Pierwsza sieć wydłuża czas pracy przed niedzielami bez handlu. Ale tylko w niektórych sklepach

Netto zmienia godziny pracy w związku z ustawą o zakazie handlu w niedziele. Ale w ograniczonym zakresie. Sieć podkreśla też, że pracownicy nie będą musieli zarywać nocy.

W piątki i soboty przed niedzielami bez handlu (najbliższe to 9 i 10 marca oraz 16 i 17 marca) sklepy Netto będą miały wydłużone godziny pracy. Ale tylko te, które dotychczas były czynne do godziny 21.00, dla tych, które otwarte były do 22.00 nic się nie zmieni.

W Netto popracują nieco dłużej, w niektórych sklepach

Czyli wydłużenie godzin pracy sklepów będzie polegało na tym, że w dni poprzedzające niedziele bez handlu sklepy Netto będą miały ujednolicone godziny pracy. Jednak zmiany mają się nie odbywać kosztem pracowników.

- Staraliśmy się szukać takich rozwiązań, które w najmniejszym stopniu mogłyby obciążać naszych pracowników. Wprowadzone przez nas rozwiązania kierowane są przede wszystkim troską o pracowników Netto, a także o możliwie najwyższy komfort zakupowy klientów, którzy będą mogli odpowiednio przygotować się do weekendu z wolną niedzielą oraz zrobić zakupy w poniedziałek rano, kiedy sklepy Netto będą do tego w pełni przygotowane - mówi Sławomir Nitek, dyrektor operacyjny Netto Polska.

Netto zapewnia również, że niczego nie będzie z tej okazji zmieniać w regulaminie pracy. Co oznacza, że dla pracowników (z wyjątkiem przesunięcia godzin pracy w niektórych sklepach) zasadniczo nic się nie zmieni, poza pewnością, że będzie więcej na pewno wolnych niedziel.

Netto: pracownicy nie będą pracować od północy

- Doba pracownicza nadal będzie trwała od godziny 4 do godziny 4 - żaden z pracowników nie będzie musiał zaczynać pracy zaraz po północy w poniedziałek, jak ma to miejsce w sklepach konkurencji - informuje Netto w komunikacie przesłanym redakcji.

Wygląda to jak aluzja pod adresem Biedronki, która przesłała związkom zawodowym propozycje takich zmian w regulaminie pracy, które umożliwiają zaczynanie pracy zaraz po północy i kończenie jej tuż przed.

Pisaliśmy o tym tutaj: Jest potwierdzenie na pomysł nocnej zmiany w Biedronce. Związkowcy dostali aneks. "Doba pracownicza mogłaby obowiązywać 18 lub 30 godzin"

Netto popiera zakaz handlu w niedziele

Duńska sieć Netto jeszcze przed uchwaleniem ustawy o ograniczeniach w handlu poparła zmiany polegające na ograniczeniu liczby niedziel, w które można zrobić zakupy.

- Doceniamy fakt, iż nasi pracownicy będą mieli więcej czasu na odpoczynek oraz spędzanie czasu z rodziną. Każdemu, kto pracuje zawodowo, jest to bardzo potrzebne - przekazała pod koniec ubiegłego roku next.gazeta.pl Mariola Skolimowska z biura prasowego Netto Polska.

Netto ma w Polsce około 370 sklepów i zatrudnia 5,5 tysiąca osób. Duńska sieć chwali się, że w polskich sklepach 95 procent jej asortymentu pochodzi od polskich dostawców.

Czytaj też: Operacja: zakaz handlu w niedziele. Tak wielkie sieci przygotowują się do nowej ustawy. Biedronka, Lidl, Żabka i nie tylko

+++ 

Katarzyna Drewnowska: Założyłam firmę, żeby wydać książkę Nigelli Lawson [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (41)
Netto jako pierwsza sieć wydłuża czas pracy przed niedzielami bez handlu. Ale tylko w niektórych sklepach
Zaloguj się
 • mydeer

  Oceniono 14 razy 12

  Oznacza to, że wbrew twierdzeniom związkowców iż "w niedzielę i tak nikt nie kupuje, tylko chodzą oglądać" wolumen sprzedaży jest na tyle istotny, by właściciele sklepów widzieli ekonomiczny sens w łagodzeniu klientom skutków zakazu.

 • wujekdolf

  Oceniono 21 razy 11

  brawo pis :) absurd goni absurd za pomocą absurdu - te paproki na każdym froncie robią coś bez jakiejkolwiek refleksji jakie to będzie miało skutki.

 • 162tony

  Oceniono 18 razy 10

  a wystarczyło zapisać że pracownik ma mieć po 2 wolne weekendy - a jak idzie do pracy to stawka 400%.

 • Zager Evans

  Oceniono 7 razy 3

  Kolejna ustawa napisana na kolanie przez ślepca w lesie i do tego nocą

 • adstr

  Oceniono 4 razy 2

  Choćby sklepy były czynne i do północy w sobotę i tak nie będę mógł zrobić zakupów jeśli wychodzę do roboty we czwartek o 5:00 i wracam w niedzielę o 10:00.

 • justsaying

  Oceniono 1 raz 1

  Z doswiadczenia wiem ze zamykanie sklepu zajmuje 1.5 godziny. Dlatego sklepy otwarte do 22:00 nie maja mozliwosci zamykania pozniej.

 • marcinpies

  Oceniono 3 razy 1

  Dobra zmiana nie dotyczy biznesu - tu jest tylko druga, trzecia i czwarta zmiana, albo restrukturyzacja.

 • kresedebarg

  0

  wolny dzień za pracę w nocy, to dzień stracony, zużywany głównie na spanie i wielogodzinne dochodzenie do siebie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX