Gazeta.pl Next >  Biznes >  Plus przedstawia nową ofertę. Ma być prościej. I bardziej elastycznie

Plus przedstawia nową ofertę. Ma być prościej. I bardziej elastycznie

A A A
Nowa oferta Plusa rusza 14 lutego

Nowa oferta Plusa rusza 14 lutego

Od 14 lutego klienci podpisujący umowę z Plusem będą mogli wybierać abonamenty z kompletnie nowej oferty. Firma określa ją jako elastyczną. Faktycznie wydaje się zrozumiała. W czym tkwi sedno zmian?

Plus postanowił kompletnie przebudować swoją ofertę. Od 14 lutego wprowadza nowe plany taryfowe.

To co rzuca się w oczy to prostota oferty. Dotyczy zarówno abonamentu, oferty MIX jak i planów internetu.

Abonament w Plus - trzy proste plany

Nowe abonamenty PlusNowe abonamenty Plus Fot. Plus

Konsumenci mają trzy możliwości wyboru. Mogą zapłacić za 30, 40 i 50 zł. W każdym rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane. Różnica tkwi w wielkości pakietu danych. Najtańszy abonament daje 2GB, płacąc 40 zł otrzymujemy 4GB, a za 50 zł internet jest nielimitowany. Niestety tylko pod względem ilość danych – prędkość spada do 2 Mb/a po ściągnięciu 12 GB.

Druga różnica dotyczy dodatkowej karty, którą klienci mogą domówić do głónego abonamentu W najtańszych z nich kartę można dobrać za 15 zł. Decyzje o zakupie trzeba podjąć w momencie podpisywania umowy. Podobnie sprawa wygląda w 40 złotowym abonamencie, tu cena wynosi jednak 20 zł. W przypadku ostatniego z abonamentów dodatkowa karta kosztuje 25 zł, ale dobrać do oferty można ją w każdej chwili.

Mix po nowemu

Plus Mix - oferta ważna od 14 lutegoPlus Mix - oferta ważna od 14 lutego Fot. Plus

Oferta w Mixie też się zmienia. W wersji z telefonem płacimy 30, 40 lub 50 zł. Otrzymujemy odpowiednio 200, 400 lub nielimitowana ilość rozmów i 2, 4 oraz 6GB internetu. 

Giabajty sieci

Internet w Plus (od 14 lutego)Internet w Plus (od 14 lutego) Fot. Plus

Abonamenty internetowe również wyglądają dość prosto. Kwota 30 zł daje 30 GB danych, płacąc 40 zł możemy ściągnąć 45 GB, za 50 zł otrzymamy 60 GB. Najdroższa z ofert, za którą zapłacić trzeba 70 zł, daje 100GB. We wszystkich planach , za wyjątkiem najtańszego, otrzymamy usługę "internet lte bez końca". Wszystkie oferty dają możliwość korzystania z pakietu Ipla Plus.

Czytaj też: Pracowali dla operatora z wyjątkowo rozbudowaną ofertą. Odeszli, stworzyli nową firmę z JEDNĄ taryfą. 

Należy pamiętać o tym, że osoby przenoszące numer i przedłużające umowę dostaną dodatkowe gigabajty do każdej z powyższych ofert. Na przykład w abonamencie za 30 zł lub 40 zł klient na trzy miesiące dostaje pakiet internetowy z wyższej taryfy. 

Oferta Plusa faktycznie wygląda dość przejrzyście. Konsumenci powinni jedynie pamiętać co oznacza "Internet LTE bez końca" - po wyczerpaniu limitu prędkość spada do 1Mb/s. W przypadku smartfonu pakiet 12 GB wydaje się limitem dostatecznym. 

Polecamy
Komentarze (94)
Plus przedstawia nową ofertę. Ma być prościej. I bardziej elastycznie
Zaloguj się
 • Oceniono 9 razy 9

  Mam w plus abonament.Właśnie od dwóch miesięcy bombardują mnie nową ofertą.Jest o 50 proc.Gorsza od plusza na kartę czy w orange na kartę.Tylko przenoszących nr.traktują super.Zresztą wszystkie sieci mają podobne praktyki.Ja jestem w plus od 18 lat.A przedłużenie miało wyglądać jak kara a nie porządna oferta.Moja rada dopóki nie zaczną nas szanować ,to moi drodzy przenosić nr.do lepszej oferty.To tylko mała dolegliwości przy przenosinach,ale duże oszczędności.Pozdrawiam.MARCOS.

 • Oceniono 7 razy 5

  Byłem klientem plusa od 1999 roku. Każde przedłużenie umowy to była kara a nie nagroda za to, że jestem w tej sieci. Zawsze tłumaczyłem sobie, że nie ma sensu zmieniać bo… (zestaw usprawiedliwień dla własnego lenistwa). Ale w końcu zadzwoniłem do kilku operatorów i zadałem pytanie co mi zaoferują jeśli przejdę do nich z czterema numerami. Po wybraniu najlepszej oferty telefon do plusa z pytaniem czy dadzą mi to samo co w najlepszej ofercie i … jestem od miesiąca u nowego operatora z umową na 12 miesięcy i 4 miesiącami za 1 zł od każdego numeru! Czemu ja tego wcześniej nie zrobiłem???
  Powiem Wam krótko. Przed końcem każdej umowy będę sprawdzać oferty innych i wybierać tę najlepszą. Zmiana operatora z zachowaniem numeru jest bajecznie prosta.

 • Oceniono 4 razy 4

  Jeszcze obserwacja z jazdy PKP. Niby jest WiFi z t-mobile i powinno super działać skoro jest ich instalacja to i tak biorę sieć z telefonu bo w miejscach gdzie t-mobile zdycha albo idzie ledwo to w plusie nadal silny sygnał. Nie dotyczy pendolino bo tam wszystko słabo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX