnia stacja graniczna, mimo, że pociąg tam sie nie zatrzymuje? i trzeba kupić bilet Rzepin - Kunowice u polskiego konduktora a później Frankfurt Oder u niemieckiego? taki bilet na 2 osobnych biletach jest 2 razy droższy, to są prawdziwe absurdy.

 • 174pit

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze na początku lat 70. XX w. kabaret Tey śpiewał: "Jak długo istnieje nasza ojczyzna, do winy nikt sam się jeszcze nie przyznał".
  No to miałby sam zwracać?

 • droch

  Oceniono 1 raz 1

  A Partia na to: Dobre, po państwowe!

 • xsawer

  Oceniono 1 raz 1

  System, system, system, tylko winnych nie ma.

 • marcinblonie

  0

  To pkp to jednak debike

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX